N.Jezdakova uzsvēra, ka pēc iespējas ātrāk ir jāpabeidz dienesta reorganizācija, kuras ietvaros jau likvidētas reģionālās iestādes un centralizēti daži procesi. N.Jezdakova arī uzskaitīja, kādas nodokļu maksātāju grupas tiks pakļautas centralizētajai nodokļu kontrolei, un definēja mērķi ar mazākiem pieejamajiem resursiem šogad nodrošināt tikpat lielu skaitu nodokļu auditu un mazāku skaitu tematisko pārbaužu. Tāpat N.Jezdakova pauda viedokli, ka šī gada budžeta ieņēmumu plānu ir iespējams izpildīt, jo pagājušajā gadā tas tika izpildīts par 98% un šogad jau ieplānots samazinājums par 9,2%. VID ģenerāldirektora vietas izpildītāja gan neminēja tādus plānus, kas apliecinātu vēlmi iestādi padarīt par „draudzīgāku” uzņēmējiem – vai runa būtu par termiņiem un soda naudām, vai vienkārši attieksmi.
Dz.Jakāns savukārt negribēja pats saukt slikti izdarītos darbus. Viņš gan atzina, ka tas, „kurš saka, ka nav nevienas blusas, tam ir divas”, un piekrita raidījuma vadītāja nosauktajiem piemēriem, bet pats nevienu kļūdu nesauca – arī vēlāk, kad viņam prasīja par neizdarītajām lietām, Dz.Jakāns pievērsās jautājumam par to, kas ir jāizdara. Taču viņa galvenie uzstādījumi darāmajiem darbiem nepārliecināja. Pirmkārt, Dz.Jakāns kā primāro darbu nosauca to, ka VID jābūt spējīgam administrēt šogad ieviestos jaunos nodokļus, jo informātiķiem vajadzīgi vismaz trīs mēneši – taču viņš nepaskaidroja, kā viņa atrašanās amatā tur varētu ko līdzēt. Otrkārt, Dz.Jakāns uzsvēra, ka obligāti ir jābūt VID stratēģiskam plānam, jo iepriekšējais beidzās pagājušā gada nogalē. Taču te jāatgādina, ka no amata viņš tika atstādināts tikai pagājušā gada oktobra beigās – līdz ar to rodas jautājums, cik atbildīgi pienākumi tika pildīti iepriekš.
Savukārt Dz.Jakāna atziņa, pamatojot nepieciešamību iedzīvināt nodokļu maksātāju pārvaldi, ka „nav jau nevienam vēlme izvairīties no nodokļiem kaut kādā veidā un bēgt”, bija visnotaļ pārsteidzoša no cilvēka, kurš gadiem ir vadījis un vēlas turpināt vadīt VID.