Dala sabiedriibas jau ir apsoluuti piekususi attieciibaa uz sho gaismas pili, jo, liekas, ka jau gadiem tikai zaagee vienu, nedzirdot neko citu. Ja muusu tautas labklaajiibai ir jaabalstaas uz finansiaali pamatotiem leemumiem, tad tas, kaa pamato sho projektu, izklausaas peec pilniiga sviesta, un jo vairaak shajaa sviestaa klausaas, jo sviestainaaka kluust pati pils. Ceru, ka sadzirdeeshu ko jaunu shajaa diskusijaa, varbuut ko logisku..... nevis teereejam x-miljonus taapeec, ka n-miljoni ir jau izteereeti.
man ir jautaajums un cik par visu sho sanjems Demakovas kundze un lai nemeegjina iestaastiit ,ka neko:)) Vai bomzi arii laidiis graamatas lasiit?
Jautājums nav par naudu, bet par to vai tas ir šobrīd jādara. Manā skatījumā tās ir dzīres mēra laikā. Varbūt vajadzēja paprasīt tautai? Viens referendums nestu mazāk zaudējumu, kā būs tagad.
Nākošajās vēlēšanās noteikti balsošu par tiem kas apņemsies visus "gaimas pils" afēras dalībniekus tiesāt un iesēdināt cietumā.
Gribētos dzirdēt atbildes uz sekojošiem jautājumiem: 1. Kāda energoefektivitātes klase tiks piešķirta šai ēkai? Kādas būs ekspluatācijas izmaksas apkurei un gaisa kondicionēšanai, kas tiks apmaksātas no nodokļu maksātāju naudas? Vai nevarēja izvēlēties arhitektūru piemērotāku Latvijas klimatiskajiem apstākļiem? 2. Kāpēc Magones k-gs melo, ka ēkas pieslēgumu pilsētas elektroapgādes, vājstrāvu un siltuma apgādes tīkliem izbūvēs komunikāciju apkalpojošās instances? Ne "Latvenergo", ne "Rīgas Siltums", ne "Citrus Solution", ne "Latvijas Gāeze" to nedara, labākajā gadījumā, sedz daļu no izmaksām. Ārējo tīklu izbūve izmaksās vēl x-miljonus.
Jā un vēl, lūdzu, atbildes uz šiem jautājumiem: 1.kas un kā nodrošinās Nac.bibliotēkas logu mazgāšanu? 2. vai apstākļos, kad strauji kāpj elektrības un gāzes cenas, šādas Nac.bibliotēkas apsaimniekošanas izmaksas neizaugs līdz debesīm? un vai tās vispār būs adekvātas, jo tiks segtas taču jau no valsts līdzekļiem, no nodokļu maksātāju naudas?
Man ir tikai viens jautājums - kā šo projektu apturēt? Domāju, ka lielākā daļa iedzīvotāju ir par modernu, praktisku bibliotēku - tādu, kuras informāciju var izmantot visa Latvija. Bet tas kā to šobrīd shēmo, kādā slepenībā tur informāciju par šo projektu, tas ir vienkārši bezkaunīgi.
Pievienojos Indrai un Baibai! Gribētos jau gan pieredzēt, ka Latvenergo zem Daugavas ieguldīs kabeli un rekonstruēs apakšstaciju par savu naudu! Ir vēl jautājums - cik kopumā sastāda visu ārējo inženiertīklu un inženierbūvju izmaksas? FIDIC ''sarkanā'' grāmatas būtība ir tāda, ka Izpildītājs visus darbus izpilda un pabeidz pēc Pasūtītāja izstrādāta tehniskā projekta un par vienības cenām, ko tas iesniedz. Tur jābūt detalizētiem aprakstiem un specifikācijām, tad šmaukties būs grūti, bet arī FIDIC nav ideāls, jo visi lēmumi ir inženiera-pasūtītāja pārstāvja rokās. Gadījumā, ja Pasūtītājs ir nepilnīgi izstrādājis šo projektu, tad viņš sedz papildus izdevumus. Neticu, ka tas tā ir, vismaz praksē tā nemēdz būt! Cik zinu, tad praksē Latvijā FIDIC ''sarkanās'' grāmatas principu pielieto tikai ūdenssaimniecību ārēju tīklu izbūves līgumos. Vispār jau vajadzēja apskatīties situāciju bērnudārzos, skolās, slimnīcās - un tad domāt par šito sviestu!!! Baigi žēl, ka Merks neapstrīdēja!!!!
Uldi, es jums pilniibaa piekriitu, ka tas ir viens vieniigs jautaajums - KAA SHO PROJEKTU APTUREET!!!
DB rakstīts, ka darbu izpildes nodrošinājums būs ~3 MLVL. Tradicionāli šādos līgumos izpildes nodrošinājumam (pie tam tas ir bankas) jābūt 10% apjomā no līguma summas! Nu labi, pie sarunām var panākt 5 %. Vai tad līgums būs tikai par ~30 vai 60 MLVL?????? Pēc būtības šī nauda paliek Pasūtītāja rīcībā kā garantija tam, ka Izpildītājs tiešām izpildīs darbus. Otra šāda garantija ir arī ieturētā nauda no ikmēneša maksājumiem. To paredz FIDIC. Vienīgais iemesls, kādēļ šis punkts netika piemērots, ir tas, ka Izpildītājam, laikam, nebija finansiālu iespēju iesniegt šādu nodrošinājumu un tad arī Izpildītāju loks būtu nekāds. Kādēļ netika izsludināts jauns starptautisks konkurss, ja mainījās termiņi un finansējums? Šī nu bija visklajākā nekaunība no Magones puses. Vai Magones kantoris ir apskatījies, cik algas nodokļos ir nomaksājuši Izpildītāji par saviem darbiniekiem kaut vai 3-5 gadu netālā pagātnē??? Nez vai tad Merkam būtu kaut ko teikuši!!! Kādēļ Igaunijā ir vienkārši - zemākā cena, izpildes nodrošinājums un - uz priekšu????
Varbūt, ka raidījuma sākumā Dombura kungs varētu skatītājus painformēt, kurš tieši bija tas, kurš ieteica Birkertu kā projekta autoru - bez konkursiem, ar lielām ambīcijām kā izcelties. Pagaidām no šīs dižošanās sausais atlikums ir mērāms miljonu mīnusos ar neparedzamu problēmu kalnu nākotnē. Nemetot akmeni Birkerta dārziņā, gribētos tomēr zināt šī padomnieka uzvārdu, lai citā reizē varētu rūpīgāk izvērtēt šī "gudrinieka" ieteikumus!
Galvenais ir nodibināt būvnieku karteli (kā tas ir ar "zelta tiltu" ),un tad diktēt noteikumus ,cenas un attiecīgi savi 10-20% atkritīs KAM VAJAG! Šeit jau visa tā IDEJA!
šī brīža ekonomiskā situācijā un zinot ka būs vēl sliktāk aizņemties un tērēt šādu summu ir stulbums.
būtu labi ja 3B prezentētu ēkas uzturēšanas izdevumus kad tā būs uzcelta, cik cilvēku personāls tur strādās par kādu algu, cik liels elektrības patēriņš,cik maksās telpu uzkopšana ,apsardze, pa sīkumiem kā to rēķina katrs privāt īpašnieks
Īsti nav skaidrs, cik daudz no ēkes kopplatības aizņems bibliotēka, cik dažādi ofisi, kafeijnīcas u.t.t. Pēc nepārbaudītām ziņām bibliotēka būs tikai 35% no kpējās platības. Vai tāpēc bija jāceļ tāds monstrs?
Kaut kā neredzu nevienu, kas varētu būt cienīgs oponents Magonem un kompānijai. Mūsu valstele ir mazs miests kur pēc definīcijas nav iespējams izvairīties no interšu konfliktiem . Ir vairāk kā skaidrs, ka nav vēl dzimis cilvēks uz pasaules kas būtu spējigs atbildēt uz autora uzdoto jautājumu ! Ja man kāds uzdotu jautājumu vai var uzcelt lētāk, es bez domāsanas atbildētu ka protams, jo ne projekta vadītājs ne kāds cits vēl nezina kāds tad ir tas produkts ko gatavojas celt kaut vai tā vienkāršā iemesla dēļ, ka tehniskais projekts nerunājot par interjēra un citiem nav vēl gatavs !
Jā, man ir jautājums, ko uzdeva Otto: par to, 1.cik lielu daļu no ēkas aizņems pati bibliotēka un cik liela daļa plānota cafe, konferenču zāles u.t.t.? Jo plānus nekur nevar apskatīt, tāpat kā 2. J3B mājas lapā nevar redzēt tāmi. Kāpēc tāmi nevar ievieto www.lapā, kāpēc tā jāpiesaka kaut kur?
Jautājums: Kā mēs vispār varam runāt par kādām izmaksām - ja no tā, kas publicēts tāmē, nemaz nesanāk gatava-funkcionējoša ēka?? Vai tad ceļot privātmāju arī vadus, iekārtas, mauriņa apzaļumošanu utt neiekļauj prognozētajā summā?? Vispirms uzceļ karkasu un tikai tad domā, ka kko jau vajag arī iekšā - bibliotēka bez datoriem, WTF Laikam, skaidrs kāpēc šitas jautājums tika izskatīts slēgtajā sēdē - tipa nolemj lai publiskotajā tāmē ir tikai karkas - lai summa mazāka un tauta tik ļoti neprotestē...Vai ne? Man tas Demakovas piemineklis nav vajadzīgs.
Vai „Gaismas pili” padarīs lētāku? 04.07.2008. Šobrīd sarunas ar arhitektu G.Birkertu par palētinājuma iespējām nav notikušas
Igauņu bibliotēkas biznesa paraugs 15.05.2008. Kā Igaunijas nacionālā bibliotēka sapelna 10% no sava budžeta
Nacionālā bibliotēka vai konferenču un izstāžu centrs? 11.05.2008. Kā „Gaismas pils” saimnieki plāno apsaimniekot grandiozo ēku un pelnīt no tās
Kura tāme ir pamatota – 114 vai 87 miljoni latu? 08.05.2008. Nacionālās būvkompāniju apvienības pārstāvis pret „Merks” vadītāju par skaitļiem
Vai „Gaismas pils” ir jāceļ? 08.05.2008. Visu raidījuma dalībnieku argumenti par vai pret bibliotēkas būvniecību
Kam kalpos Latvijas Nacionālā bibliotēka? 08.05.2008. Pilsētu sociologs pret bibliotēkas direktoru par svarīgiem neatbildētiem jautājumiem
Juristi: „Merkam” ir pamats tiesāties par bibliotēku 22.04.2008. Atzinums norāda, ka valdības rīkojums par LNB būvniecību ir prettiesisks
Vai par 135 miljoniem uzcels tikai "čaulu"? 17.04.2008. Latkovskis prognozē bibliotēkas izmaksu pieaugumu
Kam un par cik jābūvē bibliotēka? 10.04.2008. „Merko” un Latvijas pretendentu tāmēs pretrunas par specifikācijām un materiāliem
Dalibnieki