Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 22.05.2024.
 

Kādas „korekcijas” jāveic nodokļu politikā?

Nodokļu politika, VID video_f

23.04.2009. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 1
Šobrīd, ņemot vērā budžeta grozījumu pieņemšanas termiņus starptautiskā aizdevuma tālākai saņemšanai, sabiedriskās uzmanības priekšplānā izvirzījusies tēriņu samazināšana. Vienlaikus, ekonomiskajai krīzei padziļinoties, uzņēmēji un eksperti turpina atgādināt par valsts budžeta ieņēmumu daļu, kas ir tieši saistīta ar uzņēmējdarbības vidi un nodokļu nomaksu. Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāra vietniece budžeta jautājumos Baiba Bāne 22.aprīļa publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” stāstīja par FM pašreizējo nostāju un plāniem nodokļu politikas izmaiņās, diemžēl īstu skaidrību pagaidām nesniedzot.

B.Bāne skaidroja, ka FM ir izanalizējusi nodokļu politiku un nenoliedz, ka tajā, iespējams, „būtu jāveic kaut kādas korekcijas”. Viņa norādīja uz PVN pacelšanas negatīvajām sekām un gandrīz pusmiljarda latu „kritumu” nodokļu ieņēmumos straujākas ekonomikas atdzišanas dēļ, nekā iepriekš bija plānots. B.Bāne arī ļoti piesardzīgi izteicās par akcīzes nodokļa izmaiņām, uzsverot atvērtā tirgus apstākļus un līdzīgu likmju līmeni Baltijas valstīs.

Viņa gan, atbildot par nepieciešamajām izmaiņām krīzes pārvarēšanai, nepievērsās tādām uzņēmēju kritizētām prasībām kā nodokļu avansa maksājumi un citi. To nedarīja arī Valsts kancelejas direktora vietniece Baiba Pētersone, taču viņa pauda viedokli, ka „absolūti nekavējoši” ir jāvērtē pozīcijas, kur Latvija vēl arvien ir ar augstākiem nodokļiem nekā Lietuva un Igaunija, un norādīja uz sarežģījumiem biznesa uzsākšanā.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētāja Žaneta Jaunzeme-Grende piebilda, ka maziem uzņēmumiem ļoti varētu atvieglot dzīvi izmaiņas Valsts ieņēmumu dienesta prasībās, kas saistītas ar mazo uzņēmumu grāmatvedību. Tomēr kā pašu būtiskāko lietu uzņēmēju pārstāve norādīja Latvijas konkurētspēju vidējā termiņā. B.Bāne to saistīja ar darba grupas, kas strādā pie nodokļu politikas reformām, sagatavotu informatīvu ziņojumu, kas valdībai tiks piedāvāts „tuvāko divu, trīs nedēļu laikā”.


Video: Baiba Bāne, Baiba Pētersone un Žaneta Jaunzeme-Grende par nodokļu politikas izmaiņām un palīdzību uzņēmumiem. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 22.04.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: