Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 21.01.2025.
 
Pirms 12 gadiem Latvijā tika veikta pensiju reforma, kuru joprojām dēvē par vienu no progresīvākajām un modernākajām Eiropā. Šī ir viena no nedaudzajām jomām, par kuru Latvija tiek atklāti slavēta un nosaukta līdzās tādām valstīm, kas guvušas vislielākos panākumus ar novecošanu saistīto problēmu risināšanā. Mēs esam vienā sarakstā ar Austriju, Dāniju, Igauniju, Lietuvu, Nīderlandi, Poliju, Somiju un Zviedriju.
1-20 ; 21-40 ; 41-60 ; 61-75 ;
lauķis    18:32  |  26.02.2008.

Redzot, kā varas līmenī uz nebēdu tiek tērēta mūsu nauda (naudas pietiek!), kā pa darba laiku pa saloniem, veikaliem var šiverēt ierēdnīši,kā arī pa kabinetiem kafijot un dzīvoties gar kompjūteriem (par daudz viņu!), kā veikli var savākt naudu kārtējam pašu izdomātu "zvaigžņu" šovam (bāgātie neskopojas!), kā pieļauj izzagt valsti (jāvēlas vairāk darīt valsts labā!) un vēl,un vēl, es nekad nenoticēšu, ka nevar atrast līdzekļus pensijām vismaz līdz iztikas minimumam! 

Ļīme    21:05  |  26.02.2008.

Pasaulē parasti vērtē sociālās drošibas sistēmu, nevis vienu tās elementu, varbūt nozīmīgāko un būtiskāko. Faktiski pēdējos 5 gadus sociālā drošība valstī tiek izmantota kā ielāps, kuru izmanto noslauc bet bet neattīsta. ZZS form'wtā LM galva ir tāla no valstvīru ilga perioda interesēm. Faktiski pensijas ir politiķu ierocis uz vēlēšanām 

Ieva    21:56  |  26.02.2008.

Ekonomikas un labas pārvaldības zinātnē ir tēze "Ja sākotnējais resursu sadalījums ir netaisnīgs (nevienlīdzīgs), tad turpmākā attīstība arī ir nevienlīdzīga", šo tēzi varētu attiecināt gan uz privatizāciju, gan uz pensiju sistēmu reformu. Labuma guvēji abos gadījumos ir ierobežota daļa cilvēku, lielākā daļa ir izslēgti no labumu gūšanas. Šeit, manuprāt, ir nepieciešams atcerēties, ka pensiju reformu mūsu valstī palīdzēja ieviest Pasaules Banka, kura orientējas uz ilgtermiņa attīstības projektiem, tātad, ja šobrīd projekts labumu nedod, tad 10 utt gadu laikā tas dos. Doma ir tāda, ka tie kuriem ir mazas pensijas, uz kuriem labumu nevar attiecināt īstermiņā, ilgtermiņā viņi vienkārši būs jau miruši. Žēl, ka neviens, pirms kāda reforma tiek ieviesta, nerunā par to vai tas ir īstermiņa/ilgtermiņa pasākums un kāds ir tā teorētiskais (domāts ekonomiski teorētiskais) pamatojums. 

Ieva    22:04  |  26.02.2008.

Tas, ka pensionāriem ir mazas pensijas, rada viņu izstumtību no sabiedrības un neļauj viņiem dzīvot tādu dzīvi, kādu viņi būtu vēlējušies un pelnījuši dzīvot. Lai arī statistiski viņi iekļaujas tajā grupā, kura pēc nabadzības definīcijas (Eurostat) ir virs noteiktā nabadzības sliekšņa. Ar šo es gribēju pateikt, ka tas ir viens no veidiem kā tiek definēta nabadzība (iespēju nabadzība). Tāpēc man būtu ineresanti dzirdēt no dažiem raidījuma viesiem, kā viņi redz nabadzības apkarošanu Latvijā un kas tiek darīts. Jo pensiju palielināšana ir tikai viens no rīkiem. 

Ieva    22:23  |  26.02.2008.

Esmu mazliet aizrāvusies::)) vispār man ir ne ta ka lūgums vai novēlējums, lai raidījumos, tādos, kā šis, kad runa ir par ekonomiku, tomēr tiktu pieaicināti ekonomikas speciālisti (kā piemēram tieslietu speciālisti raidījumos par juridiskiem jautājumiem), jo pārāk bieži politiķu muldēšana, jūs, Dombura kungs, ir nolikusi uz ausīm, to vien spējāt kā rupji apklusināt, kaut vai tas pats raidījums par partiju šķelšanos un Štokenberga sociālo modeli, pāris teorētiski pamatoti jautājumi un replikas no ekonomikas speciālistu puses, lai Štokenbergs, vienkārši runājot, aizvērtos. Tātad, lai arī raidījums ir domāts vienkāršai tautai, arī tā tomēr ir mazliet jāizglīto ar ekspertu klātbūtni. Dažreiz tā muldēšana vienkārši krīt uz nerviem. Iesaku jums aizkadrā nosēdināt speciālistu, kurš vajadzīgajā mirklī jums austiņā pateiktu, kas sakāms, arī jūs taču nezināt visu.... 

Andrejs Mirošnik  andrejs.mirosnikovs@inbox.lv  22:27  |  26.02.2008.

Būtu interesanti uzzināt kaut ko tuvāk par pensiju fondiem un līmeņiem. Notika visādas izmaiņas. Kaut kur tos līmeņu turētājus pārbīdīja, vai pašiem vajadzēja pāriet uz citām bankām un citiem fondiem. BET, pats interesantākais, vai saņemot to papildus līmeņa pensiju būs jānomaksā 25% ienākuma nodoklis. Kad es saņēmu savu uzkrāto pensijas kapitālu no Lattelecom pensiju fonda, man vienā mierā atrēķināja 25%. Kāda jēga tagad ieguldīt latiņus privātajos pensiju fondos, ja beigās atrēķina nodokli? 

Andrejs  andrejs.mirosnikovs@inbox.lv  22:37  |  26.02.2008.

Vēl būtu interesanti uzzināt cik lieli līdzekļi tiek tērēti sociālo dienestu uzturēšanai? Cik izmaksā kaut vai viens darbinieks? Vai cik maznodrošinātos aprūpē viens darbinieks? 

Vilnis  aglims@apollo.lv  08:44  |  27.02.2008.

1.Kāpēc pensionāri tiek dalīti grupās izejot no pensiju(pabalstu) apjoma? 2.Kāpēc nav skaidri pateikts ka ,augot inflācijai ,visiem pensionāriem laikā un reālā naudas izteiksmē tiks izdarīts pārrēķins un princips maksāt pēc pusgada vai pat gada tiks noņemts kā ""amorāls""un pensionāru cieņu aizskarošs? 3.Kāpēc tā sauktais soc.budžets netiek ieguldīts atbilstošā finansu struktūrā lai nestu peļņu vismaz 5% apmērā? 4.pie patreizējā inflācijas pieauguma tempa ar katru brīdī itkā uz 1% noguldītais soc.budžets nes zaudējumus naudas izteiksmē un šai sakarībā jautājums: Vai nav lietderīgāk izmaksāt un sabalansēt saņemamo pensiju masu nekā nest zaudējumus kurus nekas nekompensē? 5.Kad pienāks diena ar kuru Labklājības Ministrija Purnes kundzes vadībā un kontrolē pāries no solījumiem uz reāliem darbiem un uzsāks kardinālu pensiju likumdošanas aktu pārstrādi un ar šiem priekšlikumiem griezīsies parlamentā ? 6.Ja minētie ,tikai daži no uzdotajiem jautājumiem,ir risināmi tikai solījumu līmenī un izsauc pensionāru neizpratni vai nav pienācis laiks ministres demisijai? 

Jānis  jange@mpe.lv  09:15  |  27.02.2008.

Gribeetos dzirdeet ministres I.Purnes skaidrojumu, kaapeec pensionaari ir taa kategorija, kuriem kopumaa finansiaalais sataavoklis ar valdiibas ceelu roku tiek faktiski pasliktinaats. Piemeeram, kad pirms gadiem pusotra devos pensijaa, minimaalaa alga bija 90 Ls/ meen., bet pensiju sanjeemu bez paaris latiem 150 Ls/ meen. Daud vai maz - cits jautaajums, bet attieciiba buutu daudz maz pienjemama. Tagad minimaalaa alga ir 160 Ls. meen, bet mana pensija ar visu indeksaaciju ir vairs tikai 163 Ls/ meen. Attieciiba? Reekjiniet pashi... Labi, es veel shobriid straadaaju. Bet neplaanoju, ka vareeshu to dariit ilgaak par gadiem 2-3... Tad jau minimaalaa alga buus lielaaka nekaa pensija, pat ar visaam iespeejamamaam indeksaacijaam... 

Ass    09:18  |  27.02.2008.

Viens ir skaidrs- nepietiekot naudas, lai pensijas paceltu. Kad reiz tiks auditēts iestāžu štatu saraksts, vai vispār tik ierēdņu vajag? Iestādēs ir tik daudz daļu, kas vienu otru dublē.Kaut vai rādītājs ir arvien palielinājušais papīru skaits. Vienu formātu nomaina otrs, kas bieži ir neloģiskāks par esošiem.Murgs! 

vasjad    09:37  |  27.02.2008.

Minimālā alga ir 160 lati. Bet ja strādā uz ½ slodzes, tad saņems pusi – 80 latu. Un minimālās pensijas izmēru vajag pielīdzināt darba stāžam. Par 20 gadiem stāža – pilnais iztikas minimums, par 10 – puse no ta! Stāžs tikai darbā LR – no 21 augusta 1991. gada. Par agrāko – lai maksā PSRS un LPSR! Citādi tie Latvijas pilsoņi, kuri tagad strādā Īrijā, Anglija un citur, varēs pieprasīt no mums pensijas, kaut šeit nestrādājuši ne dienas, Latvijas Republikai – kā to tagad saņem padomju laiku pensionāri! Tas ir pretlikumīgi! Tad maksājiet pensiju un Fideļam Kastro, Bin Ladenam un visiem, kuri grib! Un ja minimālās pensijas tiks pielīdzinātās min algai, tad saņemošie minimālo algu cilvēki nedrīkst maksāt ne santīma nodokļu no iztikas minimuma summas – citādi sanāks, ka nestrādājošie pensionāri (daži no kuriem vēl strādā nelegāli!), saņemot min pensiju, iztikas minimuma lielo, pelnīs vairāk par strādājošajiem ļaudīm! Tas nav godīgi! Vai lai un visi pensionāri maksā nodokļus no pensijām! Un citas pensijas - tāpāt, proporcionāli! 

Jānc    09:39  |  27.02.2008.

Varbūt ministre varētu izskaidrot kāpēc Lietuvā un Igaunijā pensijas ir lielākas kā Latvijā?Ja tiešām pašiem nav saprašanas ,pareizāk nošpikot no kaimiņiem kā to darīt.Nav noslēpums,ka Lietuvā pārtikai arī cenas ir zemākas,pat pienam,kas ražots Latvijā.Ceļu kvalitāti grūti salīdzināt.Toties Latvijā vairāk džipu un citu dārgu automašīnu.Tātad kļūdas ir pašā pamatā. 

Liene    09:39  |  27.02.2008.

Tātad - mēs ejam 1.martā pie ministru kabineta paust savu viedokli? Galu galā!? 

Liene    09:44  |  27.02.2008.

Tātad - mēs ejam 1.martā pie ministru kabineta paust savu viedokli? Galu galā!? 

Pēteris  zeend@inbox.lv  09:52  |  27.02.2008.

es jauns cilvēks saņēmu rēķinu par siltumu (janvāra mēnesis). zināju, ka celsies siltuma izmaksas, bet man tās sanāca +70% pie decembra rēķina. par 50 kvm dzivokli man jāmaksā 60 Ls, kopā ar visu elektrību, ūdeni, apsaimniekošanu sanāk ap 100 Ls. ok, man ir darbs, gan jau kaut ko izdomāšu. jautājums, ja vidējā pensija ir ap 145 Ls, tad kā lai tas nabaga cilvēks izdzīvo? Viņi taču nav vainīgi, ka viņi piedzīvoja kara laikus, padomju Latviju. uzskatu, ka Godmanis neciena vecus cilvēkus vispār, tik maļ savas rīmes un uzskaita savus punktus. Nr.1, Nr.2, Nr3... 

ARIJA    10:02  |  27.02.2008.

Dombura kungs,pajautajiet ministrei.Ka saprast pensijas palielinasanu par nostradatiem gadiem?Kapec netiek palielinata visiem? Mans darba stazs ir 50 gadu.Pec pensijas pieskirsanas/27 Ls/ esmu nostradajusi 16 gadus un godigi nopelnijusi, maksajot nodoklus no pirma santima, 160 LS bez jebkadiem pabalstiem .Ari man ir nostradatie gadi! 

Erna    10:14  |  27.02.2008.

Kā iespējams iztikt ar 50.00Ls lielu pabalstu invalīdam kopš bērnības ar garīgās attīstības traucējumiem. Vai no šīs naudas pirkt zāles, kas ļoti dārgi maksā, vai apēst, vai samaksāt par dzīvokli? Labi kad ir kas palīdz, bet ja nav kotad? 

vasjad    10:26  |  27.02.2008.

Kāpēc no krāpniekiem, kuri ņēma kredītus un, maksājot no tiem soc.nodokli, sev "sapelnīja" (nelikumīgi) penzijas lielās, neatņem negodīgi piesavinātas pensijas, bet no mamiņām, kuri krāpuši valsts ar pabalstiem tāda pati shēmā, atņēma lieko naudu un tos sodīja? Šie pensionāri nemaksāja lielu ienākuma nodokli - tikai sociālo, viņi nepareizu informāciju par ienākumiem deva. Tos var sodīt VID, KNAB, policija. Kāpēc šie kriminālnoziedznieki saņem negodīgi pelnītas pensijas līdz šai dienai? Kurš viņus atbalsta? Ar kādiem ierēdņiem dalijās vai dalā pat tagad naudiņu, lai pelnīt un nesēdēt? Kādi cilvēki piesavināja savas mirusās radinieces pensiju - dāžus tūkstošus - tad bija skandāls. Bet šie ja simtiem tūkstoši piesavināja - un klusums? Vai stulbums? Ja par tūkstošiem nesodīti, tad par dāžu simtlatu zāgšanu nevajag sodīt arī nevienu!!!!! Un atlaist policiju, tiesas, slēgt cietumus, - lai kas grib, to un dara!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Mārtiņš  knl.@knl.lv  10:39  |  27.02.2008.

Pensionārus ir jāatbrīvo no pensijas nodoļiem.Maradierus ir jāapliek ar nodokļiem.Partijas nav domātas laupīšanai.Privatizācijā iegūtie līdzekļi ir jāieskaita pensiju fondā. 

To Ass    10:48  |  27.02.2008.

Patiesi LM un tās pakļautības iestādēs ir dublējošas nodaļas-departamenti. Tā Nodarbinātības valsts Aģentūras pārvaldē strādā 43 darbinieki, bet LM darba departamentā - 20.Sociālo pakalpojumu pārvaldē 50 darbinieki, bet LM soc.pakalpojumu un soc. palīdzības departamentā un soc. iekļaušanas departamentā - 28. Valsts darba inspekcijā - 15, bet LM - 20 darbinieku. Tas tā kopainai, īpaši nešķirojot katra departamenta darba specifiku LM un tas pakļautības iestādēs. 



1-20 ; 21-40 ; 41-60 ; 61-75 ;
Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: