Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 25.06.2024.
 
Pēc Eiropas Komisijas skarbajiem uzbraucieniem Latvijai par solījumu nepildīšanu, var teikt, ka atkal esam līdzīgā situācijā kā decembra un jūnija budžeta grozījumu nakts priekšvakarā. Ir pāris atšķirības – nakts vietā ir dažas nedēļas, jo valsts maksātnespēja nedraud vistuvākajā laikā, bet gan pēc vairākiem mēnešiem. „Kas notiek Latvijā?” vakar faktiski bija atskaites punkts domāšanai par to, kādas Latvijai ir iespējas un riski, trešajā mēģinājumā pārskatot krīzes pārvarēšanas plānus, (ne)atkārtot iepriekšējo divu gadījumu kļūdas.
Liene    15:32  |  08.10.2009.

Beigsiet moralizēt? 

juris  jurciks212@inbox.lv  16:04  |  08.10.2009.

Kapec visi tikai runa par naudas apcirpshanam un nodoklu ievieshanam bet neviens neruna par jaunu darba vietu ievieshanam kur valstij naktu nodokli lai beidzot mes tiktu ara no shis bedres!Es domaju kamer mes tikai teresim aizdeveja naudu ara no shis bedres mes netiksim un paradnieki busim uz muzu un veljovairak novedisim valsti lidz bankrotam:( diemzel P.S. ceru ka valdibas viri saks domat ar galvu par valsti netikai par savam kabatam!!! 

Uldis  kur meklet liekus miljonus?  16:34  |  08.10.2009.

Cik noprotams, tad miljonu griešana vai ieņemšana varas gaiteņos nevedas / vedas lēni un nemākulīgi... Lai vai kā varu padalīties ar kādu ideju, kur vēl meklēt kādus 10 - 20 miljonus budžetam (vienalga kuram). Protams, tie ir nodokļi un protams tie skar lielu daļu iedzīvotāju, bet ne maznodrošinātos. Un runa ir par transporta nodokli, ko mēs - auto īpašnieki vai turētāji - katru gadu maksājam CSDD kasēs ejot tehnisko apskati. Latvijā oficiāli ir reģistrētas aptuveni 930 t.vieglās a/m, var jau arī skaitīt autobusus un kravas (ja vēlas), no tām daudz maz oficiāli cirkulē aptuveni 500 t. (izietas tehniskās apskates). Vidējais transporta nodoklis vienai viegalajai a/m gadā sastāda no Ls 40 - Ls 80 (atkarībā no auto svara, kg). Tātad, ja visu šo auto nodokli palielinātu vidēji par Ls 10...Ls 20...Ls 30 gadā vairāk, tad būtu iespējams iekasēt no Ls M 10 - M 20 gadā (atkarībā no likmes palielināšanas). Esmu pārliecināts, ka šāda nodokļa paaugstināšana nevienu autolietotāju nepiespiedīs auto turēt sētā/garāžā un nelietot, jo šis nodoklis sastāda ne vairāk kā 2% - 5% no kopējām auto uzturēšanas izmaksām gadā. Salīdzināt ar Lietuvu/Igauniju utt., kā to parasti dara lietoto auto tirgotājs Vītols, šeit ir vienkārši nevietā, jo arī daudzi citi nodokļi un tarifi kaimiņvalstīs ir atšķirīgi. Turklāt pēdējās izmaiņas nemaz neļauj legāli braukt pa LV ceļiem LV pilsonim ar ārzemēs reģistrētu auto. Manuprāt, elementāri. Turklāt šis nodoklis varētu pat pieaugt progresīvi, proti, jo lielāks auto (smagāks), jo vairāk pieaug nodoklis. Nu tas ir smieklīgi, ja viena x5 vai kaijenes īpašnieks maksā nieka Ls 54 gadā. Tā ir summa, samaksā par vienu uzpildīšanos dusā. Protams, arī akcīzes nodokļa palielināšana degvailai ir alternatīva, tomēr neesmu rēķinājis cik daudz var iegūt, to palielinot, piemēram, par 1 s. vai 2 s., tajā pašā laikā neriskējot ar benzīna tūrismu. Nu tā var šo to sakasīt, ja ir vēlēšanās. Es vēl šo to varētu piedāvāt, bet tad gan man gribētos kādu atlīdzību, piemēram, 0,1% no summas:)) joke:) 

Zinta    17:39  |  11.10.2009.

Man dikti patīk Eiropas -Šulcas ieteikumi pārkvalificēties!Piemēram,optimizētās vaselības aprūpes rezultātā,ārstam-ne no ambulances,bet uz ielas izsviestam praktizējošam,jēdzīgam no lielklīnikas,ko "samazina".Neņems tak citur,jo tur arī samazina.Uz ko kvalificēties:par sētnieku ,biļešu kontrolieri,varētu-par frizieri,manikīri,kurus saštancējuši pārkvalificējošie kantori-bez pielietojuma .Nenoniecinu nevienu darbu,bet,ne katrs var būt labs frizieris.Un ne katrs var būt mediķis. Taču valsts pati piespiež emigrēt,ko premjers atzīst vieglā "angļu"mierā. Idiotisms: Eiropas +SVF līmeņa birokrātisma cienīgs. Ir viegli vienam otru dzenāt un muldēties Briseles varas gaiteņos,bet tam nav nekāda sakara ar realitāti,izņemot,notiek gan par ļo--oti lielu piķi. Starp citu,noziedzīgi oponēt pie tā,ka tauta nobalsoja par iestāšanos ES,jo NEVIENS vienkāršajam mirstīgajam nepaskaidroja,ka tiek pārdota viņa valsts. Arī mēdiji stipri diplomātiski atspoguļoja šos centienus iekļūt lielpilsētā. Ja to vispār var saukt par diplomātiju! Piebildīšu,ka tautas sāpes izkliegšana,balsojot mēdijos,nez vai ir ar segumu,jo nevienu tautas izzadzēju tas neinteresē. Iespējams,atgūt nozagto valsti varētu,sākot ar valdības maiņu,kuras krīze nav tālu. Bet līdz tam viņi var paspēt nostrādāt sev tipiskas dīvainības biezā slānī.Par esošo un vēlamo Latvijas glābšanā runājuši gan izcili pašmāju,gan ārvalstu ekonomisti,kas nav valsts slepenais dokuments,tāpēc atkārtoties nav jēga. Paliek cerība uz izturību. Nemaz nejūtos vainīga,ka vienkārši NEVĒLOS!!!!! pamest savu Latviju,zemi visādu afēristu,noziedznieku pēc būtības,dēļ! 

vasjad    10:31  |  13.10.2009.

KĀRTĒJO reizī pierādīts, ka neatkarīga Latvija ir blefs un pšiks. Un ka nevajag censties vairs nekad reanimēt šo reģaino ideju? Vai lai patrioti atdos visu nozagto, pazaudēto nepareizas rīcības dēl, saņeto algās, kuras bija lielākās, neka premjeram. Lai sodīs valsts ienaidniekus, kuri darīja ekonomiskus nelabumus valstij, kad ieņema un ienem svarīgus amatus. Ja tas nenotiks tagad, tad LV beidza pastāvāt. Ir tikai kaut kāda parodīja-va"Ls"ts la-La-LRa-traVLa-la, kur par papīriem ar nosaukumu "lats", par dubļiem ar nosaukumu "zeme", par ķieģieļiem ar nosaukumu "nekustamie īpašumi" pārdotas dvēseles. Un bezdvēselnieki pārvalda o zemīti zemiski. 

inese    12:33  |  13.10.2009.

Par kārtējo griešanu(tik perversu terminu spēj izdomāt tikai psihiski nenormālie, starp citu).Vakar panorāmā informēja par kārtējiem zviedru ekonomistu padomiem.Izskanēja informācija, ka šobrīd valstī samazinātas algas vidēji par 7-10% -tā ir statistika.Vēl esot jāsamazina līdz 50%,ja nedevalvējam latu...Tas viss OK, bet....esmu skolotāja, man jau tagad reāli samazināta alga par 58%, kolēģiem tāpat. Painteresējāmies - mediķiem arī tas pats.Lūdz noskaidrojiet, kurš sakarā ar krīzi ir nozadzis kārtējos miljonus.Pēc cipariem izriet, ka treknie savus ienākumus palielinājuši D:Tā ka -diskutējiet veseli trešdienās, tikai par lietas būtību...un-nerunājiet tikai par cipariem, jo aiz tā visa stāv dzīvi cilvēki. Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: