Čuksti Freimanim. Sociologs Freimanis pirms vecā gada vakara LTV 100.pantā par tiem, kas esot brīdinājuši sabiedrību, ka kredītu struktūra un dzīvošana uz parāda nav tas labākais saimniekošanas veids un var būt krīze, teica: ""... ""mēs to runājām, mēs (par) to brīdinājām pirms gada, mēs teicām - tā būs, pirms diviem gadiem"" - tāda sajūta, ka tie cilvēki ir iezīmējuši teritoriju, kā zināms, dzīvnieki to dara - čukstus, iezīmējuši teritoriju divus gadus iepriekš - ar domu, lai mēs tagad varētu atsaukties uz tām zīmēm, ko mēs esam atstājuši tur, kuras noteikti var atrast Letas un BNS ziņās, ka viņi tā ir teikuši, ka viņi ar to ir biedējuši, vai piesaukuši, bet vai no tā ir kaut kas mainījies - gandrīz vai tāda fatāla nolemtība, ka mums visiem kopā bija jāiet uz šo krīzi, jo neviens nelika uz galda savu amata nosaukumu, neviens skaļi nekliedza, tie bija tādi čuksti un tā ir arī viena problēma, kas ir raksturīga visai mūsu politiskajai elitei kopumā. "" Savukārt jau 2004. gada Dienas Biznesa 19.augusta 2.lpp. - varēja lasīt, ka inflācija Latvijā ir trešā lielākā Eiropā, uz augošas kreditēšanas fona un 28. oktobra 6. lpp. par finansēm, ka banku bizness sasniedzis rekordpeļnu, kreditēšana nerimst un līdz šā gada septembra beigām bankas aizdevušas 4 miljardus latu. Kredīti auguši par 34.1%, privātpersonu hipotekārā kreditēšana par 60% un komercbanku pārstāvji apgalvo, ka viss ir kārtībā un peļnas bankām ir desmiti miljonu jau 2004. gadā. Gan pirms , gan pēc tam diezgan daudzi dažādu nozaru pārstāvji norādīja, ka nav pareizi visu ekonomiku balstīt uz nekustamo īpašumu bumu un vēl vairāk tādu, kas to ignorēja, atzina par mazsvarīgu vai arī kritizēja kā nepareizu attieksmi. Dažādus uzvārdus nemaz nepieminot, ne visi bija sajūsmā par parādos dzīvojošo tautu. Interesanti, kam gan citam, ja ne dažādiem stratēģiem, politologiem, antropologiem un citiem speciālistiem šie ""čuksti"" bija jāizceļ no kopējās mediju kakofonijas fona? Kam gan bija jāuzdod daži interesanti jautājumi vai jāatbalsta jau izskanējušie viedokļi, ka cenas nekustamajiem īpašumiem, iespējams, tiek mākslīgi uzpūstas un tie (īpašumi) , iespējams, nesegs ķīlas vērtību un atdodot visu iegādāto, vēl bus jāpiemaksā? Kam bija jāinteresējas par to, ka zemnieku ņemtie Eiropas kredīti negarantē neko patēriņa tirgū? Kaut vai par to, ka izglītības struktūra joprojām par daudz ražo pirkšanas/pārdošanas speciālistus un par maz eksakto zinātņu pārstāvjus. Izskatās, ka visi šie speciālisti ir iezīmējuši paklāju, pa kuru staigādami medijos vairākas stundas mēnesī izteikuši dažādas prognozes un kuru tagad par visām varēm cenšas noliegt kā savu profesionālo panākumu pēdējos 5 gados. Zīmes ir šo jautājumu ignorēšana, noniecināšana vai arī tad varonīga kritika un tagad ""savlaicīga"" pamanīšana"" .
Ko vēl gaidīt'Vēlēšanu sistēma jāmaina nekavējoties.Līdz paš.vēlēšanām.Nekādu partiju!Balsot par atseviškiem cilvēkiem.Plus materiālā atbildiba deputātiem.Kļūdu gadijumā,atsaukšanu.Tikai tā varētu kaut ko mainīt valstī.
Ir pienācis laiks aizliegt partijas,jo katra to deķīti velk uz savu pusi.Mums Latvijā ir ļoti daudz profesionālu,erudidu,pozitīvi domājošu cilvēku.Ir profesionāļi gan pozīcijā,gan opozīcijā.Ministra prezidentu un arī atsevišķus ministrus var paņemt no malas kā savā laikā atrada Vairu Viķi-Freibergu.Ir jābalso par personībām vienā sarakstā.Valdībai beidzot vajag sākt cīņu ar nodokļu nemaksātājiem.Radisies budžetā daudzi simti miljoni un nebūs jāpieņem debīli lēmumi.Bet varbūt valdibas pārstāvjiem izdevīgi ka nemaksā nodokļus,gan jau kaut kas pašiem atlec?
Šveices vēlēšanu sistēma ir vispiemērotākā. Vajadzīga arī politiķu personīgo īpašību labāka pazīšana un konkrēti, kāds viņš ir iekšā rāvējs un kas stāv aiz viņa muguras. LV ir mazliet divejādā situācijā. No vienas puses mēs nepazīstam savus priekšstāvjus, bet no otras - mēs patiešām esam ļoti maza valsts un mums tikai ļoti mazliet pietrūkst, lai mēs zinatu, kas ir kas. Vita Matīsa visu pateica pareizi un nesenā intervijā Latvijas Radio programmā Labrīt viņa arī pareizi raksturoja esošo slikto situāciju. Risinājums ir viens, ka veco miljonāru politiku jāmēž ārā un jānāk vidēji nodrošinatiem cilvēkiem aiz kuriem nestāv sponsori, tā, ka viņi nestrādā savam korupcijas labumam un savu labumu nesauc par Latvijas labumu.
Likumā jāiestrādā norma par iespēju atsaukt kādu no deputātiem, ja tas nestrādā atbilstoši tautas gribai.
Vēlēšanu sistēma ir jāmaina noteikti. Patreizējā sistāma dod iespēju rasties vairākām kuriozām situācijām.1)Ja uz vēlēšanām aizies viens pats Daudzes kungs un nobalsos par sarakstu,kurā ir 32 deputāti - saima būs ievēlēta 32 deputātu sastāvā. 2)Tas pats būs, ja viena liste ar 32 uzvārdiem būs vienīgā, kas balsošanā būs guvusi vairāk par 5 % balsu. 3)Pats lielākais kuriōzs būs tad, ja vēlēšanās neviena liste nedabūs vairāk par 5% balsu.
>>>Šveices Es pirms izlasīju tavu komentāru, arī vilku paralēles ar Šveici. Pilnīgi piekrītu. Mūsu satversme un vēlēšanu likums nav nekāda svētā govs, lai tai neķertos klāt. Tie likumi, kādi tie ir tagad, ir izdevīgi pašreizējai "elitei".
Atbalstu prezidenta ultimātu Saiemai! Uzskatu, ka tautas partijas vēlme atlaist Saeimu uzreiz ir šai partijai ļoti izdevīgs solis šaj situācijā. Kādēļ? Tādēļ, ka viņi grib sarīkot Saeimas vēlēšanas pirms pašvaldību vēlēšanām. Zinot, cik liela ir pašreizējās pašvaldībās šīs partijas ietekme, ir saprotams, ka tas palīdzētu šaj partijai arī tikt jaunvēlamajā Saeimā. Turpretī rīkojot Saeimas vēlēšanas pēc pašvaldību vēlēšanām (kas notiktu prezidenta varianta gadījumā) šīs priekšrocības vairs nebūtu, jo uzskatu jauievēlētajajās pašvaldībās šīs partijas ietekme stipri mazināsies.
Dalibnieki