Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 09.07.2020.
 

Rimšēvičs pret Boldiševicu par ģimenes budžeta principiem

Valda Dombrovska valdības video_f

12.03.2009. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 5

11.marta publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” izvērsās asas debates starp Latvijas Bankas (LB) prezidentu Ilmāru Rimšēviču un Zaļo un Zemnieku savienības ģenerālsekretāru Kārli Boldiševicu kontekstā ar jaunās valdības plāniem budžeta grozīšanai.

K.Boldiševics norādīja, ka uz valsti ir iespējas paskatīties nevis kā uz uzņēmumu, kā tas publiski daudzkārt ir izskanējis, bet kā uz ģimeni. Viņš arī uzsvēra, ka valdība dosies pie starptautiskajām organizācijām uz sarunām un notiks tirgošanās process saistībā ar Latvijai atļauto budžeta deficītu. Uz jautājumu, vai LB prezidents, kurš apgalvo, ka atlaides šai ziņā Latvijai netiks dotas, ir stulbs un nesaprot, ko saka, K.Boldiševics atbildēja ar apgalvojumu, ka daļa politiķu Saeimā uzskata, ka LB ir jāsāk pārvaldīt daudz stingrāk.

I.Rimšēvičs piekrita lietot salīdzinājumu ar valsti kā ģimeni, bet nesaprata, kā ģimene brīdī, kad tās budžetā nav nekādu ienākumu, turpina apmaksāt visus savus līdzšinējos tēriņus, zinot to, ka tai pēc diviem mēnešiem vairāk naudas nebūs. K.Boldiševics norādīja uz to, ka ģimenē vēl ir radinieki, pie kuriem var iet – šai gadījumā arī Eiropas Savienība un Starptautiskais Valūtas fonds. I.Rimšēvičs pauda viedokli, ka arī radiniekiem šobrīd pacietības mērs ir pilns, un K.Boldiševica redzējums par rīcību šādā gadījumā – vai nu vairāk strādāt vai saprast, ka paliek tikai trīs ministrijas vai trīs nozares valstī un viss pārējais ir atdots privātajā biznesā.

Latvijas Bankas prezidents gan pauda bažas, ka tas jau varētu būt par vēlu – kad vēža slimniekam vairs nebūs otrā stadija kā šobrīd, bet jau piektā stadija. Viņš atsaucās uz bankai izteiktajiem pārmetumiem par nepietiekamiem brīdinājumiem iepriekšējos gados un norādīja, ka vēlāk – kad jūnijā stāsies skolas, slimnīcas un nebūs ko maksāt – lai neviens nesaka, ka Latvijas Banka nav brīdinājusi. Uz to K.Boldiševics atbildēja, ka „šeit par daudz tiek baidīts” un vēl neesot „zudušas cerības pie radiniekiem un ārpasaulē arī”.


Video: Ilmārs Rimšēvičs un Kārlis Boldiševics par ģimenes budžeta veidošanas principiem. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 11.03.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: