Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 19.07.2024.
 
7.oktobra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” dalībnieki vērtēja iespējas samazināt turpmāko gadu budžeta izdevumus, tai skaitā uzturot mazāku valsts pārvaldi un audzējot efektivitāti. Iezīmējās pretrunas – gan tad, kad divi politiķi it kā atbalsta valsts pārvaldes samazināšanu, bet ceļā uz to, izrādās, stāv grūti pārvarams šķērslis – liela un kašķīga koalīcija, gan tad, kad Eiropas Komisijas (EK) pārstāve atbalsta efektīvu valsts pārvaldi, bet neatbalsta būtisku bezdarba palielināšanu.
sponger    19:39  |  10.10.2009.

Lielas rezerves slēpjas arī Latvijas pašvaldībās, kurās algas arī tā pati valsts nauda vien ir. Kas tā par reformu, kur tie paši kungi un dāmas sēž tajās pašās vietās, tikai amatam un pagastam cits nosaukums! Ja pusi no viņiem vēl atlaistu, mēs neko nepamanītu! 

smaka    18:45  |  11.10.2009.

Šulcas virspusējība un zināšanas modes žurnāla līmenī bija vienkārši satriecošas. Ar valsts sektoru viņa, protams, saprot visu veselības aprūpi, izglītību u.c. funkcijas. Ņemot vērā, ka Valsts budžets ir 25% no IKP, būtu tikai loģiski, ja valsts sektors dotu 25% no darba vietām, kas būtu 250.000. Reāli valsts sektorā strādā mazāk, tātad tas ir efektīvāks nekā privātais sektors. Nez kur Šulca pieskaita LMT, kuram ir valsts akcijas? Tāds iespaids, ka šī dāmīte pati nesaprot, kas tajos 220 tūkst iekļaujas, domā, ka tie ir ministriju un valsts aparāta darbinieki. Patiesībā arī slimnīcas sanitārs tur ir. Normālā valstī ar 40% IKP budžetu valsts sektoram būtu jānodarbina tad arī 40% strādājošo. Veselības aprūpe vien ir liels un stabils darba devējs, kas Rietumeiropas valstīs dod vismaz 10% nodarbinātības. Daudz šokējošāks fakts ir privātā sektora drausmīgi zemais darba ražīgums Latvijā. Izņemot finansu nozari, privātais sektors Latvijā pamatā sastāv no zemu attīstītām ar vāju infrastruktūru apveltītām roku darba firmelēm. 

Aivis  krimskis@inbox.lv  11:45  |  12.10.2009.

1) Aizdevums..tas viss ir skaisti cīnīties par tā saņemšanu, kā domā to atdot vai ir kaut kas par to domāts, jautājums..Kā līdz šim valdība ir finansiāli stimulējusi ekonomiku un uzņēmēj darbību, izņemot nodokļu palielināšanu? 2)Latvijas ekonomikā nauda rūk un rūk - pirkt spēja pamazinās, tirgus samazinās utt. kaut gan valsts, kasē šobrīd stāv 1miljards aizņemtās naudas, kurš netiek nekur izmantots un par kuriem ir jāmaksā procenti..stāv zeķē..kādēļ? Ņemt aizdevumu, lai sociālo budžetu aizlāpītu, ir tas pats, kas privātpersonai ņemt jaunu kredītu, lai dotajā mirklī apmaksātu jau esošo kredītu..kas notiek pēc tam visiem skaidrs un šobrīd tāds kursu valdība ir ieturējusi. 

Dzintars  klubs@one.lv  12:46  |  12.10.2009.

Otrais pasaules karš bija saudzīgāks pret latviešu tautu,salīdzinoši ko ar mums tagad dara Valdība. Tā pat nums maziem un niecīgiem pat no lielajiem miljoniem ne Latu neredzēt,bet mums jamaksā. Lai Dombrovskis nosauc 3 iemeslus...KĀPEC MAN BŪTU JĀDOD KAUT 1 SANTĪMS? Ja man pa 85 Ls mēnesī jādomā kā vēderus pielikt un vēl pa dzīves vietu nomaksāt un vēl kaut kādus īpašuma nodokļus maksāt.Vai viņi ir pie pilna prāta? Ja visa dzīve paliks vēl sliktāka,es jau apsveru domu pārdot visus īpašumus un ar visu ģimeni doties uz Angliju,pat uz visiem laikiem.Tur vismaz dzīve daudz vieglāka un sociālie pabalsti daudz dāsnāki.Tad valdība varēs no savām lielajām algām samesties un pa 100 000 Ls mēnesī adot tos kredītus kurus savākušies (PAŠI).Tāpat bez biksēm viņi nepaliks. 

ieredne    20:07  |  12.10.2009.

Virsraksts jau grandiozs....mazliet precizēšu - lielie kungi sev neko vēl nav piegriezuši, bet manā darba vietā - Valsts ieņēmumu dienestā vairs jau tulīt nebūs iespējams strādāt, jo samazinās darbinieku skaits, atlaidīs vēl, kancelejas preces nav iespējams pasūtīt...atsūta uz visu nodaļu pāris pildspalvu...smieklīgi!!! Algas nav samazinātas par 15% kā visur ir izskanējis.....ir samazināta puse algas....kādreiz (treknajos laikos) uz rokas saņēmu ap 300 Ls , šobrīd 160 Ls, bet darbi ir jāpadara pilnīgi visi! 

Pilsonis    23:49  |  12.10.2009.

Interesanti, kad parādās eiropas savienības cilvēks, mūsu politiķi turpina gvelzt, bet viņiem vairs nesanāk. nez kapēc tā? varbūt jo Šulcas kundze viņiem mutes aizbāza?! Problēma jau ir mūsu pašu valstī un ne Šulcas kundzē vai ES. 

Liene    23:50  |  12.10.2009.

Patīk komentārs "ES nav Padomju Savienība" 

vasjad    09:33  |  13.10.2009.

Man interesanti kas NEnotiek Latvijā? 

iveta    13:32  |  13.10.2009.

Bet es piedāvāju sakārtot nodokļu maksāšanas sistēmu: kā IK es nedrīkstu maksāt pilnu soc.nodokli (pretī nesaņemot bezdarba apdrošināšanu), šobrīd maksāju IIN UIN vietā (šobrīd tas ir samazināts, bet pirms tam- 2 gadus bija lielāks nekā SIA). Nākamgad atkal: tie paši grābekļi : SIA būs ierobžota ne tikai atbildība, bet arī nodokļi (IK maksās valstij vairāk nekā SIA pat pie samazināta soc.nodokļa). Vai tas ir izdevīgi valstij nospiest mazo uzņēmēju ar nodokļiem? 

RUTA  borislava@inbox.lv  10:00  |  14.10.2009.

ĻOTIinteresanti būtu uzzināt kādu pienesumu līdzekļu ekonomijā devusi jau viena veiktā reforma-novadu izveidošana,vai tiešām lielais RAPLM ierēdņu pulks nevar tautai sagatavot šādu informāciju,-jo štatu saraksti taču arī novados ir palielināti lai šo informāciju sagatavotu.Manuprāt,tad arī tautai vieglāk būtu noticēt šīs reformas patiesīgumam. 

Juris    21:48  |  16.10.2009.

Fakts ir tāds: Latvija, bez Eiropas Savienības būtu visticamāk jau nonākusi atpakaļ Krievu nagos. Mums valstī situācija ir tik kritiska ka bez ES aizdevuma nebūtu fiziski varējuši vairs pastāvēt. Tāpēc, mīļie cilvēki - padomājiet par to kas ar jums būtu noticis BEZ Eiropas aizdevuma! Saima - politiķi: beidziet vienreiz gvelzt un vainot citus SAVĀS kļūdās! Paldies ES, paldies Ivetai Šulcai! 

Sanita    22:03  |  16.10.2009.

Pateicoties shim sizhetam, varam uzzinaat daudz ko kas lidz shim tika slepts vai sagrozits. Paraadaas arii "kvalitate" latvijas medijiem; vinji nav pat spejigi informet sabiedribu ar faktiem, ka to izdarija Shulca. Kauns saimai! 

Skolotāja    22:35  |  16.10.2009.

Pazīstu Ivetu kopš bērnu dienām un lepojos ar viņu no visas sirds. Dieviņš zin ko dara, un ir iecēlis Ivetu šajā amatā lai palīdzētu mūsu valstij šajā bēdīgajā situācij. Ja nebūtu bijis Eiropas aizdevums, es un citi cilvēki tagad mirtu badā deļ politiķu nolaidības. Sirds sāp par to, ka mums ir šādi nekrietni cilvēki valsts vadībā. 

Dainis    13:41  |  17.10.2009.

Latvija nebija un nav gatava ES. Tajā arī slēpjas visas problēmas. ES Latviju atbalsta un glābj praktiski kopš Latvija iestājās. Kādu labumu Latvija ir devusi ES?? Uzskatu ka Latvijai nav ko darīt tādā apvienībā kā ES par cik m;usu valdība zog, melo, un cītīgi vaino citus savās izdarībās. Kamēr mums netiks sakārtota iekšējā sistēma un nomainīta VISA valdība, nekas nemainīsies. Es uz šo lietu paskatos no otras puses un saku ka nevis ES ir vainīga, BET gan ka Latvijai nav ko meklēt ES. Salīdzinājums varētu būt: Latvija, kā pusaudzis kurš nokļuvis universitātē (Eiropas Savienībā)...un nemāk uzvesties... 

Vate    14:24  |  17.10.2009.

Jaaaaaaa, te jau atkal mūsu mīļās valsts ierēdņi rāda, cik truli ir... Daži komentē šadus rakstiņus tikai tāpēc, ka mājās darīt nav ko... Šķiet, ka no politikas gan neko daudz nejēdz... Katrā ziņā... Šulcas kundzei liels bravo, ka ir spējīga, beidzot, tiem aunapierēm visu pateikt sejā... Par pārējo man komentāru nav... Tad kad valstsvīri paši sev apgriezīs algas līdz minimumam (ar kādu dzīvo lielākā daļa mūsu tautas) un sapratīs, ka ar 200 ls un mazāk mēnesī izdzīvot nevar (bet, nu, protams, tas šajā dzīvē, laikam, nav sagaidāms, jo pelnīt 3000 ls mēnesī tachu ir foršāk, vai ne?) TIKAI TAD es noticēšu, ka kādam šī valsts arī rūp un ir svarīga... Līdz tam... Viss, kas tiek darīts ir viena liela Dir***a... 

Es    14:45  |  17.10.2009.

Novērtēju šo godīgo cilvēku - Šulcu, kura beidzot nāk atklātībā ar īstajiem faktiem. Priecātos ja šāda informācija tiktu publicēta biežāk jo tikai šādā veidā Latvija uzzinās patiesību. 

brii    15:35  |  17.10.2009.

Super sieviete! mauc tik pretii tiem kretiinjiem!!! 

smaka    23:14  |  18.10.2009.

Nu gan tā Šulca par sevi izvērsusies zem dažādiem vārdiem, pat nevar atšķirīgus tekstus izdomāt Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: