Nu redziet, Dombura kungs! Pirms raidījuma jau izteicu savu viedokli un raidījuma gaitā guvu tam apstiprinājumu. Ir jāmaina VALSTS POLITISKĀ SISTĒMA. Uz Jūsu noslēguma vārdiem: "kaut kas ir jādara", Jums, kā ceturtās varas pārstāvim, ir iespējas darīt tautas labā svētīgu darbu un meklēt kopsaucēju, konsolidēt sabiedrību zem vienas kopīgas idejas. Jautājumi paliek tie paši: 1.Kā nonācām tur, kur mēs esam? 2.Ko gribam mainīt? 3.Kā to izdarīt? p.s.replika motokluba pātstāvim - pirms divdesmit gadiem bija ārējais ienaidnieks, tagad mūsu pašu bāleliņi.
ieva nu par to vēlēšanu sistēmas maiņu vislaik štukoju, bet vajadzīgi gudri prāti kas pasaka vai tas is saskaņā ar satversmi, vai likumi neļauj kautko tajā apiet utt
te iepriekš bija viena adrese iemesta, bet jaunais spēks - tas izklausās pēc kārtējās partija! tas nav gluži tas ko es domāju un ko vajag, bet varbūt caur tādu jaunu spēku var pārveidot vēlēšanu sistēmu
jariko REFERENDUMU. Domaju ka šoreiz savaksim nepicešamu balsu daudzumu.
LAi valsti izvestu no krizes vajag acelt algu lai ir no ka nodoklus maksat,
Pēc dažādām informācijām TAUTAI likumīgi katru gadu nozog vismaz 1 000 miljonu Ls gan caur monopoliem, gan caur ēnu ekonomiku (ap 40 % no IKP vai līdz 2 000 miljoniem Ls gadā ), gan caur valsts un pašvaldību pasūtījumiem + utt. Šādus apstākļus ir radījuši Saeimas deputāti (izdodot likumus, ieceļot amatpersonas utt) , kuru alga ir kādi 1 000 Ls mēnesī jeb kāds 1 miljons Ls gadā. Vai nu par šādu algu (1 000 Ls mēn.) tiešām nevar atrast pietiekamā daudzumā TĀDUS Saeimas deputātus, kas saprot , ko dara ,jo Latvijā esot vismaz 1% (10 000) strādājošo, kuru UZRĀDĪTĀS algas esot vismaz tikpat lielas kā Saeimas deputātiem un vēl daudz lielākas . Vai arī Saeimas deputāti tiek iebaidīti un par 1000 Ls mēnesī nevar atrast TĀDUS, kuri gribētu strādāt tik bīstamu darbu, kā GODĪGS Saeimas deputāts. Vai arī Saeimas deputātu ĪSTĀS algas ir daudzkārt lielākas par UZRĀDĪTAJĀM algām, (jo,ja LIELIE ZAGĻI gadā nozog vismaz 1000 miljonu Ls, tad taču atmaksājas Saeimas deputātiem par šādu apstākļu radīšanu ATMEST kādu 1/10 daļu no nozagtiem 1000 miljoniem Ls, jeb 100 miljonus gadā. Ja TAUTA nevis ņerkstētu, bet kļūtu REĀLISTI un vienkārši PĀRPIRKTU LIELOS ZAGĻUS , TAD TAUTAI PALIKTU VISMAZ 900 miljoni priekš pensijām, ārstu, skolotāju, policistu algām utt. Turklāt, varbūt, ka deputāti ir pērkami daudz daudz lētāk! PROTAMS, KATRA LIELĀ ZAGĻA SAPNIS IR LĒTII PĒRKAMI DEPUTĀTI , TĀDI deputāti , kuri nesaprot, ko dara , jo TĀDI nav pat jāpērk, jo TĀDI pat atteiktos no 1000 Ls mēnesī, lai tik varētu būt deputāti.
Paldies Domburam par raidījumu. Varbūt, kā tā arī vajag darīt. Veidot pašiem savu valsti un savu valdību, lai arī esam stulbi un satversmi neesam lasījuši. Tie 100 gudrie, kuri forši māk runāt un ir lasījuši satversmi, lai dzīvo paši savā valstī ar savām partijām un saviem līdzskrējējiem. Kāds no minētajiem ir arī HA 23:02 Jo tautai un valdībai dzīve jau sen norit paralēlās pasaulēs un ir pēdējais laiks šo situāciju legalizēt, lai neiestātos masveida šizofrēnija un, lai tauta izdzīvotu.
Valdībai vajadzētu painteresēties,jo izskatās,ka Islandē viss ir o.k.,varbūt neklanīsimies to SVF zagļu priekšā un arī taisām defoltu un sākam visu no gala.Kurš zin kā notiek šī procedūra,padalieties savā informācijā.Varbūt ir vērts mēģināt, un tiksim no visiem tiem idiotiem ar vienu šāvienu vaļā.
Par bedri, kurā esam jāsauc tiesas priekšā Kargins ar Krasovicki un viņu pakalpiņš Godmanis. Kirovs Lipmans intervijā [Klubs Nr.5] sacīja, ka visa starptautiskā krīze ir liela finanšu afēra. Tad Latvijā tā ir trīskārša afēra.
Valstij pārņemot Parex banku, pret ierobežojumu uzlikšanu, kas novērstu naudas aizplūšanu no bankas, iestājās Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvics, to atbalstīja Finanšu un kapitāla tirgus uzraudzības komisijas priekšsēdētāja Irēna Krūmane un premjers Ivrs Godmanis (LPP/LC)
Esošās situācijas apraksts, vadoties no subjektīvām sajūtām, ko gūstu ikdienā strādājot un dzīvojot Latvijā (neņemot vērā ekstrēmus): manuprāt šobrīd sabiedrību vairāk vai mazāk indē ideālu, simbolu, nacionālās pašapziņas un personīgās pāsapziņas trūkums. Zviedrijas sociālismu Latvijā ne tagad, nedz pārskatāmā vidējā termiņā nevarēs atļauties, valsts pārvalde Latvijā būs otrā plāna spēlētājs un tam nebūs vērā ņemama ietekme uz situācijas atlabšanu, jo naudas nav, tuvākajā perpektīvā nebūs un pat ja būs, tad līdzšinējā prakse ir pierādījusi, ka atdeves un efektīvas pārdales nebūs, jo nav efektīva represīvā mehānisma, kas pat atklātu pārkāpumu gadījumā adekvāti reaģē, nav atbildības, attiecīgi turpina attīstīties deģeneratīvā prakse valsts pārvaldē. Tātad vienīgās zāles ir spēcīgs sabiedrības loceklis, kurš pirmām kārtām spēj parūpēties par sevi, saviem tuviniekiem un uzlabot vidi ap sevi. Ko varam darīt? Patreiz pirmkārt katrs no mums var apskatīties apkārt un novērtēt, ko es kā sabiedrības dalībnieks varu darīt lietas labā. Zinu, ka apelēju pie šķietami utopiskiem jēdzieniem, bet bez ideāliem un virzībasuz tiem, attīstības un atlabšanas nebūs. Turpinot domu - ko es daru ar liekiem 1000 LVL, ja man tādi rodas - vai es tos iztērēja pirmajai iemaksai jauna auto vai TV iegādei, vai atceros, ka man ir vecāki vai vecvecāki, kuri ir pensionāri un kuriem šobrīd ir jācīnās par kailo dzīvību? Ja vecvecākiem viss kārtībā, vai pērku TV - nē! Ieguldu savā attīstībā -izglītībā, kvalifikācijas celšanā, pārkvalificēšanā, jo no manis kā pārliecināta un izglītota individīda labums un atdeve sabiedrībai ir ar kārtu lielāka nekā no patēriņa vājprāta dzīta verga ar ierobežotu redzes loku.
šitā murgošana par morāli no dažu labu puses, labākajā gadījumā vieglu smīniņu izraisa. ja sāk filosofēt, kas tad tas ir un ko viņš ziemā ēd tas zvērs morāle, tad beigās sanāk dajebkas , ēd visu un neko. nevajag sarežģīt lietas, kas ir vienkāršas, manā izpratnē morāle - likums,rakstīts vai nerakstīt, bet likums. ja neiegrožo ar likumu šitos darboņu var izstiepties ar te kaut kādām morālēm - respektīvi neesmu jurists, bet doma ir tāda - atsevišķa krimināllikuma nodaļa speciāli valsts politiķiem un kaut ko līdzīgu satvermes tiesai, kas vērtē tikai šos vēlētos darboņus, nevis tur kaut kādas politiskās atbildības bet reālas atbildības.(protams, iespējams, ļoti primitīvi mans domu gājies izklausās:)))) Vienkārši ir jāpiespiež nezagt ar reālām represijām, lai tas ieiet asinīs. p.s. Zinu man ir provinciāla domāšana.
Skatoties šodienas Jūsu raidījumu, man rodas tādas smagas pārdomas. Kāpēc tas viss notiek ar mūsu valsti? Konkrētāk, kas vada mūsu valsti: svarcēlāji, aktieri, komponisti u.t.t.(sabiedrībā pazīstami cilvēki, man pret viņiem personīgi nekā nav, viņi savā jomā ir lieli speci)? Jautājums, vai valdība, kas sastāv vairumā no šādiem personāžiem, var pareizi vadīt valsti, it sevišķi globālās krīzes laikā??? Vai viņi kaut nedaudz sajēdz, ko viņi lemj katru dienu. Ministri, nerunājot par šo brīdi, ieprieksšējos gadus, vai ministrijas vadīja savās jomās kompetenti, guvuši konkrētā jomā izglītību cilvēki? Manuprāt, te vairāk bija partiju darīšanas, iebīdīt kādu vajadzīgajā amatā, lai tikai būtu labums konkrētajai partijai. Vai viņiem kaut nedaudz interesēja valsts, vai savs personiskais, partijas bizness???? Partijas, tie būtībā ir grupējumi, kas katrs aizstāv savas intereses, savu smilškasti. Vai tam ir kāds sakars ar valsts labklājību????? Tuvojas vēlēšanas, varu garantēt, ka pēc tām viss būs, kā iepriekš. Būs atkal tie paši kakli, tikai citos krēslos un kā vienmēr kruķīs savas partiju lietas. Šajos valstij tik smagajos laikos būtu jālikvidē šī partiju, to netīrās veļas, naudas, oligarhu padarīšana. Būtu kaut vai visai valstij kopīgi tie 100 valsts vīri jāievēl pa vienam – kompetenti savā jomā labākie. Bez partijām, bez lobijiem, bez mahinācijām! Viens mērķis valsts labklājība!!! Grūti izmainīt satversmi!? It kā liekas, vēlēšanas, kaut kas īpašs, būs kādas pārmaiņas. Cilvēki vēl par personāžiem, kas kaut ko reāli sola, ka valdībā esot solīto izdarīs. Kas smukāk runā(kaut arī tie ir reāli batoni) tas vēlāk sēž Saeimā. Problēma tāda, ka tur tam visam vairs nav nekādas nozīmes. Tur ir partijas, koalīcijas, cīņa par varu, kādi tur vēl solījumi vēlētājiem. Rezultāts tam visam šobrīd ir redzams, mēs esam pilnīgā d****. Bet ne līdz galam, vot kad Igaunija pāries uz EURO, tag gan būsim līdz galam. Atbildība, vai mūsu politiķiem ir politiskā atbildība? Neesmu nekur citur dzirdējis, kā valsts vīri, kuru pakļautajās ministrijās pēc savārītiem sūdiem, ministrs teiktu „es neatkāpšos, netaisos to darīt”. Latviski bezkaunība, krieviski naglostj. Visus valsts vīrus vajadzētu sūtīt uz skandināvu valstu parlamentiem pamācīties politisko atbildību. Un šiem 100 valsts vīriem beidzot būtu jāparedz arī kriminālatbildība par tāda vai cita greiza lēmuma pieņemšanu. Savādāk mūsu valstī nav vispār nekādas atbildības, piemēram, savāri mēslus valsts līmenī, ups, nesanāca, aiziešu, ka es uz citu ministriju pastrādāt. Tāda sajūta, ka tie vīreļi tur augšā spēlē ko līdzīgu monopolam, tikai aizmirst, ka apakšā zem tā visa stāv reāli cilvēki – zemnieki, ārsti, studenti, skolotāji, pensionāri, galu galā biznesmeņi.
;;;;;; 00:03 | 03.12.2009. bet tos likukus jau viņi paši pieņem vai noraida un šaubos vai pieņems kautko kas viņiem ir par sliktu, tādēļ jāmaina kautkas vairāk kā tikai likumi par atbildības uzņemšanos tautas priekšā par bezatbildīgi nopludinātiem līdzekļiem sānu ceļos. tamdēļ augstākā līmenī jāmaina visa vēlēšanu sistēma, lai neatkārtotos uz priekšu iespēja ka atbalsta savu vai sev tuvu uzņēmumu. attīstoties novadam arī līdzās esošie pagasti gūs labumu un ja apvienojas vairāki novadi, tad jau tas ir liels spēks interešu grupā... un ja vairāku novadu pārstāvji lemj par sev izdevīgu nākotnes stratēģiju, tad arī kopumā valstij tas nesīs labumu (budžetam). Es centos izteikties gana īsi un skaidri, bet vai kādam ir pieņemama šāda veida koncepcija pārvaldes sistēmai valstī?
Manuprāt cilvēka rīcību lielā mērā nosaka vai nu viņa patriotiskās jūtas,piemēram pulkvedis Oskars Kalpaks.Audzis Liepsalās, zemnieku ģimenē, beidzis Irkutskas karaskolu,viņš spēja kļūt par Latvijas armijas pulkvedi un vadīt atbrīvošanās cīņas! Šobrīd ,diemžēl,nav manāms neviens pretendents uz īsta Vadoņa lomu.Otrs variants ir bailes un atbildība par uzticēto pienākumu. Es esmu padomju laika ražojums,ilgus gadus strādāju par parastu grāmatvedi,bija jāzin visi likumi un savlaicīgi jānomaksā nodokļi VID-am,jo mani priekšnieki nebija ieminuši draudzīgas taciņas tajā virzienā.Tātad vienkārši bailes no soda naudas un atbildība par uzticēto.Vai tas izklausās naivi,ja gribētu, lai mūsu padomes un aģentūras atbildētu ar savu mantu par nekvalitatīvi paveiktiem darbiem?Vai mūsu Valstī atradīsies kāds jurists,kas šādas izmaiņas varēs iestrādāt likumos?
DOmburs diemžēl paliek arvien seklāks. Pēdējā raidījumā sociālo partneru pārstāve nāca ar konkrētiem priekšlikumiem (ko Domburs visu laiku prasīja no visiem dalībniekiem), bet viņš neļāva viņai izteikties līdz galam (vai tādēļ, ka vienīgā sieviete tur?), īdēja un teica, ka tie ir galīgi garām. Dombura kungs, iesaku vēlreiz izlasīt, ko nozīmē vārds diskusija, aizbraukt atpūsties, paskatīties, kā strādā žurnālisti ārzemēs. Pēdējā raidījumā atklāti varēja redzēt, ka jums bija simpātijas pret konkrētiem viesiem, kam patiesībā bija vājākais viedoklis, bet jūs mājās ar cēlu smaidu visam, ko tas pasacīja. Raidījums ir svarīgs un kvalitatīvs, ja tas tiek arī veidots kā žurnālistikas jomā neitrāls.
par vēlēšanu sistēmu ir taisnība,jāmaina un ideja par novadiem ir visā visumā laba nekā kad bija cik tur 500 vai 600 mazās feodālistes, bet pašlaik man arī tieši šī novadu būšana dara raizes, jo cik saprotu pašvaldību ministrs visu laiku spiež uz to lai būtu lielākas f-jas līdz pat kaut kādiem tur nodokļu iekasēšanai cik esmu dzirdējis, tad lieta ir sekojoša uz ko tas viss velk, viens otrs jūt, ka nākošā saeima īsti nespīd, bet pašvaldības - un kā vēl, jo pašvaldības nevēl cilvēki partijas, bet reālas personālijas un neviens ne to programmu lasa vai pat maz zina no kuras partijas tas cilvēks nāk, ka tik labs cilvēks:)) un ar to viss sāksies atkal,(diemžēl esam liela daļa muļķi) kā viena pazīstama persona teica - ir sajūta ka būs otrais izlaupīšanas vilnis, kaut pie pirmā stavēja nu ļoti tuvu, bet klusēja...
Skumji, ka nauda sabojā cilvēkus. Var jau būt, ka Žanete nav muļķe, bet nav arī nekāda tautas labvēle un interešu aizstāve. Kā visi, kas pie siles tikuši, gādā tikai par savu labumu!
Ir jārēķinās ar objektīvo ekonomisko realitāti. No tā, ka tagad bariņš savāksies krastmalā un paprasīs valdībai naudu, ekonomika uzreiz rūkdama augša neies un nodokļu ieņēmumi nepieaugs. Treknajos gados tika pieļautas būtiskas ekonomiskās kļūdas gan no valdības gan arī no daļas sabiedrības. Par kļūdām ir jāmaksā, ko tagad arī daram.
Ko tad nu tagad brēcam par valdību-pašu vēlēta vien ir;tāpat kā pašvaldībās,vienā otrā tie paši resnie "runči"labklājībā ar visu savu svītu"murrā".Tāda jau mēs tā tauta esam;iedomājamies,ka dziedot tautas dziesmas pie valdības nama,kauko panāksim.Cērp kā aunus un cirps vēl,jo tak saņemtā nauda no SVF būs notrallināta,bet par kādu jaunu darbavietu radīšanu,investīcijām--nekā.Atkal būs kārtējās mazināšanas,noņemšanas(protams,tiem,no kā visvienkāršāk atraut).No Dombrovska gan dzirdēju,ka neapliekamais paliek tas pats-35,LS,tikai algas nodoklis būs 26%,bet tagad šeit lasu,ka neapliekamais-25!!??
Sistēmā jāieplūst „jaunām asinīm” vai diktatoram? 03.12.2009. Freimanis redz 50/50 iespēju, Kaktiņš redz ļoti sašmucētus politiķu mundierus
Kāpēc viņi gāja protestēt un ko gribēja panākt? 03.12.2009. Dalībnieku versijas – no politikas līdz naudai, no bezspēcības līdz garantijai
Kas tautai jādara – jāiet uz organizācijām vai krastmalu? 03.12.2009. Daudziņš nesaprot, vai mūs ir apčakarējuši, Jaunzeme-Grende grib liegt kritizēt
Līvānu protestētājs: lai resnais mūlis nostrādā bļ** dienu! 03.12.2009. Razumejevs skaidro, ko un kāpēc izpurināt un kā valdībai atgūt realitātes sajūtu
Dalibnieki