Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 19.07.2024.
 
Sestdien pēc kārtējās ārkārtas sēdes valdība paziņoja, ka politiski lēmums par valsts budžetu 2010.gadam pieņemts, atliek tehniskā izstrāde. Taču pēc Latvijas partneru un kreditoru pretenzijām Stokholmā, Briselē un vēl citur, darba kārtībā atgriežas jautājums par citādu budžetu. Ko darīt, kādas ir Latvijas iespējas un riski – tā ir šīvakara „Kas notiek Latvijā?” raidījuma tēma.
1-20 ; 21-40 ; 41-54 ;
J-s  pansija@inbox.lv  16:17  |  07.10.2009.

Ņemot vērā pašreizējo situāciju, budžetu tomēr nāksies samazināt par ~ 500 milj. Ls, lai cik tas arī nebūtu sāpīgi, bet jautājumi jau ir citi: Vai tas būs pēdējais cirpiens? Vai sauks nekavējoties pie kriminālatbildības PAREX afēras vaininiekus ( Godmani ar toreizējo valdību, Rimševicu, FUKTUK ), jo aizņēmums pamatā ir tikai šīs noziedzīgās darbības vai bezdarbības, gala iznākums, no kā cietēja ir mūsu valsts un tās nabagā tauta? Vai ir izstrādāts detalizēts valsts perspektīvais attīstības plāns izejai no krīzes? Vai ir likvidēts lielais birokrātiskais valsts pārvaldes aparāts? Vai ir iegrožota valsts amatpersonu korumpētība, lobisms utt. ? Visā šajā sakarībā gribu teikt tikai to, ka darīts ir tik daudz ,cik melns aiz naga...! Nolīdzināta ir nedaudz birokrātiskā aizberga redzamā daļa, pieķerušies mazākaizsargātajai tautas daļai pensionāriem, skolotājiem, soc. sfērai utt., bet galveniem valsts bankrota veicējiem klāt neķeras, kā TP, LPP/LC, ZZS, TB/LNNK,jo viņu biedri un vecbiedri ar savu alkatību, nekompetenci, bezdarbību ir iegrūduši mūs bezdibenī, no kura es izeju citu neredzu, kā sākt visu no jauna un jauniem spēkiem..., ja ne savādāk, tad ar jaunas ATMODAS sākumu !!! 

Zaiga  zaiga@sigmanet.lv  16:30  |  07.10.2009.

Vajadzētu ieteikt valdībai "griezt" nevis sociālos pabalstus un algas, bet gan visādas citas lietas, kā, piemēram, mobilo sarunu apmaksa, šoferi un benzīni, telpu īres. Domāšanas veids valsts birokrātiskajā sistēmā ir vienkārši šausminošs - nav svarīgi, kāda ir jēga no mana darba, bet galvenais man pienākas visi tie labumi, kas savulaik ir bijuši. Nav īsti saprotams, kāpēc privātās firmās strādājošajiem pašiem jāapmaksā gan ceļš uz darbu, gan sarunas, gan viss pārējais, kas saistīts ar ikdienas dzīvi, bet valsts pārvaldē strādājošajiem daudz kas pienākas tikai tāpēc, ka viņi tur strādā. Parasti, ja darbiniekam liek apmaksāt kaut pusi no telefona sarunām, tad kopējais rēķins stipri samazinās. Lai veicas Jums, Dombura kungs, un visiem pārējiem, kas vēl mēģina kaut ko izdarīt mūsu valsts labā. 

puisis  zakis72@inbox.lv  16:44  |  07.10.2009.

Tiko bezdarbnieka pabalsts gāja uz beigām, radās idejas par iespējamu jaunu biznesu, gribēju reģistrēties kā pašnodarbinātais, tagad lasu, ka atkal maina IIN likmi no 15 uz 23% vai tas nav murgs, skaidrs, ka to vairs atļauties nevarēšu. Paldies.. 

antra    17:17  |  07.10.2009.

Ir skaidrs, ka Valdība, EK un SVF mūs dzen dziļā nabadzībā un izmisumā un ,diemžēl, uz ilgiem gadiem. Tas nu ir/būs fakts. Tāpēc raidījumu neskatīšos. 

Jānis - uzņēmējs    17:40  |  07.10.2009.

Uzskatu, ka mums Latviešiem nav "mugurkaula" savu ekonomisko interešu aizstāvībā. Tagad jau skaidri redzams kā mūsu ekonomikas "norietu" paātrināja parex. Kā mūsu bāleliņi "glāba" parex mēs visi varam pārliecināties VK ziņojumā. Vēlos vērst uzmanību uz to, ka arī Eiropas Savienība prasīja glābt iekšzemes bankas, kas nonākušas finansiālās grūtībās. LIDZ AR TO ARI EIROPAS SAVIENIBAI BUTU JAUZNEMAS LIDZATBILDIBA RADOSAJA SITUACIJA. Tomēr ES nevēlas to darīt - vēl vairāk tā arī pēc parex gadījuma aizdod mums (Latvijai) finansu līdzekļus stingri piekodinot, ka lauvas tiesa no tiem ir domāta finansu sistēmas (banku)stabilizācijai, pie kam cik ir noprotams neviens cents no šī aizdevuma nevar tikt novirzīts Latvijas sasalušās ekonomikas sildīšanai. Neviļus rodas jautājums - ko tad mēs (ar savas valsts budžeta līdzekļiem) īsti glābjam valsts ekonomiku vai arī ES banku sistēmu? Uzņēmēja Kirsona teiktajiem vārdiem nevar nepievienoties "Mēs jau tagad burbuļojam", bet kas būs kad tiks paaugstināti nodokļi (teiksim - PVN uz 23% starp citu ko aktīvi prasa aizdevēji).Runājot par Zviedrijas puses pēdējām aktivitātēm, jāteic ka Zviedrijai mūsu valsts Latvijas bankrots būtu ļoti neizdevīgs pat tragisks, jo tad Zviedru bankām Latvijā būtu jānoraksta miljardos mērāmi zaudējumi. Tāpēc škiet arī šeit mūsu valdībai nevajadzētu būt tik piekāpīgai Zviedru puses priekšā. Godātais Jāni Dombur, es ieteiktu turpmāk šādos svarīgos jautājumos kā valsts ekonomika vairāk uzklausīt tādu profesionāļu kā Raita Karnīte viedokli, bet nevis "profesionālu lobistu" viedokli kādi teiksim ir banku makroekonomikas speciālisti. 

pods    18:17  |  07.10.2009.

būs atkal saviesiga paplapasana vai beidzot saksies prata vetras ar realiem ieteikumiem kurp iet, kad un ko darit, ka novertet rezultatus. 

Andris    18:35  |  07.10.2009.

Viens vecs sakāmvārds vēsta:"Īsts" saimnieks pat no sūda sīrupu izspiedīs. Tad nu lūk, esam jau krietni pāri pusceļam uz īstenu saimniekošanu Latvijā. Sū..u savārīšanas tehnoloģija ir atstrādāta līdz perfektumam. Process ir īstenots dzīvē un diemžēl nemaz tik viegli nav apturams. Tagad tik atlicis tāds sīkumiņš kā izstrādāt tehnoloģiju sīrupa dzīšanas procesam, bet tur laikam atkal būs jāizsludina kāds konkursiņš.... 

haizivs    19:16  |  07.10.2009.

Jāni Dombur! Kāda jēga no jūsu debatēm? Visiem skaidrs, ka valdošajiem krīzes nav, ir laba alga, krāšņa dzīve un iespēja legāli zagt, jo tāda nu šajā valstī ir izveidota likumdošana.Ģenerālprokurors uzskata, ka Parex vainu vispirms jāpierāda, un tikai tad pārstāsim barot K&K.Pensionāru vainu nepierādīja - vienkārši atņēma pensijas. Tāpat notika ar mediķiem, policistiem, skolotājiem....Izglītības sistēmu grauj pa īstam, jo- jāražo nākamos bomžus,tualešu mazgātājus un šampinjonu lasītājus.90% strādājošo piespieda uzrakstīt iesniegumus par bezalgas atvaļinājumu-vai tas ir likumīgi?Un vai kāds vēl šajā miskastē, ko saucam par Latviju, tic, ka ir iespējams taisnības minimums bez asinsizliešanas? Tukšā mutes virināšana un darbības imitācija jūsu vadītajā raidījumā faktiski maldina sabiedrību.Ar alkatību slimā "elite" jau sen nedzird tautu, nekad nav domājusi par Latvijas nākotni un nav spējīga mainīties.Ir trīs ceļi-aizbraukt no valsts, sākt pilsoņu karu vai neko nedarīt un lēni mirt.Tāda, lūk, realitāte. 

Girts    19:55  |  07.10.2009.

1. Domāju, ka valdība spekulē ar 8,5% deficītu, balstot to uz prognozēm. Kāpēc nevar tomēr plānot -500 milj., un gadījumā, ja ieņēmumu prognozes ir labākas, būs mazāks deficīts. Jautājums joprojām paliek, ka tērējam daudz. Kur, lūdzu piemērs. Valsts lietotie Audi A6 2,5 litri/170 Zs dzinējs uzrāda patēriņus atskaitēs 16-17 litri. Man šāds auto bija 4 gadus (automāts). Pilsētā benzīna patēriņš max.11. Kur paliek 6 litri. Auto skaits x litri x mēneši - 1 milj. LVL Neticat.? Atdodiet privātajiem, būs ietaupījums garantēti. Kur paliek pamatlīdzekļi no likvidējamajām valsts iestādēm. daži izsola, bet lielākoties noraksta - mēbeles, telefonus, datorus, printerus utml. Un katru mēnesi sludina jaunus iepirkumus. Kāpēc nenodot lietošanā citam iestādēm? Uzskatu, ka valsts var ļoti konkrēti ietaupīt samazinot visu Pamatlīdzekļu iepirkumus, un gadījumos, kad to nevar pāriet uz nomas principu. Būs darbs gan uzņēmumiem, gana arī iespēja izstiept naudas plūsmu. Saprastu, ja pati LV to vēl ražotu, bet pērkam ārzemēs ražotus pamatlīdzekļus. Piem. Vācijā liels daudzums valsts un pašvaldības iestādes arī auto nomā, biroju iekārtas. Man biroja ir krēsls par 50 Ls un kalpo, bet TV katrs otrais redzamais ierēdnis sēž milzīga ādas krēslā. Pārdomātu taupību, skaidru valsts iegādāto pamatlīdzekļu likteni un dzīves posmu, (ko lielākoties normāli sauc par ilgtermiņa investīcijām) Pie tam iespēju robežās šis investīcijas nevis pirkt, bet nomāt. Tas radīs papildus pieprasījumu arī pēc finansēšanos no banku puses, un atvainojiet, kur gan labāks garants, kā klients valsts izskatā. 

zahi    19:57  |  07.10.2009.

Tiešām kādas atbildes šīs dienas raidījums var sniegt? Dombrovskis noteikti skaidros, kādu griezienus iespējams vajadzēs veikt nākamgad, pārējie droši vien izteiks savas versijas par to, kāpēc Zviedrijas finanšu ministrs ir tas, kurš pauž starptautisko viedokli. Ja jau valdībai nav skaidra pasākuma plāna kā iziet no krīzes (faktiski kā tērēt aizdevumu un plānot budžetu, lai attīstītu Latvijas ekonomiku), tad tāda tēmas muļļāšana vien sanāks. Par to komatu runājot, varbūt aktuālāks ir jautājums par sabiedrības reackiju uz valstī notiekošo - Pamest nevar maksāt nodokļus - kur likt komatu? Neizprotu valdības tuvredzību - vai tiešām tie, kas rēķina nodokļu ieņēmumus (palielinot dažādus nodokļus) nav tikuši tālāk par pamatskolu - šis tomēr nav tas gadījums, kad 2+2 ir 4. Ja tiek minēts, ka palielinot dažādus nodokļus izdosies papildināt valsts budžetu par 100 miljoni Ls, ir jūtams apmierinājums - par ko īsti? Vai ši 100 miljoni ir nauda, kas nav bijusi vajadzīga citās jomās - iedzīvotāju ikdienas tēriņos un tml - faktiski par šādu summu tiek samazināta, piemēram, mazumtirdzniecība - ja līdz tam šī nauda tika iztērēta veikalos, tad pēc nodokļu izmaiņām, tā nonāk budžetā un veikali tiek slēgti un pieaug bezdarbs un pazūd nodokļu maksātāji... 

bij.darbinieks    20:10  |  07.10.2009.

Kā Jūs domājat, kas iekasēs tos jaunos politiķu izgudrotos nodokļus, un šajā laikā, kad valstī ēnu ekonomika palielinās ģeometriskā progresijā, tad tagad notiek briesmu lietas, tiek plānots likvidēt VID nodaļas rajonos masveidā, plānots atbrīvot VID darbiniekus, tieši tos, kas stimulē un reāli strādā, (skaidro un saņem uz sevi visas cilvēku negācijas), lai nodokļu maksātāji kaut ko iemaksātu valsts kasē. Darbā VID atstās tikai Rīgas darbiniekus, kas strādā centrālajā aparātā un gudro kārtējās metodoloģijas...! Tas ir absurds, cik šauri domā mūsu šīlaika politiķi: kas gadiem bija iekopts un sakārtots, tas tagad vienā paņēmienā tiek sagrauts... Lauki izmirs vispār..., kas te strādās, ja par katru sīkumu būs jābrauc 100-tiem km, lai kaut ko noskaidrotu vai legāli gribēs kurš strādāt, ja tam pati valdība liek šķēršļus??? 

Lauris  waphaos@gmail.com  20:32  |  07.10.2009.

Nedaudz atļaušos nepiekrist iepriekšējam komentāram.No debatēm ir jēga.Lai arī viņas vērojot,ir jāmācās "lasīt starp rindiņām",bet ja viņu nebūtu,mēs daudz ko neuzzinātu vispār.Pareizāksakot nenojaustu.Tiešraidē par laimi nav iespējams politiķim sagatavoties kārtējai ūdens liešanai tā lai no situācijas izlīstu perfekti,kaut gan parasti izskatās,ka gatavojas tāpat jau rūpīgi,iestudējot iespējamos atbilžu variantus.Maz jau mums Latvijā ir to profesionāļu,kas šos smagsvarus spētu izsist no līdzsvara kaut uz 5 minūtēm.Un visu cieņu tiem,kas nebaidās to darīt.Nav jau nekādu iespēju parastajam cilvēkam valsts procesus ietekmēt,izņemot vēlēšanas,kurās tā jau izmisumā novestā tauta,vēl Stendzenieka reklāmu sazombēti,kā aunu bars dodas pagarināt paši savu apzadzēju pilnvaras,ticot ka šoreiz gan viss būs labi.Vai arī izsaka kluso protestu,paliekot mājās un atdodot paši savu galvaspilsētu slāviem.Redzot to,kas notiek pēdējos gados,pat pacietīgajam latvietim rodas tieksmes uz vardarbību,kuras krīzei padziļinoties var neprognozējami izpausties.Un valsts šobrīd dara visu,lai tā jau stūrī iedzīto parasto cilvēku pazemotu līdz beidzamajam ar tā jau mazo pabalstu atņemšanu un jauniem nodokļiem.Bail pat domāt,kas notiks tad,kad izrādīsies ka baumas par valsts iespējām vēl kaut kā izglābties no bankrota ir bijušas stipri pārspīlētas.Tad tiešām paliek tikai 2 ceļi: 1)Aizbraukt no valsts,pametot nelaimē tos,kuri nevarēs aizbraukt(Faktiski nodevība pret tiem,kas vēl mēģinās ķepuroties) 2)Grimt visiem kopā,palīdzot cits citam kā nu vien iespējams,jo valsts to vienkārši nebūs spējīga vairs darīt.Zinot tipisko latvieša dabu,2.variants ir skumji nereāls.Lai kā tur aŗī nebūtu,bet jebkāda vardarbība tikai situāciju pasliktinātu,un cerams,ka arī ultranacionālajām organizācijām neizdosies centieni sarīdīt sabiedrību pašiem pret sevi.Novēlu medijiem,cik nu tas vien iespējams mēģināt objektīvi parādīt reālo situāciju un nemānīt pašiem sevi.Labāk zināt laicīgi uz ko gatavoties,nekā pēdējā brīdī.Pagaidām nerodas pārliecība,ka viss būs labi.Tieši otrādi.. 

Elvita    20:35  |  07.10.2009.

Nu visinteresantākais jautājums šajā visā - kā intereses Zatlers un Repše lobē?? Repšes reitingi laikam kritīsies ;( Kaut gan tāpat skaidrs - vislielākā mafija valda ES astoņkājis ar visām savām direktīivām. 

Jānis  janis@inbox.lv  21:55  |  07.10.2009.

1) Paldies Dievam, ka mums ir Dombrovskis. Citādi, ja būtu kaut vai Godmanis, te valdītu histērija un ārprāts. Neaizmirsīsim, ko visu ļaunu Godmanis Latvijai nav izdarījis sākumposmā, bet tagad izdarīja vissliktāko, ko vien var, protams, tā ir Parex afēra. 2) Jānim Domburam stipri jāpiestrādā pie stila - ir vajadzīga dinamika, viedokļu pretnostatīšana, bet cilvēku nemitīgā pārtraukšana domas vidū. Reizēm tas izskatās ļoti nepieklājīgi. 3) Tos, kas raidījumā balso par 4. punktu, riskē tikai ar saviem 10 santīmiem. Viņus nedrīkst ņemt par pilnu. 

Zane    21:59  |  07.10.2009.

Nju, vai nevar VISIEM algu ieviest VIENĀDU - minimālo un viss?Ja jau krīze. Nesanāks ietaupījums mazliet? 

Gunca  ducato@inbox.lv  22:08  |  07.10.2009.

ko jus tur muldat es policija stradaju no 2002 gada tik zema alga man vel nebija,un jus tur vel runajat ka mes neatgriezamies mes nolaidamies zemak par 2002 gadu, 

Zane    22:17  |  07.10.2009.

Lai mazina algas ''augšām'', štatus ''augšās'', jo tur vismazāk mazināts. ''Apakšas'' jau tiek mazinātas ''uz pilnu klapi'' visu laiku. Deputātu algu varētu noteikt, balsojot internetā vai kā citādi? 

Arvīds    22:36  |  07.10.2009.

Man šķiet, ka tie nav īstie vīri, kas ssaicināti uz raidījumu...sevišķi jau Krīgers, kurš savulaik visu laiku brēca pēc atalgojuma pieauguma. Vējonis vispār ir miera mika, pilnīgs beztolks ko jautāt Lai gan viena metode atbilžu saņemšanā ir ļoti efektīga... Lieciet viņiem uz katru jautājumu atbildēt ar JĀ vai NĒ. Tad man šķiet jēga būs lielāka, nekā apmuļļāt pie sevis vēlreiz uzdoto jautājumu un neko tā arī nepateikt. 

bidzho    22:39  |  07.10.2009.

labaakais ko Krauklis Latvijaa vareetu izdariit ir likvideet Tautas partiju un noshauties!! taa viņa pašpārliecinātā vīpsnāšana visas pārraides laikā vienkārši ir kretiniska!! 

Māris    22:46  |  07.10.2009.

Ko muld jefiņš Vējonis par uzņēmējdarbību, par ko viņam nav ne mazākās sajēgas. Lai iztīra savus birokrātu pūļus no ntajām vides dienestu struktūrām- punkts viens. Ar steigu rediģēt MK noteikumus arī vides jomās ,lai maksimāli atvieglotu nosacījumus uzņēmējdarbības veikšanai, jo nespējot pildīt esošos noteikumus, uzņēmēji automātiski iet pelēkajā zonā. 1-20 ; 21-40 ; 41-54 ;
Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: