Baibas Rozentāles striktās prasības pēc 45 miljonu latu papildus finansējuma veselības aprūpei, no vienas puses, bija respektējamas kā cīņa par rezultātu nozares interesēs, taču, no otras, neradīja caurspīdīgumu, lai novērtētu, vai un kāpēc tieši šāda summa ir šīs ministres „sarkanā līnija”, atceroties viņas priekšteča sauktās citas summas.
Nenoliedzami, īsajā „Rozentāles laikā” veselības aprūpe reformas turpinās, gan attiecībā uz pārvaldes sistēmas optimizāciju, gan ārstniecības iestāžu struktūru. Rīgas 1.slimnīcas darbības būtiska sašaurināšana, kas tikko sākusies, ir kārtējais, nu jau ļoti ievērojamais solis slimnīcu tīkla izmaiņās. Tomēr, jauna struktūrplāna jeb māsterplāna vēl arvien nav, līdz ar to vēl arvien trūkst kopskata, kāds ir paredzams reformu galarezultāts. Turklāt runa nav tikai par slimnīcu skaitu, bet arī par to, vai un kā mainīsies arī ambulatorās un stacionārās aprūpes sasaiste, ārstēšanas izcenojumu noteikšana, no izmaksu efektivitātes un kvalitātes viedokļa, medikamentu iepirkšana un tā tālāk. Krīzes laikā klāt nāk arī jautājumi par investīciju apjomiem un aprūpes pieejamību mazturīgajiem - ko valsts un pacienti var atļauties, un ko nedrīkst neatļauties?
Raidījumā piedalīsies:
Veselības ministre Baiba Rozentāle, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Arnolds Atis Veinbergs, Rīgas 1. slimnīcas valdes priekšsēdētājs, medicīniskais direktors Andrejs Pavārs, Ministru prezidenta padomnieks veselības jautājumos un Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis, Ārstu biedrības valdes loceklis Jānis Ozols, Medicīnas sabiedrības "ARS" valdes priekšsēdētājs Māris Andersons, Rīgas Stradiņa universitātes lektors Uldis Mitenbergs, Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija „SUSTENTO” valdes locekle Iveta Neimane.