Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 23.05.2024.
 

Zatlers: SVF nosacījumi ir ļoti cieti, un tie būs jāpilda

Valsts budžets`2010 video_f

02.04.2009. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 0

31.marta runā, kurā Valsts prezidents Valdis Zatlers paziņoja savu lēmumu nerosināt Saeimas atlaišanu, viņš arī minēja četrus jaunus uzdevumus, kas Saeimai un valdībai nekavējoties jāveic. Pirmais no tiem bija šī gada budžeta grozījumu pieņemšana. 1.aprīļa publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” prezidents uzsvēra, ka budžeta deficīts tuvu 5% un strukturālas izmaiņas ir nosacījumi, kurus iepriekšējā valdība nebija izpildījusi, bet šai valdībai ir jāizpilda, maksimums, trīs mēnešu laikā.

V.Zatlers uzsvēra, ka valdībai ir „jānes lielāka konkrētība” un jāpasaka visiem, ka strukturālās reformas būs radikālas. Kad viņam uzdeva jautājumu par skolu un slimnīcu slēgšanas vai darbinieku samazināšanas apjomiem, V.Zatlers atbildēja visai nekonkrēti, norādīdams uz nepieciešamību centralizēt līdzekļus un resursus un saglabāt pieejamību. Tomēr pēc atkārtota jautājuma viņš atzina, ka arī trīs reiz trīspadsmit slimnīcu slēgšana nebūt nav izslēgta. Viņš gan norādīja, ka politisko gribu reformu veikšanai vēl neredz.

V.Zatlers skaidroja, ka Starptautiskā Valūtas fonda jaunais uzstādījums „nespiest” termiņus pēc iespējas ātrāk ir saistīts ar to, ka Latvija nav paveikusi visu, ko viņi gaidīja, un nav strādājusi arī tik kvalitatīvi, cik viņi gaidīja. Prezidents apgalvoja, ka darbu nepildīšanas rezultātā mēs naudu nesaņemsim un tas jāatgādina katru reizi, kad mēs domājam, ka varbūt varam kaut ko neizdarīt, varbūt mums tāpat palīdzēs. Viņš arī pauda viedokli, ka budžeta izdevumu samazināšana jāveic, izšķiroties par tām valsts pamatfunkcijām, kuras valsts apņemas kvalitatīvi izdarīt, un tām, no kurām valsts atsakās vai kuru īstenošanu iesaldē uz zināmu laiku, kamēr ir finansiālas grūtības.

Video: Valsts prezidents Valdis Zatlers par budžeta grozījumiem, strukturālām reformām un valsts funkcijām un līdzekļu saņemšanu. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 01.04.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: