Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 25.06.2024.
 

Priekšlikumi „pateicību” risināšanai jau bija gatavi

Veselības aprūpe

17.01.2008. Lāsma Rozenfelde  A A A Komentāri: 0
Šajās dienās plašu sabiedrības un mediju rezonansi izraisījis jaunais veselības ministrs Ivars Eglītis (Tautas partija), izsakoties par veselības aprūpes neoficiālo maksājumu jeb tā saukto „pateicību” jautājumu. I.Eglītis paudis ideju, ka pacienti, kas finansiāli vēlētos pateikties ārstam pēc medicīniskā pakalpojuma veikšanas, varētu to darīt oficiāli, līdzekļus iemaksājot slimnīcas kasē. Tiek ziņots, ka priekšlikumi tā sauktā aplokšņu jautājuma risināšanai līdz 31. martam būs jāizstrādā darba grupai. Taču iepriekšējā darba grupa, kas pie risinājumu meklēšanas strādāja kopš vasaras, ziņojumu ar priekšlikumiem jau sagatavoja, turklāt iepriekšējais veselības ministrs Vinets Veldre uzdeva uzsākt to īstenošanu.

V.Veldres izveidotajai darba grupai, kur bez Veselības un Finanšu ministrijas pārstāvjiem bija iekļauti arī nevalstisko organizāciju, pacientus un ārstus pārstāvošu organizāciju pārstāvji, ziņojums ar konkrētiem priekšlikumiem bija jāiesniedz līdz 20.septembrim. Ziņojums tika iesniegts veselības ministram V.Veldrem, kurš tajā iekļauto priekšlikumu īstenošanu akceptēja un 8.oktobrī parakstīja rezolūciju VM valsts sekretāram Armandam Ploriņam. Rezolūcijā tika uzdots izskatīt un uzsākt priekšlikumu pakāpenisku ieviešanu.

Ziņojumā bija norādīts, ka „konkrēts laika grafiks par iepriekš norādīto pasākumu ieviešanu tiks sagatavots pēc lēmuma par šo minēto pasākumu ieviešanas akceptēšanas”. Šobrīd ir sagatavots I.Eglīša rīkojums, kas paredz izveidot jaunu darba grupu, lai tā izstrādātu pasākumu ieviešanas kalendāro plānu, vienojoties par termiņiem un atbildīgajiem par pasākumu izpildi. Kā informēja VM Komunikācijas departamenta direktore Egita Pole, rīkojums vēl neesot parakstīts, jo darba grupu plānots papildināt ar citiem locekļiem, lai gan tā uz vienu sēdi jau ir sanākusi. Plāns I.Eglītim jāiesniedz līdz 31.martam.

„Kas notiek Latvijā?” redakcija jau rakstīja par iepriekšējās darba grupas piedāvājumu, piemēram, virzīt apstiprināšanai Saeimā grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredzētu sodu par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu apzināti prettiesisku saņemšanu par ārstniecības pakalpojumu sniegšanu, tāpat priekšlikumi ietver ārstniecības personu un pacientu informēšanu, pacientu tiešo maksājumu palielināšanu, privātā sektora lomas paplašināšanu u.c.

Ir saprotams, ka jaunam ministram var būt savs skatījums uz nozares problēmu risināšanu. Taču nav skaidrs, kādā formā tas tiks realizēts, jo esošā rīkojuma ietvaros jaunajai darba grupai būtu jāstrādā tikai pie V.Veldres akceptēto priekšlikumu izpildes grafika, nevis jauniem priekšlikumiem. Ja tiešām plānots no jauna izvērtēt iespējamos risinājumus, tad ministru nomaiņas rezultātā konkrēta rīcība „pateicību” jautājumā vēl vairāk attālinās.


Darba grupas ziņojums par priekšlikumiem „pateicību” jautājuma risināšanai

V.Veldres rezolūcijaKomentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: