Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 09.07.2020.
 

Kāpēc valdība nolēma noteikt griestus māmiņu algām?

Labklājība, sociālā politika video_f

15.05.2009. Lāsma Rozenfelde  A A A Komentāri: 0
12.maijā valdība nolēma, veicot budžeta grozījumus, noteikt „griestus” 500 latu apmērā vecāku pabalstiem jeb tā dēvētajām māmiņu algām, attiecinot šo slieksni uz tiem bērniem, kas piedzims, sākot ar jūliju. 13.maija publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” finanšu ministrs Einārs Repše no partijas „Jaunais laiks” sniedza savu skaidrojumu pieņemtajam lēmumam.

E.Repše apgalvoja, ka par māmiņu algu ierobežojumu valdībā pieņemts koleģiāls lēmums, un viņš gribētu „arī aizstāvēt labklājības ministru”. Tiesa gan, ministra aizstāvība nebija ļoti pārliecinoša, jo E.Repše norādīja ne tikai uz bezdarbnieku pabalstu izmaksu pieaugumu un to, ka „līdz ar to tas vienādojums ir diezgan sarežģīts”, bet arī uz to, ka labklājībai budžeta grozījumos paredzēts aptuveni 55 miljonu latu pieaugums un viņš negrib jaukties ministrijas kompetencē. „Tas tomēr ir viņiem jāsaka,” E.Repše sacīja par variantiem, kā samazināt izdevumus.

„Domāju, ka nē” – bija pirmā ministra atbilde uz jautājumu par to, vai mums vēl citur nedraud šāda veida pārsteigumi. Taču pēc tam viņš norādīja, ka tas tagad būs „atkarīgs no katra konkrētā ministra”, kā viņš īstenos programmas atlikušā budžeta ietvaros, un atzina, ka pārsteigumi citās nozarēs ir iespējami.


Video: Einārs Repše par māmiņu algu apjoma ierobežošanu un ministriem, kas var pārsteigt savas nozares. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 13.05.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: