muah - slakteris - fiansu geenijs. dombura kungs - pajautaajiet vinjiem kaa vinji veertee savu darbiibu, cik lietderiiga taa ir?
Slikti! Ja pārtika maksā dārgāk nekā Eiropā, tas ir tikai apliecinājums kartelim un valsts institūciju bezspēcībai vai korupcijai. Es ar savu skolotāja algu spēju vilkt tikai dzīvību, no personīgā auto lietošanas jau atsakos. Jābrīnās par cinismu valdošajā kliķē. Cik ilgi var ļaut slaukt tautu?
šito netaisnību, daudziem jāstrādā par minimālo algu, pensijas zem iztikas minimuma, bet viņš sēž 9 padomēs un saņem tūkstošus. Viss likumīgi un pat netaisās neko mainīt. Škodovam alga lielāka kā prezidentam. Kad tas beigsies? Neliela daļa sagrābusi visus latus, kas paliek pārējiem?
Sveiki, 1)lūdzu raidījuma viesiem AIZLIEGT lietot idiotiskus terminus saistībā ar ekonomiku: sakarst, atdziest, burbulis, piezemēties, šūpot valdību, utt tas ir pazemojoši. Vismaz man. 2)lūdzu uzdodiet 1 jautājumu visiem - kas ir izdarīts uzņēmējdarbības veicināšanai? Konkrēti (15% UIN neskaitās)! Mūsu valsts problēma un iespēja vienlaicīgi ir mazais skaitliskais sastāvs un lielais skaits nestrādājošo - 700 tks penču, 300 tks studentu, skolēnu, u.c.atsaldēto (nevis skolotāju!), tai pat laikā aktīvo uzņēmumu skaits paliek nemainīgs - ap 40 tks uzņēmumu (puse fiktīvu) + NENORMĀLI UZPUSTAIS VALSTS PĀRVALDES APARĀTS, KAS IR 2x LIELĀKS NEKĀ LIETUVĀ. Lai varētu pabarot izsalkušos, jāstimulē iedzīvotāju (un ierēdņu) pievēršanās uzņēmējdarbībai, resp, nevis jāpalielina nodokļi esošajam skaitam, bet gan jāpalielina skaits. Mans jautājums visiem studijas viesiem šajā un visos pārējos raidījumos: KAS IR IZDARĪTS, LAI VIDĒJAIS BAKALAURS SAPŅOTU PAR SAVU FRIZĒTAVU VAI SUŅU KLĪNIKU VAI PANSIONĀTU NEVIS PAR DARBU KĀDĀ IESTĀDĒ/BIROJĀ!!!!. Varbūt es kaut ko nesaprotu, bet kas aizliedz jaundibinātam uzņēmumam maksāt 1200 latus gadā valstij 4 maksājumos, ja apgrozījums ir līdz 100 tks lvl un darbinieku skaits ir līdz 5. Inflaciju veicina nodoklu slogs - lai samaksatu 100 latus algā man vajag pardot preces/pakalpojumus par 140. Pat ne slogs, bet ta nenormala uzskaite un birokratija. Es labprat izmantotu bomzhus un b/darbniekus, lai vini man plauj zali un tīra nosēdakas, bet ļaujiet viņiem legāli paņemt no manis tos 10 latus - tie tāpat nokļūst ekonomikā, caur PVN. Jāni, ja tu šadtad ieskaties komentos - lūdzu vairāk konfrontācijas studijas viesiem ar reāliem cilvēkiem, kas, karmiskas atriebības dēļ ir lemti dzīvei LR. Kopumā - paldies par raidījumu!
Veeleetos arii uzzinaat vai pensiju indeksaacija shogad buus? Un ja buus tad kaada?Varbuut laiciigi jaagatavo strikjiitis.Jau shodien bail veikalaa ieiet,ko tad dariis riit?
cik godiigi tas ir,ja es kaa straadaajoshais pensionaars maksaaju nodokljus gan no pensijas ,gan no algas,laikam jau tik tieshaam kungi grib sagaidiit ,ka tauta ar dakshaam uz saeimu ies :))
Jautājums: 1.Kāpēc pārtika Latvijā dārgāka nekā eiropā? Arī citi pakalpojumi ir dārgāki, kā tas ir iespējams?Darba spēks lētāks, bet gala rezultāts dārgāks?Būtu labi ja tie gudrie politiķi bez iebraukātām frāzēm cilvēku valodā varētu to izskaidrot!
Gribētos dzirdēt, kāpēc visi pasākumi konkurences (ne)veicināšanai ir tik bezzobaini un bez rezutlatīvi? Pārtikas cenas nosaki klajš konkurences trūkums. VArbūt naivs jautājums, bet kāpēc kā Šlesers tīri ar savu iniciatīvi atvilka šurp lētos avio, kāpēc ekonomikas ministrija vai kāda iesaistītā institūcija nevarētu paši piedāvāt ES funkcionējošām pārtikas tirgotāju ķēdēm ienākt Latvijā? Lai meklē, piedāvā, pierunā utml. Ja jau šeit cenas ir tik augstas,tas nozīmē, ka tirgus ir gana brīvs un vieta ir..
"KAS IR IZDARĪTS, LAI VIDĒJAIS BAKALAURS SAPŅOTU PAR SAVU FRIZĒTAVU VAI SUŅU KLĪNIKU NEVIS PAR DARBU KĀDĀ IESTĀDĒ/BIROJĀ!!!!. Manuprāt labākais jautājums kuru uzdot valstsvīriem (bet mums jau tādu nav). Paldies Jāni par cīņu ar vējdzirnavām - kādam tas ir jādara un Tavā pusē ir visi domājošie.
Nezinu kas notiks ar iedzīvotājiem, bet labi zinu kas notiks ar pensionāriem. Tos vienkārši izsviedīs no dzīvokļiem un labākajā gadījumā ievietos veco ļaužu dzīvojamā mājā (kur tie dzīvo kā cietumā, es nekļūdos tieši tā: durvis no rīta atslēdz un vakaros, plkst. 23.00 aizslēdz, ciemiņi ir jāpiesaka, utt.), vai nu tie nomirs lēnā bada nāvē, vai aiz slimībām, jo meicīnas pakalpojumus nevar atļauties. Zinu, ka par pensiju apmēriem, darba stāžiem un pensiju sistēmu kopumā nebūs diskusijas, tādas nekad nav bijušas. Un, ja arī pieminēs "garām ejot" tad būs jādzird, ka tie sociālie uzkrājumu fondi ir domāti nākamajām pensionāru "paaudzēm" un neviens neko neteiks par to, ka valsts budžets ir papildināts tieši no šī budžeta, utt. Bet cerība mirst pēdējā. Saprotu arī, ka cerība ir muļķu mierinājums...
Kaut kā pazūd asuma šim raidījumam. Tiešām vajadzīgāki asāki jautājumi, neatlaisties no atbildētāja izvairīšanās. Jautājumi, kurus gribētu dzirdēt: 1)Kādas iesējas ieviest 3 cenas veikalos: piegādātāja, pārdevēja uzcenojums un PVN? 2)Uzlikt ar likumu tirgotājiem ar lielu apgrozījumu, iesūtīt atskaites par produktiem un to cenām sadalījumā piegādātājs, uzcenojums. 3)Uzlikt ierobežojumu uz uzcenojumu pārtikas precēm un samazināt PVN pārtikai 16% inflācijas ar prognozi ka pieaugs vēl vairāk nav standarta situācija, tāpēc jārīkojas ar nestandarta metodēm
konkurences trūkums.. paskatieties uz lidošanu, mobilajiem, finanšu sektoru - kur tiešām ir konkurence, tur ar cenām viss ok. tik jāuzdod jautājums - apzināts vai neapzināts tas konkurences trūkums? vai vnk amatpersonu stulbums..
Mūsu ekonomikas un fin. ministri vairāk nodarbojas ar prognozēm- vasarā inflācija krītīs... tad nē, drīzāk tomēr celsies, utt. Bet kam tad jāvada valsts virzība vai nu uz grunti vai stikla kalnā? Gadījumā ne tieši viņiem? Par ko viņi saņem savas algas- par prognozēšanu? Kur ir izlasāms tas super- duper mega plāns inflācijas novēršanai? Kā lai vidusmēra pilsonis X izvērtē- iepirkt vairumā makaronus vai tomēr pakot čemodānus?
Ja pareizi atceros, tad Latvija 2004.gadā izstrādāja pirmo nacionālo nabadzības un sociālās atstumtības mazināšanas rīcības plānu 2004-2006. gadiem? Nu un kā tas ir darbojies? Tagad ir 2008.gada sākums. Vai ir jel cik izskausta nabadzība, atstumtība, genocīds pret pensionāriem? Kas notiek Latvijā? Kāda valdība (valdības), konkrēti, kurš cilvēks(ki) personīgi atbildēs par "babelēšanu" valsts līmenī?
Man gan ir sajūta, ka jautājums par to, kāpēc strauji pieaug pārtikas preču cenas laikā, kad lauksaimnieciskā ražošana un viss agrārais sektors ir sagrauts un izpostīts, nemaz nav jāuzdod.
