Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 26.05.2024.
 
16.jūnijā Saeimas vairākums nobalsoja par grozījumiem partiju finansēšanas likumā, ar kuriem noteica, ka ārkārtas Saeimas vēlēšanās politiskie spēki priekšvēlēšanu izdevumiem drīkstēs tērēt uz pusi mazāku summu nekā parastās Saeimas vēlēšanās. Priekšlikumi, kas paredzēja mazākus tēriņu „griestus”, tika noraidīti. Šādi Saeima nobalsoja, neraugoties uz to, ka vēl iepriekšējā vakarā publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” (KNL) deputāti piekrita tam, ka tēriņu apjomu varētu noteikt mazāku.
 
Viens no jautājumiem, kas šobrīd atrodas Saeimā skatāmo lokā, ir saistīts ar to, vai un kādas amatpersonas arī turpmāk ļaut deputātiem ievēlēt aizklātā balsojumā. Daļa Saeimā ievēlēto politisko spēku pārstāvju 15.jūnija publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” sacentās lielākas atklātības solīšanā, kamēr citi pauda bažas par to, ka aizklāto balsojumu likvidēšana tikai spēcinās „balsošanas mašīnu”, un turpināja „domu gaitu” līdz priekšlikumam par atklātām Saeimas vēlēšanām.
 
Sezonas noslēguma „Kas notiek Latvijā?” debates šonedēļ bija veltītas „atlaižamās” 10.Saeimas darba kārtībai līdz referendumam un pēc tā. Negaidītā un bezprecedenta priekšvēlēšanu situācija līdz ar Valda Zatlera pozicionēšanos politiskajos procesos rada priekšnoteikumus, lai Saeima mainītu savu darba kārtību un deputāti mainītu savas agrākās pozīcijas par daudziem jautājumiem. Tai pat laikā gan tas, gan prioritāšu maiņa rada arī riskus - to apliecināja arī politiķu izteikumi ēterā.
 

 


         Dalibnieki         


Autors: