Jānis Domburs

Foto: Kristians Putniņš, Diena


 
Foto: Rīgas Viļņu arhīvs
Jānis Domburs – jaunais laikraksta „Atmoda” žurnālists. 1992.gads.

Publisko debašu „Kas notiek Latvijā?” autors un vadītājs Jānis Domburs strādā žurnālistikā kopš 1990.gada. Deviņdesmito gadu pirmajā pusē strādājis Latvijas Tautas frontes laikrakstā „Atmoda”, „Radio Brīvā Eiropa”, laikrakstā „Latvijas Jaunatne”.

Sadarbojies ar vairākiem citiem preses izdevumiem, galvenokārt laikrakstu „Diena”.


1994.gadā Domburs izveidoja „Neatkarīgo informācijas un pētniecības biroju” (NIP biroju), ko vadījis septiņus gadus līdz tā darbības izbeigšanai 2001.gadā.
NIP birojs gatavoja  publikācijas presei, attīstot pētniecisko žurnālistiku, producēja vairākus televīzijas un radio raidījumus, izdeva un saturiski veidoja ekonomikas žurnālu „Baltijas kurss”, realizēja dažādus informatīvos un pētnieciskos projektus.


 

Žurnālistiskās pētniecības darbā Domburs pievērsies dažādām Latvijā aktuālām tēmām, tostarp, pirms politisko un ekonomisko tēmu dominantes, par organizēto noziedzību, privatizāciju un korupciju. Īpašu rezonansi ieguvušas rakstu sērijas laikrakstā „Diena” par dzīvokļu sadali Valsts nekustamā īpašuma aģentūrā, kā arī „Bankas Baltija”, „Latvenergo” un lihtenšteiniešu cesijas afēru, par ko 1998.gadā Domburs uzrakstīja grāmatu „Kurš nozaga trīs miljonus?”

 
Foto: F64, LETA
Gatavojoties raidījumam „Kas notiek Latvijā?” studijā. 2006. gada 6.septembris

Paralēli darbam NIP birojā, deviņdesmito gadu vidū Domburs Latvijas Televīzijā vadīja informatīvi analītisku raidījumu „Deviņdesmitie”.
Pēc vairāku gadu pārtraukuma televīzijā Domburs atgriezās 2000. gadā, kad vienu sezonu vadīja raidījumu „Krustpunkti”, bet kopš 2001.gada Domburs ir publisko debašu raidījuma „Kas notiek Latvijā?” vadītājs.
2002.gadā, pēc kārtējās LTV ģenerāldirektoru maiņas, Domburs neilgu laiku bija Latvijas televīzijas informatīvo raidījumu direktors. Pirms vēlēšanām Domburs vadījis LTV priekšvēlēšanu debates „Milžu cīņas”, Ministru prezidenta, pašvaldību deputātu un Valsts prezidenta amata kandidātu debates. 

Foto:  LETA
Jānis Domburs kopā ar aktrisi Rēziju Kalniņu vada „Latvijas gada balva sportā” ceremoniju. 2007.gada 6.janvāris.

Paralēli žurnālista darbam Domburs regulāri vada dažādas konferences un diskusijas, kā lektors vai eksperts vai līdzautors uzstājas vai piedalās dažādos projektos.

 

Foto: Rīgas Viļņu arhīvs
Kopā ar Juri Kulakovu pēc koncerta „Jāņi dzied Valmierā!” Valmierā. 2006.gada 16.jūnijs.

Žurnālistiku Domburs mācījies galvenokārt pašmācības ceļā, jo studijas Latvijas Universitātē pārtraucis jau pēc 1.kursa. Pirms tam mācījies Rīgas 45.vidusskolā, vienlaikus skolojies arī Jāzepa Mediņa mūzikas skolā un trenējies basketbolā VEF sporta skolā.

 
Foto: Jānis Mednis, Izdevniecība Rīgas Viļņi
Jānis Domburs un Baiba Sipeniece Nacionālās radio un televīzijas padomes balvu pasniegšanas ceremonijā. 2006. gada 27.aprīli
Domburs saņēmis vairākas Nacionālās radio un televīzijas padomes, konkursa „Zelta vilnis”, kā arī Preses izdevēju asociācijas balvas.
Domburs nekad nav bijis nevienas partijas biedrs. Neprecējies.

         Dalibnieki         


Autors: