Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 23.05.2024.
 

Kāpēc veselības ministra plāns ir pajautāt valdībai?

Veselības aprūpe video_f

30.04.2009. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 1
29.aprīļa publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” veselības ministrs Ivars Eglītis (Tautas partija) skaidroja savu politiku veselības aprūpē un atbildēja par savu un partijas biedru atbildību esošās situācijas izraisīšanā. Uzklausījis kritiku par to, ka māsterplāns iepriekšējos gados nav realizēts, ministrs apgalvoja, ka „kaut kāda realizācijas pakāpe tomēr tam māsterplānam ir”, un nepilnīgo izpildi pamatoja ar pārticīgajiem laikiem, kad vairāk gribas dot un būvēt nekā slēgt ciet.

Diskutēdams par finansējuma modeļa maiņu ģimenes ārstiem, ministrs skaidroja, ka pagājušā gada diskusijās ministrija nebija tikusi pie teikšanas, jo to no spēka pozīcijām bija paņēmis asociācijas ārkārtīgi saliedētais uzbrukums.

I.Eglītis atzina, ka bez strukturālo reformu veikšanas ir nepieciešams meklēt finanšu resursus, kas nav nekas cits kā apdrošināšanas elementi. Viņš sacīja, ka „mums ir jāatbild” uz jautājumu, vai apdrošināšanas pasākums ir obligāts un vai to var šodien īstenot, taču, vaicāts par viņa plānu, atbildēja, ka „plāns ir to pajautāt valdībai”. Arī pēc vairākkārtējiem jautājumiem ministrs vien atzina, ka pats būtu par to, bet šaubās, vai tas ir iespējams.

Kad Novadu slimnīcu apvienības valdes priekšsēdētājs Aivars Smagars pauda viedokli, ka valsts kopš 2000.gada ir izzagta, pateicoties Tautas partijai, I.Eglītis atbildēja ar retorisku jautājumu, vai arī visa Eiropa un Īslande ir izzagtas, taču pēc norādes, ka tāds stāvoklis kā Latvijā nekur nav, viņam atbildes nebija.

Ministrs arī aicināja debašu dalībniekus likt kopā galvas un prātus un iestāties par vienu lietu, nevis atrast vienu vainīgo, „kuram ir pietiekami daudz sarežģītu uzdevumu vienatnē pie milzīgi plašas, atvērtas frontes līnijas jāiztur uz saviem pleciem”. Kad biedrības HIV.LV valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Molokovskis norādīja uz to, ka ministrs nav nozares līderis, I.Eglītis atzina, ka būtu pateicīgs kolēģiem par konstruktīviem un realizējamiem priekšlikumiem.


Video: Ivars Eglītis, Aivars Smagars un Aleksandrs Molokovskis par māsterplāna izpildi, spēka pozīcijām, valsts izzagšanu un līderismu. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 29.04.2009.)



Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra
Veselības aprūpe  

     Kas notiek ar reformām un finansēm veselības aprūpē?

         Dalibnieki         


Autors: