Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 21.12.2024.
 
Jaunākās versijas un domstarpības par nekustamā īpašuma nodokli (NĪN), kā arī pēdējos mēnešos daudzkārt pieminētās citas nodokļu izmaiņas, kas minētas arī dokumentos starptautiskajiem aizdevējiem un paredzamas jau no 2010.gada – tā ir šīsnedēļas „Kas notiek Latvijā?” debašu tematika.
1-20 ; 21-40 ; 41-49 ;
māris    16:58  |  26.08.2009.

Man rodas sajūta ka Latvijā lobējošie politīķi ir izdomājuši devalvēt nekustamā īpašuma vērtību, apgrūtinot to realizāciju- ko nodrošina nekustamam īpašumam tirgus cenas kritums (īslicīgi). Vienlaicīgi palielinot nodokļus, un izmantojot cilvēku finansiālās grūtības, spiest finansiālās grūtības nonākušos cilvēkus pārdot savus mantojumus. Pārdot par pazeminātu cenu nelielai daļai cilvēku, kurām ir uzkrājums un kuras nezin kur ieguldīt naudu ilgtermiņā. Viedokļi: Valsts ekomoiskā efektivitāte nav pamatota konkrētos skaitļos, kas liecina par apzinātu nevēlēšanos apzināties efektīgumu tur, kur tā sabiedrībai kopumā nevar būt! Grozījumi grozījuma pēc - izskatās pēc nepieciešamības attaisnot savu saņemto atalgojumu SVF un PB acīs. Impotenta manipulācija ar varu - vēlme parādīt spēku, pat ja nav smadzeņu. 

alias    17:12  |  26.08.2009.

Lai izveidotu sabalansētu Latvijas budžetu, šobrīd pietiktu ar sekojošiem soļiem: 1. Samazināt darba devēja sociālā nodokļa likmi uz 15% (rezultāts - izzūd aplokšņu algas un sociālā nodokļa ieņēmumi palielinās); 2. Samazināt PVN uz 15% (saliekot kopā 1. un 2. soli izzūd pelēkā ekonomika, jo atmazgāt naudu vairs nav izdevīgi); 3. Valsts pārņem alkohola tirdzniecību kā valsts monopolu; 4. VID augstākajā un nodaļu vadībā tiek uzaicināti Šveices nodokļu inspektori un tiek ieviesta atbilstoša sankciju sistēma par nodokļu nemaksāšanu. Ieviešot šos 4 soļus, zūd nepieciešamība pēc papildus nodokļiem, pat īpaši nemainot likumdošanu. 

Jānis (uzņēmējs)    17:24  |  26.08.2009.

Savulaik ekonomikas ministrs Kampara k-gs izteicās, ka būtu jāmaina PVN priekšnodokļa iekasēšanas kārtība t.i. PVN priekšnodoklis būtu maksājams nevis pēc rēkina izrakstīšanas, bet pēc rēķina apmaksas. Domāju šis jautājums pašlaik ir aktuāls nevienam vien uzņēmējam. Pašlaik neesmu valstij parādā, bet man ir parādnieki par ievērojamām summām par kurām esmu valstij nomaksājis PVN. Uzskatu, ka arī man pienāks brīdis, kad nespēšu PVN priekšnodokli vairs nomaksāt. Domāju, ka neko nemainot šaj jautājumā tiks pazudināts neviens vien uzņēmējs. Vēlējos uzzināt, kas ir izdarīts lai atrisinātu šo problēmu un vai vispār kas tik darīts vai plānots darīt šaj jautājumā. 

alise    17:26  |  26.08.2009.

Kāpēc valsts nebaidās palielināt nodokļus, bet baidās samazināt tos? Vai tas ir tikai tāpēc ka palielināt izklausās pēc iegūt lielākus ienākumus (blondīnes psiholoģija)? Vai Kapmars var uzlikt uz galda nodokļu samazināšanas scenāriju? Vai Kampars ir spējīgs uztaisīt SVID (SWOT) analizi nodokļu samazināšanas scenārijam - rakstiski priekš preses. Lūdzu nopublicējiet scenāriju, tad - runājiet un skaidrojiet! Pietiek "onanēt"! 

aka saka    18:10  |  26.08.2009.

Piekrītu alisei. 

maksis    18:19  |  26.08.2009.

Kampara māju siltināšanas projekts "nasing spešal" garā. Davai uzliksim globālās sasilšanas nodokli 500 milj. un miers! 

AIVARS    19:07  |  26.08.2009.

Nodokļus paaugstināt var un vajag - īpaši lai pārvietotu nodokļu slogu no ražošanas uz patēriņu. Un te nu NĪN paaugstināšana ir pilnīgi vietā! Man ir aizdomas, ka sildīt ekonomiku būtu vēl stipri priekšlaicīgi. Pirmkārt, mums ir jāiziet deflācijas spirāle, lai atjaunotu ārējo konkurētspēju. Otrkārt, jāattīra laukums un bilances - jāļauj nobankrotēt nekonkurētspējīgajiem un jānodod to aktīvi spējīgākiem un jāsamamazina visu korporatīvo parādu līmenis. Treškārt, jāsagaida kustība, kaut kāda aktivitātes palielināšanās mūsu tradicionālajos exporta tirgos. Tikai tad var sākt ko sildīt, samazināt nodokļus, dot valsts pasūtījumus, kaut ko veicināt utt. Kamēr no tā visa nekā vēl nav - skan paskarbi, bet jāspiež patēriņš uz leju, jāceļ akcīze, PVN un NĪN, lai ātrāk caur deflāciju panāktu korekciju, pielāgošanos un atparādošanos. Skan ļoti nelatviski - briesmīgi pēc satura un formas, bet tas ir taisnākais ceļš uz izaugsmes atjaunošanu. Caur ērkšķiem - uz zvaigznēm...:) 

juris bogdanovs  juris.bogdanovs0505@inbox.lv  19:43  |  26.08.2009.

Šobrīd esmu pametis Latviju un ar nodomu, ka uz visiem laikiem. Tūliņ arī ģimene dosies šurp. Un iemesls nav krīze kā tāda, bet tas veids, kā tas viss tiek risināts. Man pat, itkā, nebija loģiska iemesla pamest Latviju, jo alga bija ap 600 uz rokas maksājot visus nodokļus, un sievai tādi pat ienākumi. Tomēr, skatoties, kā tiek risināta krīze un kas tiek darīts ekon atveseļošanas labā, es guvu pilnīgu pārliecību, ka Latvija tiks galīgi un neatgriezeniski iznīcināta, un es tur neko nevaru darīt. Tāpēc, domājot par saviem bērniem, kas ar viņiem būs Latvijā pēc 10 gadiem, es nolēmu, ka to noziedzības un nabadzības, bezcerības un beziespēju pārņemto valsti, kura tādā situācijā ir iegrūsta mākslīgi, man nevajag. Kāpēc man būtu jāmaksā par to, ko citi sastrādājuši? Un esmu daudz centies visur kur iesaisīties un kaut ko darīt. Tas ir bezcerīgi. = Kur es redzu risinājumu? Neviena ekonomika nevar attīstīties, ja to nospiež ļoti zems imports un tirgū ir ļoti zema pirktspēja. Tātad, šos ir jārisina kā pirmos. Un importa cenas mainītos vienā dienā, ja nepastāvētu brīvo tirgu kropļojošā monetārā politika. Pie kam, pareizi sakārtojot sistēmu, par ko esmu daudz izteicies, kā to redzu, tiktu nodrošināts, ka vietējo ražotāju izstrādājumi nebūtu īpaši dārgaki par esošajiem ārvalstu šodien, bet ārvalstu preces brīvā tirgus likumi izspiestu ļoti lielā mērā no iekšējā tirgus vispār. = Tomēr ar to ir maz. Otrs neatņemams nosacījums ir pareiza ienākumu sadale, kas nav "atņemšana gudrajiem un čaklajiem lai atdotu slinkajiem un stulbajiem". Alkatības pārņemti uzņēmēji nespēj saskatīt, ka ienākumu palielināšana trūcīgajam vairākumam (Latvijas gadījumā), nozīmētu lielākus apgrozījumus viņiem pašiem, tātad arī peļņu. Un tas viss veicnātu vispārēju ekon attīstību, cilvēku un arī valsts ienākumu pieaugumu, kas, manuprāt, arī ir vissvarīgakais ekon uzdevums. = Un šajā posmā ir svarīgi, lai cilvēku pieaugušie ienākumi netiktu iztērēti palielinot importu. Un to atrisinās monetārās politikas maiņa. Rimševicu uz centrālcietumu. Repši arī. = Juris Bogdanovs. 

neitro    19:43  |  26.08.2009.

Cien. Dombura kungs! Agrāk ar lielu interesi gaidīju katru Jūsu raidījumu, bet nu jau dažus vairs pat neskatos, ne tāpēc, ka tēma nebūtu aktuāla vai Jūs slikti vadītu raidījumu. Vienkārši noriebusies tā politiķu tukšo salmu kulšana, vai tie būtu oranžie vai jaunie laiki, vai kādi citi. Tas viss velkas ar gadiem, un mainās kaut kas tik noziedzīgi lēni, ka, manuprāt, šai valstij tiešām nav nākotnes, jo visapkārt ir tāds pofigisms, ka nav nekāda pamata būt optimistam. Mūs var glābt tikai brīnums. 

Vija    19:54  |  26.08.2009.

Visnormālākis jau būtu maksāt pēc kadastrālās vētības, citādi būs liels bardaks!Paliek jautājums - kā un kas šo vērtību noteiks, un kā tik īsā laikā to fiziski var izdarīt? 

Jānis  autoz@inbox.lv  20:34  |  26.08.2009.

Labi būtu, ja noskaidrotu, cik naudas vajadzīgs, lai vatsts varētu veikt mums nepieciešamās funkcijas. Patlaban ir tā, ka tiek noteikts cik vajadzīgs, lai uzturētu esošo "aparātu", un, ja nepietiek, lūdzu mīļie Latvijas iedzīvotāji - jauns nodoklis! Nedomāju, ka mājokļa nodokli varnoteikt tādā steigā! 

Ivars  ibk@inbox.lv  21:30  |  26.08.2009.

Latvijas paradoks: plāno palielināt NĪN un citus nodokļus, bet Akcīzes nodoklis degvielai de facto samazinās (ieviešot obliāto bio piejaukumu, tiek piemērota smazinātā nodokļa likme); rezultātā bužets zaudē 10 miljunu latu gadā. 

JBL    21:47  |  26.08.2009.

staltais, 26.08.2009 21:50 ierosinājums valsts budžeta papildināšanai - no katra briežu dārzā ieslodzīta brieža nodoklis 100 LVL gadā, nevajzdzēs skolas slēgt! 

Janis    21:54  |  26.08.2009.

Vai vldības pārstāvji nav padomājuši, ka nevarot nomaksāt nodokļus es to māju vienkārši nodedzināsu. 

Girts    22:08  |  26.08.2009.

Valsts nodokļus var iekasēt no tiem, ka nemaksā. Kā? 1. Likums par komercsabiedrību valdes amatpersonu kriminālatbildību no 01.01.2010 (5 gadi cietumā un mantas konfiskācija), ja tā nemaksā darbiniekiem nodokļus 2. mehānisms, kas sociāli (līdzīgi, kā bezdarba gadījumā) aizsargā darbu zaudējušos. Par māju, kas ir Baltezera man nav jāmaksā vairāķ, ja spekulantiem patīk skats, un viņi dēļ tā uzpūš cenu. Es jau samaksāju nodokļus registrējot ZG, un arī pērkot. 

Karamba    22:08  |  26.08.2009.

Atvainojiet, bet aicināt TV studijā pilnīgas nulles, tipa Krauklis..kā ekspertu...,nu,atvainojiet, kādā tēmā, par ko? Šoreiz par nodokļiem? :D .. nozīmē tikai to, ka visa spriešana ir tikai savdabīga darbības imitācija.Tauta skatās, pukojas, balso ar mob,utt , bet .. tas viss nu ļoti atgādina vagara sapulci ar renesanses ietekmētu,liberālu muižkungu.. parunāt ir modē,.. bet tas arī viss :) Iesaku Jums, citu raidījuma formātu. Aicinam politiķus,ierēdņus, saņemam konkrētas atbildes.Un aicinam atkal pēc laika- ar vienu jautājumu- ko izdarījāt, kas notiek ar jūsu solījumu, tekstu, vārdiem? Kur ir, vecīt? :) Kaut gan, vienalga, formāta piņķeris par 3/4 atgādina grēksūdzes ( kad piem politiķi smuki runā patiešām pareizas lietas) un teātra ( kad pukst par konkurentiem,svf, ārzemēm vispār, kaut kādiem likumiem,utt) sajaukumu...Tāds smuks ventilis mazliet gudrākai auditorijai.Un ne vairāk. Patiesībā situācija ir tāda, ka tiem atbildīgajiem,no studijas jāiet ārā vismaz stipri sārtiem vaigiem, nevis- ai, parunājām lohiem par prieku.. 

Andis  anva@inbox.lv  22:10  |  26.08.2009.

Īsumā-Latvija ir nabadzīga valsts, jo balstās uz nabadzīgākajiem. Tiek ņemts no tiem, kam ir vismazāk, bet tos,kam ir ļoti daudz , liek mierā. Kā gan var aplikt ar dažādiem nodokļiem ienākumus, kuri nepārsniedz iztikas minimumu, kas, manuprāt ir ne mazāks par 300 latiem. Kāpēc aizmirsās nodoklis dividendēm? Kā var aplikt ar nodokli dzivokli,kur pāris istabās mīt varbūt pat divas ģimenes 

norocka    23:04  |  26.08.2009.

Kāpēc ne ar vārdiņu netika pieminēti hipotekāro kredītu ņēmēji, kas jau šobrīd zobus sakoduši atmaksā kredītus bankai, bet tagad nāksies izvēlēties, ko maksāt - kredītu bankai vai nodokli valstij... 

Karamba    23:18  |  26.08.2009.

P.S. Vēl viens iespaids.. Pafantazēju, kā tas ir cien.Jānim.D.( raidījums, patiešām manuprāt, uz kopējā fona ir labs ) aicināt dažādus kadrus uz raidījumu..? Ja vienreiz kārtīgi uzbrauksi, otreiz taču atradīsies 100 un viens iemesls- nē,Jāni, piedod, nevaru.. Tad ko? Lai novāktu studiju, esi puslīdz korekts? Jautā,labi... bet nu tā, sevišķi neroc..?..Jeb tā ir vnk tehnokrātiska uztvere, kad sanāk nosacītie spēlētāji, un bīda cipariņus.. patiesi pūloties dzīvi iekļaut tabulās, tikai pareizās jāatrod..?Varbūt. Taču, ikdienu ir simtiem vnk brēcošu piemēru biznesā,simtiem personīgo traģēdiju, salauztu likteņu, reālu cilvēku nāvju, kuru iemesls ir valsts tā saucamā politika...Un šim visam notiekas risināšanas imitācija remdenā pļurināšana, šlipstotā rezonēšana..Tup tādi gurķi laķenēs pa 200, un klozītēs pa 1500.. spriež,- kā nu tur pakaļā mūsu tautieši iztiks..:D Diskusija ,ja? :D Strautiņš čalo, un visiem viss ir jauki.. Jānim aldziņa, un urkām bizness turpinās.Kāda vaina ;) 

eds  ghzh@inbox.lv  23:19  |  26.08.2009.

Piebalsoju daudziem komentētājiem. Visvairāk uzjautrināja Repšes koalīcijas "betons" - pārbagātos parazītus neskars ne krīzes atblāzma. 



1-20 ; 21-40 ; 41-49 ;
Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: