T.Koķe sacīja, ka ministrija 2010.gadam ir nodefinējusi trīs mērķus. Kā vienu no tiem viņa minēja izmaksu efektivitātes paaugstināšanu vispārējai un profesionālajai izglītībai, taču iebilda, kad viņai prasīja, cik skolas nākamgad vēl būtu jālikvidē. Ministre arī neargumentēja, vai nebūtu labāk straujāk paaugstināt skolēnu skaitu uz vienu skolotāju, tā veicot nepieciešamās pārmaiņas ātrāk. Kā pārējos divus mērķus T.Koķe nosauca eksportspējas stiprināšanu augstākajā izglītībā un zinātnē un skolu un jaunatnes dziesmu svētkus. Viņa gan nepaskaidroja, kā nākamgad grasās atbalstīt sporta un mūzikas skolas, vien izteica prieku, ka novados šīm iestādēm tiek dota „priekšroka”.
Debatēs ministre arī atklāja, ka sarunās ar Pasaules Banku ir panākta vienošanās, ka būs finansējums piecgadīgo un sešgadīgo bērnu mācībām, un valdība nolēmusi to atbalstīt. T.Koķe stāstīja, kas jau ir darīts, lai nākamgad pirmajā klasē varētu iet sešgadīgi bērni.
Taču Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane (LPP/LC) argumentēja, kāpēc iebilst sešgadīgu bērnu skolas gaitu uzsākšanai, un ierosināja arī mainīt mācību gada ilgumu. Skaidras pozīcijas par to ministrei nebija, viņa vien solīja aicināt uz sabiedrisku diskusiju un domāt. Taču sešgadīgu bērnu uzņemšanu pirmajā klasē viņa, par spīti iebildumiem, turpināja atbalstīt.
T.Koķe debatēs arī skaidroja, kā grasās mainīt finansēšanas modeli, taču atteicās jebko atbildēt par nākamā gada finanšu rāmi nozarei.