Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 22.05.2024.
 

Ķīlis: nepieciešams 20 punktu plāns ar spēles noteikumiem

Valsts budžets`2010 video_f

30.10.2009. Lāsma Rozenfelde  A A A Komentāri: 2
Stratēģiskās analīzes komisijas priekšsēdētājs un Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētais profesors Roberts Ķīlis 28.oktobra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” atklāja, ka viņam ir bažas par to, kas notiks nākamgad, un aicināja sagatavot 20 punktu plānu ar spēles noteikumiem, tai skaitā garantiju cilvēkiem, ka viņi nenomirs badā, un skaidrību par to, vai pārdos vai nepārdos valsts īpašumus. Viņš arī norādīja – ja nākamajā vēlēšanu gadā „šis bardaks” turpinās, sabiedrībai ir jānāk kopā un jāformulē platforma, pret kuru atskaitīties politiskajām partijām, citādi mēs „paspēlēsim valsti” un pēc 10 gadiem visi gribēsim būt igauņi. Politiķu vīzija par nākamgad darāmo diemžēl līdz šādām kategorijām neaizsniedzās.

Ekonomikas ministrs Artis Kampars („Jaunais laiks”) skaidroja, kā veicināt augšupejošo spirāli eksporta tirgos, kas, viņaprāt, varētu novērst tālāku budžeta īsināšanu vai nodokļu celšanu pēc gada. Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs („Saskaņas centrs”) tādai iespējai iebilda, argumentēdams to ar piecu partiju koalīciju, kas nespēj rīkoties mērķtiecīgi un selektīvi. Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns (Tautas partija) pauda viedokli, ka nākamā gada pirmajā ceturksnī vajag vismaz uzsākt valsts pārvaldes reformas un sektoru tuvināšana parādīs to, kas „ir lieks”, taču viņš nesolīja, ka viņa partija noteikti panāks šādu reformu sākšanu. Bet vides ministrs Raimonds Vējonis (Zaļo un zemnieku savienība) vispār iebilda tam, ka reorganizācijas izglābs valsti no ekonomiskās krīzes, un pauda uzskatu, ka daļa lietu ir izskaustas jau šajā gadā un tas ir vienkārši jāturpina.

Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Elīna Egle arī izteicās visnotaļ vispārīgi, norādot, ka jāturpina strukturālās reformas un funkciju samazināšana. Savukārt Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Pēteris Krīgers pavēstīja vien to, ka apsveiks citu organizētus streikus kā līdzekli, kā beidzot cīnīties pret nelikumībām un neizdarībām valstī.


Video: Roberts Ķīlis, Artis Kampars, Nils Ušakovs, Edgars Zalāns, Raimonds Vējonis, Elīna Egle un Pēteris Krīgers par 20 punktu vienošanos un citiem pasākumiem nākamajam gadam. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 28.10.2009.)


Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: