Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 13.06.2024.
 

Zatlers: šaubas par vērtējumu man nebija nevienu mirkli

Valsts prezidents video_f

02.04.2009. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 3

Valsts prezidents Valdis Zatlers 1.aprīļa publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” centās sabiedrībai pamatot savas iepriekšējā vakara runas saturu. Prezidents apgalvoja, ka viņam nevienu mirkli nebija šaubas par vērtējumu, uz kura pamata viņš izlēma nerosināt Saeimas atlaišanas procesu, un viņš skaidroja, kāpēc to uzskata par izsvērtu vērtējumu. Atbildot uz kritiku par trafaretām, klišejiskām frāzēm, V.Zatlers pauda viedokli, ka par tādām parasti uzskata tās, kas „trāpa desmitniekā”, un nepiekrita runas salīdzinājumam ar valdības deklarāciju.

V.Zatlers arī centās skaidrot, ko saprot ar runā pieminēto eliti. Viņš pauda viedokli, ka Saeimā ievēlētās partijas varētu būt elitāras, savukārt prezidents ir izolēta elite, jo atbild par saviem lēmumiem vienpersoniski. Taču, atzīdams, ka starp varu un tautu šobrīd ir plaisa, kas ekonomisku grūtību laikā ir ļoti slikta, prezidents izteica priekšlikumu beigt lietot „elites” vārdu – lai gan pats to bija izmantojis iepriekšējā vakarā.

Viņš arī sniedza savu pamatojumu tam, kāpēc Saeima nav jāatlaiž. V.Zatlers uzsvēra, ka, lai gan deputāti vairs nebauda to uzticību, kādu baudīja vēlēšanu dienā, šobrīd neviens cits nevar realizēt neatliekamos uzdevumus. Prezidents pauda uzskatu, ka 31.martā galvenā diskusija un pretruna bija par to, vai izvēlamies mazāko ļaunumu, vai izvēlamies stabilitāti, jo process ir ļoti garš, vai izvēlamies tāpēc, ka nav neviena cita ceļa. V.Zatlera vērtējumā viņš izvēlējās stabilitāti.

Video: Valsts prezidents Valdis Zatlers par savu 31.marta vakara runu. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 01.04.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: