Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 25.06.2024.
 

Ko Zatlers darīs tālāk?

Valsts prezidents video_f

02.04.2009. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 1

1.aprīlī, dienu pēc paziņojuma par Saeimas atlaišanas nerosināšanu, Valsts prezidents Valdis Zatlers publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” atklāja savus plānus turpmākajai darbībai. Viņš pauda viedokli, ka prezidents „var darīt daudz”, un pirmo darāmo darbu saistīja ar Stratēģiskās analīzes komisijas darbu, par ko jūt gandarījumu. V.Zatlers stāstīja, ka līdz šim jau ir notikuši četri apaļie galdi un tiek plānoti vēl divi, savukārt nākamais mērķis ir tos paplašināt līdz plašākiem pilsoniskajiem forumiem, lai diskutētu par valsts politisko attīstību.

V.Zatlers noraidīja kritiku par šādu procesu imitācijas raksturu un par lobija un uzklausīšanas trūkumu. Viņš apgalvoja, ka ir lobists katram pilsonim. V.Zatlers arī uzsvēra, ka bija lobists Satversmes grozījumu pieņemšanas procesā un lobēs arī citus procesus, kad tie „nobriedīs, tiks izdiskutēti, tiks materializēti konkrētā likumdošanas iniciatīvā”.

Prezidents atklāja, ka tas process, kuram viņš „tiešām elpos pakausī”, nebaidoties par savu reputāciju un reitingu, būs reformu tūlītēja sākšana un kvalitatīva īstenošana, par ko viņam šobrīd nav pārliecības. V.Zatlers apliecināja, ka viņam bez līdz šim izmantotajiem instrumentiem un Saeimas atlaišanas rosināšanas ir padomā arī citi risinājumi un tie „tiks likti lietā”.

Video: Valsts prezidents Valdis Zatlers par tālāko rīcību pēc lēmuma nerosināt Saeimas atlaišanu. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 01.04.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: