Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 17.11.2024.
 
Finanšu apjoms un to sadale veselības aprūpes sistēmai, proporcijas starp dažādiem sistēmas līmeņiem, reformu varianti starp budžeta, pacientu un mediķu interesēm – tādi ir šīvakara „Kas notiek Latvijā?” debašu pamatjautājumi.
1-20 ; 21-40 ; 41-60 ; 61-77 ;
Ieva    14:26  |  12.08.2009.

Ir viena lieta, ko vajadzētu pajautāt: par gatavošanos "šausmīgajai" gripai, īpaši attiecībā uz riska grupām, jo daudzi no šiem cilvēkiem kvotu dēļ jau gadiem nav izmeklēti, zāles nopirkt nevar atļauties, vietu, kur var vakcinēties neriskējot garā rindā ko saķert, nav, identifikācijas žetonu, kas ļautu ārstiem uzzināt, ar ko cilvēks slimo, nav, radinieku apmācības, par komplikācijām nav, trauksmes pogas un līguma ar neatliekamajiem pie kuriem glabātos atslēgu dublikāti, nav (bet pazvanīt pa telefonu, ja ir nepārtrauktas krampju lēkmes un tad vēl atvērt durvis).... 

Ieva    14:27  |  12.08.2009.

Manuprāt Bērnu slimnīca ir klasisks piemērs valdības bezdarbībai, jo pacientu marinēšana dienām ilgi neko nedarot....Tie paši miljoni, kas tiek tērēti par iesnām...apstākļi, kad cilvēciņš ar elementāru "vēdera gripu" tiek ārstēts tā, ka dabū vēl n-tās slimības klāt... 

Ievai    14:38  |  12.08.2009.

Tavai zināšanai, iesnas neviens slimnīcā neārstē, bet par vīrusa saslimšanām valsts maksā ļoti niecīgu summu par gultas dienu. Valsti arī neinteresē, ka slimnīcā iestājas ļoti daudzi smagi slimnieki, kuru ārstēšana prasa, piemēram, 2000 latu dienā. Tādi ir ne viens vien! No valsts budžeta slimnīcai tāpēc papildus līdzekļus nepiešķir. Tāpēc viņiem, redzi, visu laiku jālavierē, lai sanāktu visiem: gan tam, kurš ar 40 grādiem un parastu vīrusu iestājies vienkārši tāpēc, ka māte baidās bērnu turēt mājās tādā stāvoklī, gan tiem, kuriem ir smagas, ārkārtīgi dārgas ilgi ārstējamas kaites. 

Dainai    14:42  |  12.08.2009.

Ir maksas konsultācijas un ir konsultācijas par valsts naudu. Uz konsultācijām par valsts naudu, acīmredzot, izveidojusies ļoti gara rinda, jo visi grib visu par velti dabūt. Tāpēc Tev piedāvāja maksas konsultāciju, kur arī ir rinda, bet īsāka - 2 mēneši. 

Dace    14:46  |  12.08.2009.

Ko darīt slimniekiem no Bauskas apkārtnes (Bauskas slimnīca jau daļēji ir slēgta un ar 01.09. pilnībā)? Mēdijos izskanēja aicinājums- griežaties Jelgavā vai uz Rīgu. Bet ģimenes ārste saka, ka Jelgava nevienu no Bauskas rajona neņem, viņiem kvotas tikai savējiem pietiek un uz Rīgu meklējiet paši, kurā slimnīcā jūs pieņems! Tas ir normāli??? Varbūt slimnīcām - palicējām vajag palielināt kvotas un līdzekļus, lai tās varētu uzņemt VISUS Latvijas slimniekus???? Kā būs? 

Anna    14:59  |  12.08.2009.

Jaunā veselības ministre Baiba Rozentāle (TP) iecerējusi atjaunot valsts galveno speciālistu sistēmu medicīnā, kāda jau ir pastāvējusi padomju gados. Tie būs medicīnas profesionāļi, kuru uzdevums būs apkopot un analizēt pārraudzībā esošās nozares datus, lai uzlabotu medicīnas pakalpojumu kvalitāti. Šo ideju pagājušajā nedēļā atbalstīja Veselības nozares stratēģiskā padome, kuru veido mediķu nevalstiskās organizācijas. Viens no šiem speciālistiem ir ārsts Aivars Vētra. Krimināli sodīts (2008.gadā) par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts slimnīcas līdzekļu izsaimniekošanu. Kā īzpaudīsies viņa nozares datu analīze un kā tas uzlabos pakalpojumu kvalitāti? Un vispār, kā ar ētikas normām? 

Zinošais    15:03  |  12.08.2009.

Interesanti būtu uzināt kāds tad beigās būs Limbažu slimnīcas liktenis. Tika vākti paraksti, mēģinājums veidot apvienību ar Cēsu slimnīcu , bet beigās, laikam tāds čiks vien ir sanācis. Bērnu nodaļā labi ja 7 vietas atstātas , dzemdību nodaļa ciet, tas jau būtu mazākais , bet , piemēram, manu sievu , kad vajadzēja veda no Limbažiem uz Valmieru tur izrādījās ka visas vietas pilnas nepieņēma , tad ceļš uz Cēsīm izrādās , tur nodaļa uz laiku slēgta, beigās uz Siguldu ( labi ika tā), bet tas vien liecina, ka mūsu valstī un kur nu vēl medicīnā nekas nav saskņots. P.s. gribētu redzēt ko teiktu kāda ministre ja līdzīgā situācujā viņu pavadātu riņķī pa pus pasauli 

māsiņa    15:05  |  12.08.2009.

Kā jūtas ierindas medmāsa, kas strādā divos darbos, lai savilktu galus kopā? Vakar saņēmu algu pēc apcirpšanas 250ls, agrāk varēju nopelnīt 550ls. Vai tad noņemti ir 20%? Arī man visur par medicīniskajiem pakakalpojumiem jāmaksā! Izmisums, kā lai dzīvo, kā lai aprūpēju savus pacientus, ja pati pelnu grašus! 

māsiņai    15:11  |  12.08.2009.

māsiņa, Tu aizmirsi piebilst, ka 550 latus varēji nopelnīt, skrienot ar izkārtu mēli divos darbos un uzņemoties n-tās naktsdežūras... 

Marika    15:32  |  12.08.2009.

valstij piemēram pieder tāds uzņēmums kā Latvenergo Krīzes situācijā valsts varētu palsudināt, ka valstij piederošā bērnu slimnīcai šos rēķinus nav jāapmaksā, jo sanāk jau no vienas valsts kabatas pārlikt otrā valsts kabatā. tāds būtu mans priekšlikums samazinot bērnu slimnīcas izdevumus un iegūstot reālu naudas ietaupījumu. ja padomāšu atradīšu vēl veidus. bet tie ir jāpieņem Dombrovska valdībai un Saeimai. Un tādus priekšlikumus būtu jāierosina ne jau man bet Rozentālei. 

Jautājums?    15:32  |  12.08.2009.

Kurš būs tas , kas beidzot ķersies klāt pie ,, uzpūstajām'' ārstēšanās izmaksām? domāju, ka tās neatpaliek no ,, Dienvidu tilta! 

Marta    15:34  |  12.08.2009.

Kāpēc tad kad runā par ārstu algām, ir ziņas tikai par slimnīcas ārstiem, kuriem algas tiešām samazina, bet nemaz netiek pieminēti ģimenes ārsti, kas saņem 1000-2000 latu lielas algas? Runa ir tieši par Rīgas un lielāko pilsētu ģimenes arstiem, kuriem ir pierakstīts liels pacientu skaits. Kāpēc netiek runāts par speciālistiem, kuru ienākumi bieži vien ir vēl lielāki? 

krista    15:43  |  12.08.2009.

1. Kompensējamo zāļu jomā valda korupcija, tur apgrozās miljoni, Zāļu aģentūra dzīvo kā nieres taukos. 2. Pirms neilga laika( min.Bērziņa laikā) Valsts kontrole atzina, ka dārgā veselības aparatūra iegādāta bez jebkādiem noteikumiem un veselā saprāta.Vai tagad, slēdzot slimnīcas, tas nebūs labs kumoss privātprivātprakses ārstiem? 3. Aptiekas, nepastāvot konkurencei, pelna neadekvāti daudz.Lieltirgotavās zāles var dabūt par 40-45 % lētāk. Ne velti aptieku ķēdes īpašnieki, piem., Belēvičs un &, kļuvuši par miljonāriem. 

Marikai    15:44  |  12.08.2009.

Nu re, tur jau tā lieta, ka par stratēģiski svarīgām lietām jāspriež valdībai un attiecīgās jomas ministram, nevis konkrētu iestāžu vadītājiem. Vadītāju uzdevums ir noturēt to lielo, nenormāli kompolicēto kuģi: izdarīt labāko iespējamo dotajos apstākļos, proti, ar valsts piešķirto naudas daudzumu, un neiebraukt parādos. To, cik daudz naudas saņemt, nav varas lemt iestādes vadītājam. Viņš arī nevar bezgalīgi pārdalīt resurus iekšēji, jo to resursu dotajā situācijā ir tik maz, ka vienkārši vairs nav, kam noņemt, lai iedotu kaut kam citam... 

Arnis    16:09  |  12.08.2009.

Ārstēšanās izmaksas Latvijā beidzot sāk kļūt tādas, kādām tām jābūt, ņemot vērā jomas (medicīnas) nozīmīgumu un elitārismu. Nez kāpēc par sū... riepu nomaiņu autoservisā pie strādnieka ļaudis gatavi maksāt desmitus un simtus, bet to, ka kvalificēts speciālists, mediķis, par konsultāciju ņem 25 latus uzskata par bezkaunību. Absurds! Medicīna pasaulē irt visdārgākā cilvēku dzīves joma, ar ko viņi tā arī rēķinās. Tikai Latvijā pieņemts par ceļiem un mašīnām maksāt tūkstošus un simtus, bet savu veselību aizlaist un tad bļaut,lai valsts par velti dod visu un uzreiz. 

Arnim    16:45  |  12.08.2009.

Ar vienu piebildi: Pasaulē ir arī citas algas... 

Arnis    16:57  |  12.08.2009.

Protams! Un ar šīm citām algām cilvēki tomēr neatļaujas braukāt ar tik dārgam mašīnām kā Latvijā, ņemt tik lielus nekustamā kredītus, dižoties ar brendu lupatām, un tajā pašā laikā gribēt par savu veselību maksāt kapeikas... Tā ir tā sauktā Latvijas sabiedrības vērtību sistēma. 

Bumbiņa  pamse@inbox.lv  16:58  |  12.08.2009.

Diez' vai Rozentāles kundze spēs ieviest kārtību veselības aprūpes sistēmā kopumā, ja viņas iepriekš vadītajā iestādē (Latvijas infektoloģijas centrs) tādas joprojām nav. Manuprāt, tur valda pat haoss līdzīgi kā medicīnā kopumā. Lai tie nebūtu tukši vārdi, atstāstīšu savu "piedzīvojumu". Šodien ar draugu kā apzinīgi pilsoņi devāmies uz LIC, lai kliedētu (vai arī apstiprinātu) bažas par iespējamo inficēšanos ar "cūku" gripu. Abi no neilgā ceļojuma atgriezāmies ar gripai līdzīgaiem simptomiem. LIC ambulatorajā nodaļā mums laipni paskaidroja, ka jāgriežas stacionāra uzņemšanas nodaļā, kur tad arī tikšot veiktas visas nepieciešamās analīzes. Tomēr uzņemšanas nodaļā mūs sagaidīja ne vien ar nelaipnu attieksmi (to vēl varētu mēģināt saprast, jo samazinātas algas, saglabājot iepriekšējo darba intensitāti, štatu samazināšana u.t.t.), bet mūs vēl izlamāja, ka esam aizbraukuši uz Infektoloģijas centru, ka mums esot jāguļ mājās... Un vispār, ja mums neesot ģimenes ārsta nosūtījums, tad nekas nenotikšot. 1) Interesanti, vai gripas inkubācijas periods "pakārtosies" 2-3 nedēļu garajai rindai pie ģimenes ārsta, lai dabūtu šādu nosūtījumu? 2) Interesanti, cik vēl tādu kā mēs, ir aizsūtīti "ar laipnu roku", lai, nedod Dievs, turpinātu iespējams inficēt apkārtējos? Iepriekš gan Rozentāles kundze "ar pilnu atbildību" sev raksturīgajā manierē apgalvoja, ka epidemioloģiskā situācija esot kontrolēta. Tomēr šķiet, ka pašas piedzīvotais lieecina par pretējo. 

Inese    17:20  |  12.08.2009.

Raidījumā 100.pants pirms divām dienām Rozentāles kundze stāstīja, ka, lai pacienti izturētu stundu vai divas ilgu ceļu līdz slimnīcai, Latvijā tiks veidoti traumpunkti ar pensionētu traumatologu un ārsta palīgu, lai sagatavotu pacientu pārvešanai uz attālo stacionāru un NMP mašīnas būs speciāli aprīkotas. Kā Rozentāles kundze uzskata, kādā veidā šīs apsolītās lietas palīdzēs politraumas pacientam ar piemēram,liesas plīsumu? 

Vilnis  aglims@apollo.lv  17:33  |  12.08.2009.

Ko pacients darīs ja viņu aizvedīs ar ātro palīdzību un tad uzliks 500Ls par ārsta konsultāciju un vēl 300Ls par poti? Vai šai valstī maznodrošinātie nolemti piespiedu iznīcināšanai ja to mēnešalga ir ap 150Ls? Ko nozīmē vakar TV redzētais mediķa smīnpilnais skaidrojums ka pacientam bija jāzin kas un cik maksā? Esot Ministru kabineta noteikumi.... Vai tad kad pacientu nopietnā stāvoklī ved ar ātro mediciniskās palīdzības auto ..... viņam bezsamaņā ir jaizkalkulē vai būs spējīgs samaksāt par "speca" pakalpojumu? SVIESTS Veselības aprūpes lauciņā 



1-20 ; 21-40 ; 41-60 ; 61-77 ;
Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra
Veselības aprūpe  

     Kas notiek ar finansēm un reformām veselības aprūpē?

         Dalibnieki         


Autors: