Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 17.11.2024.
 
Valsts budžeta taupīšanā un ekonomikas stabilizācijas plānos attieksme un stils var neļaut pilnvērtīgi nonākt līdz saturam – tāds ir viens no pamatsecinājumiem pēc vakarvakara „Kas notiek Latvijā?” debatēm par šo tēmu. Publikas neticība valdības spējai risināt problēmas ir gluži loģiska – atbildes reakcija uz iebildēm pret varas rīcību tālu neatpaliek no virsrakstā citētā cinisma.
luteranis  luteranis@tvnet.lv  16:38  |  18.09.2008.

Jocigi likas ka diskusija bija neaugliga tada zina ka jau iepriekseja dombursova slakteris pateica, ka ja pat atlaiz visus ierednus kas ir nereali ietaupijums nebus liels. kapec tiek kulti tuksi salmi vakardienas raidijuma. bet netiek mekleti veidi ka piepildit valsts budzetu ar nodoklliem jo problemas ekonomika jau nav tadel ka ierednu skaits savairojies, bet uznemeji nemaksa nodoklus ta ka bija planots. kapec slakteris neko nedara piemeram, lai apkarotu aploksnu algas, kur butu reali ienakumi valstij 100 miljonu pensijam un algam. diemzel par so jautajumu diskusija kaut ka pilnigi apsika un neviens neko sakarigu nepateica. 

Ruta  ruta1234@inbox.lv  17:55  |  18.09.2008.

Vajag samazināt VID reģionālās iestādes, jo visus uzņēmumus kontrolē, pārbauda un apstrādā materiālus rajona VID iestādēs esošie darbinieki,pēc tam nosūta tos parakstīšanai un reģionālo VID, kuri savukārt pēc tam atkal materiālus sūta atpakaļ uz rajona VID izpildei. Tagad iznāk ka kontrolieri tikai kontrolē kontrolierus, līdz ar to arī tiek mākslīgi paildzināta dokumentu aprite.Labāk pielikt pie algas rajonu VID darbiniekiem pie algas un likvidēt šos ierēdņiem pārpilnos reģionālos monstrus, no kuriem nav nekāda labuma, arī šo milzīgo ēku uzturēšana maksā milzu naudu, tās varētu izīrēt birojiem u.c. uzņēmumiem, tā vēl gūstot papildus ieņēmumus Valsts budžetā. Un valstī mums ir 5 šādi reģionālie monstri, kas mums jāuztur no mūsu nodokļiem, un kuru ierēdņi tikai nodarbojas ar rajonu nodaļu kontrolēšanu, bet ir tik tālu no vietējiem uzņēmējiem un galīgi nepārzin situāciju rajonos.Vai tā nav milzīga Valsts budžeta izšķērdība šī dubultkontrole? Es domāju, ka te gan ļoti daudz budžeta līdzekļu valsts varētu ietaupīt!!! 

Jānis Domburs    08:47  |  19.09.2008.

Luterāni, man jāpiebilst, ka par paziņojumu, ka pat visus atlaižot budžetā nebūs pārpalikums, esmu diezgan skeptisks. Varbūt, ja to burtiski tulko, runājot tikai par juridiski ierēdņa statusā esošajiem, tad samazinājums ir kādi 100 miljoni. Bet vēl jau nāk darbinieku, nevis ierēdņu statusā esošie, kas ir lielākā valsts pārvaldes aparāta daļa. Turklāt līdz ar to samazinās resursi telpām, tehnikai, sakariem, trasportam, utt. īpaši, ņemot vērā visas pakļautības un pārraudzības iestādes. Manuprāt, kopējā atalgojuma un strādājošo tiešo izdevumu kopsumma ir krietni liela, lai tajā meklētu būtiskus samazinājumus. Jānis Domburs 

Vid darbiniece    20:16  |  07.11.2008.

Pilnīgi piekrītu RUTAI-vajag samazināt VID reģionālās iestādes. Tie tikai kontrolē un tieši tur tiek maksātas tās lielās algas, lielās prēmijas un citas ekstras....Darbu dara nodaļās. Tas saucamais taupības režīms ir vienkārši briesmīgs-kancelejas preces nav, vēstules sūtīt nevar,jo jātaupa papīrs,bet darbs ir jāpadara!!!! :) VID darbiniekiem, kuri reāli to darbu veic-algas ir 200-300 Ls uz rokas. Nav taču motivācijas strādāt!!! Bet priekšniekiem jau vienalga-viņu vietiņas iesildītas un ir ērti.:)Cerams,ka kautkas mainīsies! 



Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: