Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 16.07.2024.
 
Pēcatmodas divdesmitgadē Latvijas preses nozarē notikušas dažādas pārmaiņas un konflikti, tomēr nav bijis tik plašs un pamatīgs pavērsiens, kāds ir radošās vadības un daudzu žurnālistu aiziešana no laikraksta „Diena” dažus mēnešus pēc arvien vēl neskaidrās īpašnieku maiņas. Kas ir noticis un notiks „Dienā”, un kādas ir šī notikuma konsekvences Latvijas mediju vidē kopumā – tas ir šīvakara „Kas notiek Latvijā?” diskusijas temats.
1-20 ; 21-39 ;
Malacis!!!!    11:11  |  14.10.2009.

Dombur, esmu vienkārši pilsone un ļoti cerēju, ka Jūs, nu, kaut vai par mediju nākotni taisīsiet raidījumu, bet tieši par "Dienu", ideāli. Jo jautājums jau nav tikai par Dienu. Tiek atklāti apņirgtas elementāras idejas, neatkarīgu žurnālistu neesot, pilsoņiem/iedzīvotājiem esot vienalga, kas finansē viņu lasīto avīzi, apņirdz tos, kas runā par žurnālistu ētikas kodeksu, tā taču ir kaut kāda katastrofa. 

sin  sin@sin.lv  11:17  |  14.10.2009.

personiski sasaistu Andra Skeles paradisanos uz skatuves at Dienas noiesanu no skatuves. neesmu sazverestibu teoriju piekritejs bet divi TOP 10 notikumi vinelaicigi - man liekas ka ta nav sakritiba. pajauta Andrim, - kad pedejoreiz vins bija Gernsi ;-) 

Tas,    11:42  |  14.10.2009.

kas notika ar Dienu, liecina par kārtējo slepenības aizsegā izdarīto nelietību, biju iepriecināta lasīt V.Avotiņa komentāru NRA, jo skatīties A.Šlesera izsmieklu 100.pantā par A.Rodinu Dienas iznīcināšanas tajā pašā vakarā, tikai liecina par šī cilvēka morāli un ētiku. Viņam šķiet, ka tā vajag izrēķināties ar darbiniekiem viņu pašu radītajā uzņēmumā pēc ilgiem nostrādātiem darba gadiem. Ir tāds teiciens: cieni savu pretinieku. Un vēl, tas viss ļoti pārsteidzoši sakrita ar A.Šķēles 4.parādīšnos, varbūt izmantojot uzaicināto žurnālistu TV plašo auditoriju, būtu vēlams dzirdēt viņu komentārus par TP un A.Šķēles jaunākajām aktivitātēm. 

Hanna  svesiniece@gmail.com  12:39  |  14.10.2009.

Manā rīcībā gan nav precīzas informācijas par notikušo, bet skatoties no malas, kā ierindas laikraksta lasītājai, secinu, ka žurnālisti ir pārsteigušies - padevušies pirms cīņas sākuma, par ko man ir ļoti liels sarūgtinājums! Varbūt pirms šī sasteigtā lēmuma pieņemšanas, varēja vispirms visu noskaidrot un izrunāt - varbūt iespēja palikt un strādat bija? Principā viņu rīcībā es saskatu aiziešanu no atbildības, kuru tik bieži žurnālisti pārmet mūsu politiķiem & ierēdņiem, u.c. Jo īpaši tāpēc, ka nākošais ir vēlēšanu gads un labu & profesionālu žurnālistu darbība ir ļoti svarīga! Kā lai uzticos žurnālistiem, ja viņi parāda savu bezspēcību un vienlaicīgi arī nevēlēšanos cīnīties? Un iestāties par viņiem būtiskām un svarīgām vērtībām? Viegli šobrīd nav daudzu profesiju pārstāvjiem, tāpēc tāda pompoza aiziešana, nu nezinu, drīzāk izskatās pēc bezzobainības & vājuma - "mūs nesaprot" nu tad mēs aizejam ar augstu paceltu galvu. Un kas tālāk? Ziedojiet mums? Bet, kāpēc gan, ja mans uzticības kredīts ir izsmelts? Politiķiem, ierēdņiem - uzticēties nevaram. Un tagad izrādās, ka arī manām autoritātēm žurnālistikā arī. Kur tad ir palikusi tā lielā vēlme strādāt Latvijas labā? Pametot kaujas lauku pirms cīņas sākuma - tā nav profesionāļu cienīga rīcība... 

Anna Hannai    12:42  |  14.10.2009.

Jūsu acīs var būt izsmelts aizgājēju uzticības kredīts. Toties manās acīs ir izsmelts līdz dibenam Palicēju uzticības kredīts. 

Hanna Annai    12:52  |  14.10.2009.

Maza piebilde Annai - Palicēji joprojām strāda un turpina izdot laikrakstu, kuru ir abonējuši daudzi Latvijas iedzīvotāji. Varbūt, ja Latvijā iemācītos savu darbu un tiešos pienākumus padarīt TIKAI LABI, mēs nebūtu nonākuši tik lielā dižķibelē. Tāpēc, tā vietā lai "plēstu matus" un "ciestu" - darām to, ko protam vislabāk! Un - pēc vislabākās sirdsapziņas!!! 

......  ......  13:05  |  14.10.2009.

Viena pagale nedeg - abas puses vainīgas. Ločmele un Brauna - par to, ka mēģināja aizmuguriski Tralmakam meklēt pircēju Dienai (es šitādus kangarus arī būtu padzinusi). Bet veids, kā tas tika izdarīts, gan bija galīgi garām. (kas ir lielākais pārmetums priekšniekam) Patiesībā Ločmele un Brauna arī pašas bija gatavas aiziet, bet ne jau tāpēc, ka bija atkal jāapgriež izmaksas un tālab bija bažas par žurnālistikas kvalitāti laikrakstā, bet gan tāpēc, ka viņas pašas apzinājās, ka tas jādara pēc tik cūciska gājiena. Man ir ļoti žēl, ka daudzi ir aizgājuši, mainīsies skatījums uz lietām, taču esmu pārliecināta, ka Diena saglabās savas vērtības. (ja būtu pretēji, tad netiktu ļauts ne portālā diena.lv, ne pašā avīzē publicēt Tralmaku nomelnojošus rakstus) Daudzi profesionālo cilvēki Dienā ir palikuši un atliek vien novākt vēl dažus spēcīgus cilvēkus. Un šādi cilvēki Latvijā ir - jautājums, vai viņi piekrītis kāpt kuģī, kurā ir sūce. Cerams, ka Tralmaks beidzot spēs nokāpt no saviem augstumiem un cilvēkiem izskaidrot skaidrā valodā, kas kā ir noticis, kāpēc tā noticis un kas gaidāms nākotnē. Viņam ar to uzstāšanos ir kā ir. Mana pārliecību par Dienas īpašniekiem pilnībā atbilst Jura Kažas blogā rakstītajam nozare.lv 

Gudrītis    13:11  |  14.10.2009.

God. Dombura kungs! Jums raksta neieinteresēta persona, lai zinātu, kā izskatās no malas. Te ir cīņa par īpašuma tiesībām. "Diena" tika izveidota par valsts līdzekļiem, pēc tam prihvalizēta un daži kļuva bagāti. Kad zviedru ģimene avīzi pārdeva, to kāroja daudzi. Arī Raudseps un Co. Bet Tralmaks bija viltīgāks. Zinot konkurenci, viņš bija ļoti slepens līdz brīdim, kad no neko konkurenti vairs nevarēja izdarīt. Neveiksmīgie Dienas pircēji (Raudseps un Co) vienkārši tika padzīti, kā tas kapitālistiskajā pasaulē pieņemts. Bet, ejot prom, Raudseps un Co kā ķīlniekus paķēra līdzi darījumā neiemaisītus žurnālistus. Raudsepam un Co naudiņas daudz, lai dzīvotu tāpat, bet līdzaiskrējušie žurnālisti (teiksim, Ināra Egle) drīz būs bez nekā. Bez darba, maizes un naudas... Paskatieties pēdējās Dienas - nu, ne vainas... 

ieteikums dombur    13:22  |  14.10.2009.

Būtu interesanti paklausīties Lato Lapsas viedokli, kas, kā zināms, ir sens "Dienas" aizgājējs. 

Hannai    13:36  |  14.10.2009.

tie kas palika "Dienā" ne jau aiz laba prāta,bet vajadzības spiesti-tiem žurnālistiem ar ir kredīti... kā zināms darbu mūsdienu laikos pakaļ nesviež... 

Jana  uja2inbox.lv  13:47  |  14.10.2009.

Interesanti, kāpēc nekur netiek nosaukti arī Ločmeles sameklētie investori- Dienas domātie pircēji. Kāpēc tur var būt slepenība. Bizness šodien ir ļoti nežēlīgs. Kurš pirmais ir taču arī demokrātijas pazīme, ne tikai kapitālisma. 

rpg  rpg@inbox.lv  14:26  |  14.10.2009.

diena.lv jau ir piepludināta ar šķēli un TP slavinošiem rakstiem, arī db.lv ar melnu uz balta rakstīts, ka "uzņēmēji atbalsta šķēles atgriešanos". šķiet, ka mūsu lielākais neatkarīgais medijs tomēr ir palicis pašmāju smilškastē:( 

.....  rpg  14:48  |  14.10.2009.

Nu ko var muldēt? Nav brīnums, ka daļa uzņēmēju atbalsta Šķēles atgriešanos, jo viņš pats ir uzņēmējs un varbūt citi cer, ka mākoņtēva pieredze var izvest ātrāk valsti no krīzes. (neviens arī viņu neapkāsīs, jo zina, cik tomēr viņš ir ietekmīgs un kā viņš kārto lietas.....) Bet Jūsu komentārs liecina vien par to, ka cilvēkiem tiešām ir īsa atmiņa. Pati Diena deviņdesmitajos gados tā slavēja Šķēli, ka maz nelikās, lai gan avīze tolaik nepiederēja Šķēlem, bet gaqn taisnīgas un caurspīdīgas politikas slavinātājiem zviedru Bonnier, arī Ēlertei un Raudsepam. Tikai tad, kad Šķēle salaba ar Lembergu, Diena pagrieza mākoņtēvam muguru un nostājās pretējā frontē. Tikai nevajag te piesiet Šķēli - tad jau Dienā vakar nebūtu tāds komentārs par mākoņtēvu, bet gan slavas dziesma, ka mesija atgriežas. Tad jau Diena sāktu rakstīt, vai tiešām lata devalvāciju, ko tik ļoti aizstāv Šķēle, nevajadzētu apsvērt utt. (un šādiem rakstiem tad būtu jāparādās jau no šā gada jūlija, kad mainījās īpašnieki, bet neko tādu neesmu manījusi). 

zoo    15:24  |  14.10.2009.

kartejo reizi ar pasakam ka viss ir kartiba un var palikt tikai labak ir sagrauts uz vairak vai mazak stabiliem pamatiem veidots uznemums. un ta ipasnieku maina no igauniem uz britiem, kas diezvai spej izrunat pat Luksemburgas firmas nosaukumu, vairak atgadina, Jurmalgeitu vai Zoodarzu, vai kautko vel austrumnieciskaku uz ko diemzel valsti itka pastavosais SAB noskatas ka passaprotamu. Kartejo reizi nozelojami.... 

Vija - ...    15:27  |  14.10.2009.

Šķēle uzņēmējs?! Ja citiem pārmetiet īsu atmiņu, tad Jums tās vispār nav, jo pretējā gadījumā kaut kur būtu aizķērusies patiesība par Šķēles peļņas avotu - mahinācijām! Ir taču atšķirība, vai ne? Domāju, ka pārmetumi Dienai par kādreizējo atbalstu Šķēlem, arī nav visai korekti, jo Šķēle taču piekrāpa visu valsti!Apbrīnojami nelietīgam jābūt cilvēkam, lai pēc visa nodarītā ļaunuma, rautos pie varas, melotu un nekrietni izmantotu cilvēku lētticību un īso atmiņu! "Diena" - profesionāls,ietekmīgs un godīgs laikraksts, kas uzturēja cilvēkos ticību, ka patiesība nav vēl iznīdēta, ir mirusi, un ir ļoti bail, kas tālāk notiks ar Latviju, ar mūsu likteņiem, kurus grib izlemt "savējo" lokā, pielabojot "savējo" interesēm un "savējo" bagātības vairošanai. 

!!!    15:40  |  14.10.2009.

Diena pirmoreiz manāmi sašūpojās, kad aizgāja Ēlerte, jo viņa dzelžaini prata turēt laikraksta karogu! Kāpēc viņa aizgāja, to jau arī neviens īsti nezin? Šobrīd "Diena" bez Ozoliņa (piedodiet visi pārējie kolosālie Dienas žurnālisti!)nav nekas! Tas ir kā putra bez sāls: var jau ēst, bet kaut kas pietrūkst! Ir sāpīgi un reizē ļoti bai, kas notiks Latvijā: visas pazīmes nerāda neko labu.Mēs kašķējamies, apkarojam viens otru,ņerkstam par grūtiem laikiem, protestējam, pieprasām, bet kāds viltīgi izmanto šo laiku, lai rakstu bedri zem mūsu kājām vēl dziļāku. 

Lūgums    16:06  |  14.10.2009.

A.Ozoliņam publiski pateikt, ka viņa komentāri Dienā bija izcili un perfekti. Aprakstīt tos neiespējami. Lai nu ko, suminājumus un apbalvojumus viņš pelnījis, bet dzīves realitāte, ka viņam jāpalīdz sava kolēģa mantas pārnest no kabineta uz mašīnu. Kauns jaunajam redaktoram (īpašniekam), tā ar cilvēkiem nedrīkst apieties, jānovērtē viņu veikums, vienalga patīk mums kāds vai nē. Arī tā ir tā daudzinātā kultūra Latvijā. Kur tā palikusi? Par ko parakstāmies, vai par visām tās izpausmēm. Kultūras ļaudis, parakstu vācēji, Jums nebija ne zilbe sakāma? D.Andersonei arī tas nelikās iztirzājuma vērts, laikrakstā taču ir arī kultūras sadaļa. 

charlotte    16:22  |  14.10.2009.

No tērauda trosēm nervi Tralmakam, ja viņš nenoraustīsies šovakar nākt. Runāt tiešajā ēterā ar Raudsepu, Ēlerti, ko būtu loģiski šovakar redzēt/dzirdēt kā "Dienas" izveidotāju, vaaaaau.... šis raidījums būs action 

Jā - lūgums    16:51  |  14.10.2009.

Ozoliņa komentāri patiešām bija izcili! Bieži labs garastāvoklis nodrošināts uz visu dienu! Vienu brīdi pat krāju avīžu izgriezumus ar viņa komentāriem.Tos vajadzētu apkopot un izdot, jo ir kā Latvijas vēstures spogulis ar reizēm traki ķēmīgu attēlu, bet, ak vai, cik patiesu! 

Vija - ...    16:58  |  14.10.2009.

Pēc Jūsu vārdiem izskatās, ka mani saistiet ar Dienas kolektīvu, bet tik vien tā saistība, ka Diena daudzus gadus bija mana avīze,jo uzskatīju par visgodīgāko un profesionālāko laikrakstu. Negribas par pārējo ar jums strīdēties, jo ceru, ka patiesība reiz uzvarēs, un arī Šķēle saņems to ko pelnījis! 1-20 ; 21-39 ;
Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: