Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 25.06.2024.
 

Kāda ir Loskutova atbildība par zādzībām KNAB?

Korupcija, KNAB

11.06.2008. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 2
23. aprīlī raidījumā KNL par politiķu un amatpersonu demisijām un atbildību Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītājs Aleksejs Loskutovs atzina, ka varēja izdarīt vairāk, lai novērstu naudas piesavināšanās gadījumus birojā, tomēr aicinājumus demisionēt uzskata par mājieniem citu iestāžu vadītājiem neatklāt un noklusēt līdzīgas nebūšanas, lai neriskētu ar amata zaudēšanu. Divu mēnešu laikā situācija ir būtiski mainījusies par sliktu biroja vadītājam. Izskan versijas, ka par viņa atstādināšanu no amata Saeima varētu pagūt lemt vēl šīs sesijas laikā.

Kopš pērnā gada rudens šis ir jau otrais gadījums, kad izskan prasības par KNAB vadītāja demisiju. Loskutova demisijas jautājums aktualizējās pēc tam, kad 17. aprīlī par kratīšanās iegūto naudas līdzekļu pazušanu viņš no amata atstādināja divus biroja darbiniekus. Toreiz medijos izskanēja versijas, ka pazuduši vairāki desmiti tūkstoši latu. Maija vidū Ģenerālprokurors Jānis Maizītis savā ziņojumā valdībai atklāja, ka no KNAB pazuduši 130 000 latu. Pats Loskutovs, kurš joprojām uzstāj, ka nav atbildīgs par naudas pazušanu, šodien intervijā Latvijas Radio atzina, ka daļa naudas esot pazudusi pagājušajā novembrī – laikā, kad notika pirmais KNAB vadītāja atlaišanas mēģinājums, kas izraisīja plašas tautas protestu akcijas.

„Jaunā laika” deputāte, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītāja Linda Mūrniece intervijā Latvijas Radio pirmdien nāca klajā ar paziņojumu, ka koalīcija jau ir pieņēmusi lēmumu atlaist Loskutovu. Savukārt vakar, pēc Jāņa Maizīša un premjera Ivara Godmaņa ziņojuma uzklausīšanas, valdības sēdē tika pieņemts rīkojums par komisijas izveidošanu Loskutova darba novērtēšanai un atzinuma sniegšanai par viņa atbildību pazudušās naudas sakarā. Maizīša ziņojumā tika precizēts arī pazudušās naudas apjoms – kopumā 135 tūkstoši latu no 11 dažādām lietām. Premjers jau valdības sēdē deva norādi uz to, ka KNAB šefam būtu jāizvērtē iespēja atkāpties pašam, negaidot izveidotās komisijas pēc nedēļas gaidāmo atzinumu. Pēc valdības sēdes Loksutovs žurnālistiem sacīja, ka vēl joprojām neredz pamatu aiziet no KNAB. Jāpiebilst, ka Maizīša ziņojumā netika atklāta jauna informācija par to, ka Loskutovs būtu atbildīgs par naudas pazušanu no biroja.

Pēc KNAB likuma biroja vadītāju amatā var iecelt vai atsaukt Saeima pēc Ministru kabineta ieteikuma, tāpat priekšnieka atcelšanu vērtē ģenerālprokurora vadīta komisija. Paredzams, ka nākamajā valdības sēdē, 16.jūnijā komisija ziņos par izmeklēšanas rezultātiem. Pamatojoties uz šo ziņojumu valdībai būs jālemj par Loskutova atstādināšanu un pozitīva lēmuma gadījumā tālāk šis jautājums būs lemjams Saeimā. Saiemas balsojums par Loskutova atstādināšanu varētu notikt jau 19.jūnijā.

Video: KNAB vadītājs Aleksejs Loskutovs par savu atbildību saistībā ar birojā pazudušo naudu (fragments no "Kas notiek Latvijā?" 23.04.2008.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra
Korupcija, KNAB  

     Kas notiek ar KNAB priekšnieka atbrīvošanu no amata?

         Dalibnieki         


Autors: