„Saskaņas centra” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs izteica šaubas gan par padomes locekļu algām, gan skaitu. Viņš pavēstīja, ka no četriem cilvēkiem partijai „vairāk pazīstams bija viens”, bet arī pret pārējiem nebija nekas iebilstams, un solīja par atbalstu lemt nākamajā dienā. Tautas partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis solīja balsot par diviem padomes locekļiem, bet atteicās pateikt, kuriem, jo „četri jauki, vienādi cilvēki šodien pie mums bija”. Viņš arī skaidroja, kāpēc partija pilnīgi palika pie pārliecības, ka „ar pieciem, sešiem LB var izcili strādāt”.
„LPP/LC” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš sūdzējās, ka LB prezidents Ilmārs Rimšēvičs bija kā tāda „vistu māte tā kā četrus cālēnus atvedis pie mums”, un balsojumu par diviem padomes locekļiem pamatoja ar to, ka „mums patika tas domāšanas veids”. „Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” Saeimas frakcijas deputāts Miroslavs Mitrofanovs savukārt solīja balsot pret visiem, jo, lai gan viņi ir profesionāli, viņiem nav nekāda „redzējuma, ko darīt ar banku tālāk”. Izrādās, kandidāti nevarēja nosaukt nevienu likuma grozījumu, ko gaida no Saeimas. „Viņi ir apmierināti ar visu, un tas nav pareizi!” apgalvoja M.Mitrofanovs. „Nu, mums tā kā šķiet, ka astoņi, seši – nu, nu seši, pilnīgi pietiktu!” skanēja Zaļo un Zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieka Ingmāra Līdakas argumentācija, kurš balsošanu pret P.Putniņu pamatoja ar baumu, ka viņš „ar Lembergu esot pa vienu ielu kādreiz gājis”.
„Pilsoniskās savienības” Saeimas frakcijas deputāts Kārlis Šadurskis savukārt solīja atbalstu visiem četriem, lai gan P.Putniņam „nav šīs profesionalitātes”, jo rotācija padomē ir vajadzīga, „lai strādā un apgūst”. „Jaunā laika” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis savukārt atbalstu visiem četriem pamatoja ar uzticību I.Rimšēviča izvēlei un kolēģu deputātu attieksmi skaidroja ar „tribīnes” gribēšanu, bet neizslēdza arī devalvācijas scenārija iespējamību.
„Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Grīnblats vienīgais pateica, ka deputāti Saeimā tik labi nepārzina padomes locekļu veiktās funkcijas un kvalitāti, „lai tagad briesmīgi gudri vērtētu, kuri tur der un kuri tur neder”.