Es arvien vairāk skatos un brīnos par šo valsti .Raidījums bija pārāk ,,sarežģīts,, parastiem cilvēkiem. Tie briesmīgie nesprotamie vārdi ,kas bieži nāk no politiķu mutēm,izraisa izbrīnu ...nu tā mēs ar gudriem vārdiem ,,čakarējam,,parastos cilvēciņus. Nav nemaz mums cilvēka ,kas mūs aizstāvētu no tās GRIEŠANAS ,GRIEŠANAS uN VĒLREIZ GRIEŠANAS . Cik tad ilgi valsti stutēs pensionāri ,māmiņas un bērni???Varbūt beidzot ir pienācis laiks atbildēt tiem ,kas izsaimniekoja visu budžetu un kā sēnes pēc lietus saceļot villas ,tiltu ,u.t.t.Man riebjas redzēt tās pretīgās sejas ,kas neko konkrēti nesaka ,runāt aplinkus, melo acīs skatoties .Cik ilgi vēl cietīsim????
Province-lv..."Parastie cilvēki", ja gribat savu demokrātisku valsti, tad varbūt derētu "iebraukt" elementārās ekonomiskās kategorijās, kas nosaka, cik liels budžets var būt pie šāda ekonomikas krituma un cik, līdz ar to, ir jāgriež. Derētu arī apjēgt, ka pensionāri, māmiņas un bērni saņem daļu no tās pārdales, kas iespējama no naudas, ko šajā valstī un ārpus tās nopelna uzņēmēji. Derētu arī apjēgt, ka pat, ja par budžeta "izsaimniekošanu" kādu sauktu pie atbildības, tad tas mainītu politiaks morāli, bet lielās kategorijās tas nemainītu to naudas masu, kas ir valstī pēc zviedru banku "krāna" aizgriešanas. Vakar "pretīgās" sejas runāja visnotaļ par lietu un konkrēti. Kur tur bija meli? Protams, ja "parastie cilvēki" grib būt tikai postpadomiski varas gānītāji, lai ko tie teiktu, un ar attieksmīti "no mums pēc spējām, mums pēc vajadzībām", tad, protams, atliek tikai vaimanāt par čakarēšanu un prasīt, neiedziļināties it kā sarežģītajā.
"to Ilze" Var jau piekrist arī Jums. Taču visa vakardienas runāšana no malas, arī zinošākam cilvēkam, tomēr neatstāja iespaidu, ka šie kundziņi būtu kompetenti savā sfērā. Vienīgā kompetence- zinām, cik un no kā ņemts, cik tagad "jācērp". (Vēl, varbūt, "es zinu, ko esmu sastrādājis, bet to jau nu neteikšu gan!"). Vienlaikus- par to pašu funkciju analīzi-pašvaki. Par to, kā palielināt valsts ieņēmumus uz valsts tautsaimniecības attīstības bāzes- nekā! Atkal un joprojām nav redzējuma par valsts attīstību! Kā var runāt par nodokļu bāzes paplašināšanu, neņemot vērā nodokļu maksātāja skaita strauju sarukumu un ienākumu vēl straujāku pazemināšanos visiem iedzīvotājiem kopumā? Vai tad ststistikas dati nav pieejami? Kurš un no kādiem ieņēmumiem šos nodokļus maksās? Emigrējušie darbaspējīgie, kam šeit, Latvijā, nav nedz darba, nedz normālu iespēju sākt un attīstīt godīgu biznesu? Pensionāri? Palikušie nabadzīgie un mazturīgie? Simts miljonāri, kuri būs savus biznesus jau sen pārcēluši un "optimizējuši"? Kā var nerunāt, nediskutēt ar tiem pašiem aizdevējiem, panākot vienošanos par valsts ekonomiskās attīstības nodrošināšanu, uzņēmējdarbības attīstīšanu un paplašināšanu, dažādu augstas klases starptautisku pakalpojumu, tai skaitā izglītības, medicīnas, kultūras, sniegšanas izvēršanu? Tas ir aizliegts ar likumu? Varbūt tas ir vienkāršs "valsts ekonomiskais killerisms"? Visas pazīmes, ja par šo tēmu kaut virspusēji interesējas, sakrīt! Tad kur tam saknes? Kurš tad ir nopircis šos vīriņus, lai tas tā arī notiktu? Varbūt te būtu "rokošajai žurnālistikai" darba lauks, piesaistot arī ārzemju kolēģus? Kopumā tomēr izskatījās, ka šajā "smilšu kastē" joprojām visi "gudrīši" tikai ķīvējas katrs par un ap "savu mantiņu", neredzot, ka "smilšu kasti" tūlīt, tūlīt ar tādu nelielu buldozerīti ņems un aizšķūrēs...
Uz jautājumu, kā notiek 2010.gada valsts budžeta veidošana un izdevumu samazināšana, joprojām attaisnojumi, ka GUDRAJIEM PIENĀKAS, nabagie ir muļķi. Trūkst nevis gudru runu par budžeta politiku, kas skaidro, ka lielais vairums naudiņas uz muļķiem aiziet ne par ko. Trūkst radošas domāšanas. Kāda laime, ka plānotie izdevumi uz izglītību, pensijām, bērniem ir samazinājušies!!! Un ka domājat, kam tos izdevumus vēl var samazināt. Uz viņiem (nejēgām) izdevumi jāsamazina vēl vairāk. Neparastie cilvēki ir tie, kas prot par sarežģītu pasniegt jebko, kas ienes tūkstošus mēnesī. Protams, kaut kā jākompensē sev tas, ka viņus par pretīgiem uzskata.
Ne tikai plānotie, bet pirms Saeimas atlaišanas solītie izdevumi, ka pensiju palielināšana utml., ir nogriezti un vēl samazināti pēkšņi pilnīgi pretēji solītajam. Gudrie glābēji atradušies. Kādas tad ir valsts funkcijas un vai tiešam to izpildei NAUDA VIEN VAJADZĪGA??? Vai tiešām, ja kaut ko valsts nespēj saviem iedzīvotājiem dot, ir no funkcijām jāizslēdz un tas būs pareizi???? Valsts ir iestājusies aizņēmējattiecībās (naudas attiecībās) daudz vairāk, nekā attiecībās ar cilvēkiem. Valsts neredz neko citu, kā tikai naudu. Runa bija nevis par to, ko valsts dara, bet par to, ka valstij vajag naudu un piedošanu. Lūdzu to tad stāstīt tiem, no kā lūdzaties līdzekļus savu villu, dīķu un citu ekstru uzturēšanai, varbūt vēl tādu krāpnieku uzturēšanai, kas spiesti par bomžiem pārģērbties, lai neizceltos pūlī. TV domāju vairāk skatās tie, kas cer, ka solītais iekritīs makā, lai var nopirkt maizi un nestrādāt ar tukšu vēderu. Tādi nav tikai strādājošie pensionāri, kam darbs ir izklaide "salmiņš slīcējam" uz sava rēķina!!! Un ja cilvēks saka, ka viņam ne silts, ne auksts no šitām runām, tad tā arī ir!
Cilvēki, kuru rokās koncentrējas nauda, pārāk daudz melo, ka no viņiem ir atkarīga tik daudzu, lai gan Latviju atstāj ne mazums, cilvēku nākotne. Tie ir meli par situāciju. Viņi tikai izmanto pēc iespējas visus naivos klaušiniekus, lai izkrāptu sūri grūti izaudzēto ražu, neko jau vairāk no mums viņi paņemt nevar. Bet mēs no viņiem - arvien mazāk, vispār neko. To divu skolu un divu slimnīcu, kuras viņi ir saglabājuši, viņiem pietiks, lai tādā garā turpinātu mētāt lielos.
Demokrātija Latvijā ir uz apaļu 0. Vārds ,,demokrātija,,nozīmē TAUTAS VARA. tIKAI mūsu viedoklis un balsis ir vajadzīgs TIKAI reizi 4 gados ,kad mūs ,,baro,,ar kārtējiem solījumiem par ,,piena upēm,,un ķīseļa krastiem,,. Man jau viens otrs politiķis sāk atgādināt kādas šausmu filmas varoni Frediju Krūgeru ,kuram cimdu vietā asi naži.Tāda sajūta ,ka ,ja filmā grieza tikai sapņos šeit tas notiek ...Mēs jau esam pārliecinājušies ka saka vienu ,bet dara pilnīgi citu. Vissakarīgākais RUNAS VĪRS bija Zīles k-gs ,bet žēl ,ka viņa viedoklī negrib ieklausīties,jo vieglāk ir atņemt nekā parakņāties dziļi jo dziļi savās ministrijās,lai atrastu vēl tos miljonus ,kuri tiek tērēti uz nebēdu lieki un nevajadzīgi.
Jājautā, kas ir tas, kas Jums izsaka valsts funkciju. Es domāju, tā ir patstāvība nevis ubagošana, svešu bezjēdzīgu padomu pirkšana, dažādu ambīciju un fobiju banku sektorā finansēšana, priekš tam atņemot pēdējos līdzekļus nevainīgiem cilvēkiem. Valsts funkcija noteikti nav doma ar nodokļiem vajāt ekonomiskos bēgļus pat svešumā tikai tāpēc, ka valsts iekšienē nav kārtības. Man liekas, mums nav problēma tajā, divi ar pusi vai pieci vai septiņi ar pusi miljoni trūkst, bet tajā, uz ko aiziet santīms, kāpēc tas nenes un nenes plusu un vai ir iespējams, ka tas plusu nestu. Un te nav vainīga nauda vai tās mazums. Jo personības aspekts nav nulle. Vienkārši tautas priekšlikumus par stulbiem nosaukt ir tas pats, kas santīmu tautas acu priekšā saberzt putekļos un prasīt, lai pavisam cieši savelk jostu, kamēr putekļu vīrs, kuram uzticības tāpat nav, izmaņģos kādu nieku valsts, par kuru pārliecības arī nav, funkcijai. Valsts ir degradējusies un tā nevar atdzimt, ja saprotot, ka pasaulē krīze, uzveļas ar lūgumiem kādai citai valstij vai valstīm. Pašcieņu vēlot, Kartupelis.
Repše: atzīmēm tiešām nevajadzētu piešķirt ļoti lielu nozīmi 24.09.2009. Kāda ir funkciju vērtēšana – pareiza, nenopietna, ačgārna, konsultatīva?
Samazinājums lielajām funkcijām – vai proporcija ir pareiza? 24.09.2009. Repše: mēs no LM vēlētos nevis žēlošanos un tautas baidīšanu, bet versijas
Vai aizdevējiem apsolītās nodokļu izmaiņas ir noraidītas? 24.09.2009. Šadurskis: kad „pagaršos” budžeta „griezienu”, varbūt atgriezīsies pie nodokļiem
Kā Latvija aizņemto naudu izmantos banku sektorā? 24.09.2009. Repše par valsts kredītreitingu „atkritumu statusā” un skandināvu bankām
Valsts funkciju vērtēšana: progress vai imitācija? 22.09.2009. Resori zemas prioritātes piešķir reti, sociālo partneru vērtējumi atšķirīgi
Dalibnieki