Jautājums, vai viens no šis problēmas aspektiem, nav sekas absolīti nekontrolētam nekustāmo īpašumu cenu kāpumam, ko sekmēja nodokļu neesamība ne par īpašumu (esošais nodoklis 10 LVL gadā par dzīvokli Rīgā nav uzskatāms par nodokli ņemot vērā tirgus cenu vienam kvadrāmetram), ne gūto peļņu no spekulācijas. Kā rezultātā īpašumu cenas un īres cenas ir neadekvāti (salīdzinot ar daudz attīstītāk ES dalībvalstīm) augstas, gan ražotājiem, gan pārstrādātājiem, gan tirgotājiem, tādejādi ļoti spēcīgi ietekmējot arī gala produkta cenu.
Interesanti būtu dzirdēt valdības viedokli par ražošanas nepieciešamību valstī,jo pagaidām šī tēma laikam nav sevišķi aktuāla.Tā 2007.gada sākumā inflācijas draudu nebija un nebūs(tā valdības vadītājs),2007.gada vidū-visi makroekonomiskie rādītāji bija normas robežās un panikai neesot pamata,imports "apēd" eksportu,bet tas jau nekas,problēmas ir visur.Toties mēs brauksim pa jauniem tiltiem,atjaunotiem ceļiem,iesim uz biblioteku,koncertzāli utt.Tas viss jau ir skaisti un labi,tikai ko tas maksās šodien,rīt un parīt.
Neesmu ekonomikas eksperts, tomēr pat man nešķiet loģiska situācija kad algas ir 5x zemākas par eiropas algām un tai pat laikā cenas ir augstākas. Vienmēr esmu uzskatījis ka vainīgi ir uzņēmēji komplektā ar valdību. Vieni biznesā saskata tikai naudas grābšanu ar lāpstām, otri to tikai veicina un atbalsta. Ne velti Godmanis iepriekšējās premjerēšanas laikā mētājās ar uzstādījumu: Būs bagātnieki - būs arī valsts bagāta. Nu esam līderu pozīcijās miljonāru skaitā uz iedzīvotāju skaitu, tomēr sajūta joprojām ka dzīvojam kautkādā ānā.
Jautājumi Kā lai izdzīvo pensionārs ar 100 ls pensiju, ja iztikas minimums ir 148 ls??? Pie šodienas inflācijas 15.8%, nemaz nerunājot par to, kas vēl sekos? Un labklājības ministrija sola kaut ko ieplānot (varbūt) 2009. gadā!!! Cērpam - kādas tendences ir ar kredītu maksājumu kavējumiem? Viņa vadītā iestāde veic banku uzraudzību un liek veidot uzkrājumus "sliktajiem" kredītiem. Cik daudz līzinga kompānijas ir atsavinājušas a/m par laikā neveiktajiem maksājumiem? Rimšēvicam - kāda ir inflācijas prognoze februārim-jūlijam? Vai joprojām 13-15%? Šodien vēl nav paaugstināti tarifi ne gāzei, ne elektrībai, ne siltumam . . . . Mana prognoze 20-25%, skarbi, bet . . . daudzu uzņēmumu bankrots, bezdarbs ap 10%, budžeta ieņēmumi samazināsies, ķēdes reakcija - neatmaksāti kredīti utt.??? Kādi varianti ??? Stingrāk vajag uzspiest ar jautājumiem un izvilkt konkrētākas atbildes. Jo visas iepriekšējās augstākminēto personu (kas piedalās Jūsu raidījumā) prognozes, diemžēl, nav piepildījušās.
Ekonomikas ministrija: tarifi inflāciju palielinās par 5-6% 27.02.2008. Atslepenots ziņojums par gaidāmajām enerģijas cenu izmaiņām
Cik liela ietekme būs tarifiem uz inflāciju? 18.02.2008. Inflāciju četrkāršos energoresursu cenas
Purnes ideja spēkā tikai 2 dienas 15.02.2008. "Slimības lapas" arī turpmāk uz uzņēmēju pleciem
Kas liecinātu par krīzi Latvijas ekonomikā? 14.02.2008. Latvijas Bankas prezidents krīzi neparedz, bet premjers aicina nepsihot
Ministriju efektivitātes pārskatīšana ievelkas 11.02.2008. Izglītības un zinātnes ministrija kavē uzdoto par pusgadu
Valsts kontroliere: problēmas prēmēšanā nav novērstas 18.01.2008. Ministru kabineta noteikumi grozīti, taču vai pietiekami stingri?
Reāls ietaupījums vai formālas pārbīdes? 18.12.2007. Vakanču likvidēšanas ietaupījums smieklīgi mazs – 130 tūkstoši latu
Dalibnieki