Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 26.01.2021.
 

Apakškomisijas darbs: „kašķi” vai „ākstīšanās”?

Satversmes grozījumi video_f

27.11.2008. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 0

Valsts prezidenta padomniece likumdošanas jautājumos Sandra Kukule 26.novembra debatēs „Kas notiek Latvijā?” pauda viedokli, ka prezidenta iesniegtā analīze un argumenti bija pietiekami, lai Saeima varētu izstrādāt Satversmes grozījumu redakciju, „ja ir attiecīga politiska griba”. „Jaunā laika” deputāte Solvita Āboltiņa apgalvoja, ka viņai kā apakškomisijas vadītājai mēģināja traucēt, un kā apakškomisijas sasniegto rezultātu minēja to, ka tā ir vienojusies par gandrīz visiem jautājumiem, kas saistīti ar tautas tiesībām atlaist Saeimu, izņemot kvorumu. „Pilsoniskās savienības” deputāte Ilma Čepāne skaidroja, ka apakškomisijā strādāja gandrīz visa Juridiskā komisija, un uzsvēra, ka Vilnis Edvīns Bresis un Dainis Turlais nevienu reizi nav nākuši uz komisiju, bet „Tēvzemei un brīvībai” / LNNK deputāts Dzintars Rasnačs uz sēdēm nav nācis divreiz. Viņa pauda viedokli, ka pozīcija diskreditēja opozīciju un arī prezidentu. Dz.Rasnačs pārmeta, ka apakškomisijas sēdes speciāli tika sasauktas laikā, kad viņam bija jāapmeklē prezidija sēde un jāpieņem ārvalstu delegācija. Savukārt Zaļo un Zemnieku savienības deputāts Ingmārs Līdaka V.Breša rīcību skaidroja ar to, ka viņš „vienkārši vispār neiet, lai nebūtu vienkārši atklāti jākonfliktē”. I.Līdaka apgalvoja, ka V.Bresis ir cilvēks ar lielu pašcieņu un partijai nav tādas disciplīnas, lai varētu viņu piespiest iet uz apakškomisijas sēdi. Juridiskās komisijas priekšsēdētāja no Tautas partijas Vineta Muižniece komisijas un apakškomisijas darbu raksturoja ar salīdzinājumu „diena pret nakti” un solīja nepieļaut, ka komisijā tiek „ievazāti” tie „kašķi”, kas bija apakškomisijā. „Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” deputāts Jakovs Pliners pauda viedokli, ka būtu vēl korektāk, ja apakškomisijas locekļi, kas neko neizdarīja, atdotu par darbu komisijā saņemto naudu. Bet S.Āboltiņa kā vēl vienu apakškomisijas darba rezultātu nosauca to, ka partijām tagad ir pozīcijas par prezidenta pilnvarām, līdz ar to ir bijis vērts mēnesi „ākstīties”.

Video: Sandra Kukule, Solvita Āboltiņa, Ilma Čepāne, Dzintars Rasnačs, Ingmārs Līdaka, Vineta Muižniece un Jakovs Pliners par Saeimas apakškomisijas darbu. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 26.11.2008.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: