Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 13.06.2024.
 

Autopārvadātāji: Stāvlaukumi nav labākais risinājums

Valsts robeža

08.11.2007. Andris Saulītis  A A A Komentāri: 1
Latvijas Autopārvadātāju asociācija norāda, ka šodien pieņemtie likuma grozījumi, kas paredz automašīnu rindu problēmas atrisināšanai uz Latvijas – Krievijas robežas veidot maksas stāvlaukumus, nav ekonomiski izdevīgākais risinājums. Daudz svarīgāk esot ieviest elektronisko deklarēšanu, kā arī paplašināt autoceļa joslu skaitu pierobežā. Ja šie risinājumi tiktu realizēti, autostāvvietas nemaz nebūtu nepieciešamas, uzskata asociācija.
Asociācijas pārstāvis Pēteris Augustovs norāda, ka līdz šim iepriekšminētie risinājumi nav guvuši atbalstu, jo tam nepieciešama daudz lielāka politiskā griba gan Latvijā, gan Krievijā. „No abām pusēm ir merkantiliska interese to nedarīt,” viņš izsakās. Tomēr Satiksmes ministrijas februārī valdībā iesniegtajā informatīvajā ziņojumā, kurā norādīti, kā tiks risināta transportlīdzekļu rindu problēma pierobežā, elektroniskā deklarēšana nav pieminēta. Satiksmes ministram Aināram Šleseram 19. jūlijā tiekoties ar Krievijas Federācijas transporta ministru Igoru Levitinu, šāds risinājums tika pieļauts. Taču ministrs norādīja, ka „pašlaik elektroniskās kravu deklarēšanas ieviešanu kavē nespēja vienoties par informāciju, kāda tiks pieprasīta elektroniskajā sistēmā, jo tā būs pieejama trešajai valstij, kas nav ES dalībvalsts,” ziņo aģentūra LETA.

Kā zināms, šodien Saeima apstiprināja grozījumus likumā „Par autoceļiem”, kas paredz, ka valsts pierobežā nomās transportlīdzekļu stāvlaukumus, kur organizēs rindu izbraukšanai no Latvijas. Paredzēts, ka valsts par stāvlaukumu nomu maksās vienu miljonu latu gadā. Līgumus paredzēts slēgt termiņam no pieciem līdz septiņiem gadiem. Latvijas Autopārvadātāju asociācija ideju par stāvlaukumiem nenoraida, tomēr uzskata, ka par tā lietderību var nopietni diskutēt. „Ja veiktu šo elektronisko deklarēšanu un palielinātu joslu skaitu, tad stāvlaukumi nemaz nebūtu nepieciešami,” norāda P. Augustovs.


Resursi internetā:

Likumprojekts „Grozījumi likumā „Par autoceļiem”

SM informatīvais ziņojums „Par pasākumiem situācijas normalizēšanai uz Latvijas – Krievijas robežas”


Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: