Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 09.07.2020.
 

Vai Dombrovska valdība ir labāka par Godmaņa valdību?

Valda Dombrovska valdības video_f

19.06.2009. Lāsma Rozenfelde  A A A Komentāri: 6
Šī gada budžeta grozījumu dēļ Valda Dombrovska valdība tiek salīdzināta ar viņa priekšgājēja Ivara Godmaņa valdību, jo abu laikā par budžeta grozīšanu tika lemts ļoti sasteigti, neatvēlot laiku visu priekšlikumu rūpīgai pārdomāšanai. Abu premjeru darbu salīdzināja arī 17.jūnija publisko debašu „Kas notiek Latvijā?” dalībnieki.

„LPP/LC” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš pārmeta partijai „Jaunais laiks” (JL), ka tā sāk runāt par valstiskumu un kopēju atbildību, bet tad, kad I.Godmanis stāstīja to pašu un aicināja uz zināmu solidaritāti, JL atteicās, tāpat kā atteicās iet I.Godmaņa valdībā. A.Bērziņš arī pauda uzskatu, ka I.Godmaņa un tā brīža finanšu ministra Ata Slaktera sagatavoto budžeta projektu, kas martā bija „tādās skicēs, ieskicēts”, divu nedēļu laikā varēja padarīt par budžeta projektu, kuru var nest uz Saeimu, un tādā gadījumā samazinājums šobrīd būtu par apmēram 90 miljoniem latu mazāks un pensijas, iespējams, nebūtu jāaiztiek.

A.Bērziņš arī pārmeta to, ka JL ar koalīcijas partneriem gaidīja, kad paies vēlēšanas, lai nākamajā dienā atklātos, ka tiek samazināts finansējums pensijām un veselībai. Viņš uzsvēra, ka par šādām grūtām lietām sabiedrībai bija jāstāsta, kā to darīja I.Godmanis. „Saskaņas centra” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs arī piekrita, ka V.Dombrovskis ir melojis un krāpies, un „faktiski neko nav darījis”, ienesis tos pašus I.Godmaņa valdības sagatavotos budžeta grozījumus. J.Urbanovičs uzsvēra, ka tajos nav radies nekas jauns ne konceptuāli, ne pēc būtības, „varbūt ir cipari ilgāk un rūpīgāk zīmēti”.

Savukārt JL pārstāvis, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Guntis Bērziņš aizstāvēja valdību, skaidrojot, ka nevar ienākt jaunā valdībā, uzreiz pārņemt vecās valdības budžetu un tūlīt laist to uz Saeimu. Viņš uzsvēra, ka laika periods, kurā ir strādāts, ir ļoti īss, turklāt tajā ir būtiski pasliktinājusies IKP prognoze. G.Bērziņš pauda uzskatu, ka viņa partijas premjers šajā situācijā tomēr ir strādājis ļoti labi.


Video: Andris Bērziņš, Jānis Urbanovičs un Guntis Bērziņš salīdzina esošā un bijušā premjera rīcību. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 17.06.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: