Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 12.12.2019.
 
Tieši trīs mēnešus pēc plaši apspriestā un analizētā Satversmes tiesas sprieduma par Latvijas – Krievijas robežlīgumu atklātībai nodotas Satversmes tiesas tiesneses Kristīnes Krūmas atsevišķās domas. Tajās tiesnese argumentēti pamato no pārējiem Satversmes tiesas kolēģiem atšķirīgos uzskatus par šo spriedumu, ar kuru Satversmes tiesa pēc būtības konstatēja, ka Abrenes apvidus zaudēšana neietekmē Latvijas valsts nepārtrauktību. Secīgi A.Kalvīša valdība steidzās pabeigt Latvijas – Krievijas robežlīguma ratifikācijas procesu un apmainīties ar līguma ratifikācijas rakstiem, kas Krievijas ārlietu ministra vizītes laikā Latvijā arī tika izdarīts.
Zigurds  ztomins@inbox.lv  12:30  |  04.03.2008.

Labdien! Paldies cien. Kristīnei Krūmiņai par uzdrīkstēšanos un lietas padziļināto analīzi! Valsts institūcijas gan daudzos citos gadījumos, gan arī šajā konkrētajā gadījumā - Satversmes tiesa interpretējot likumdošanas normas, manuprāt, ir rīkojusies pēc jau pieminētā profesora V.Sinaiska principa par normu interpretāciju un pielietošanu "pašmērķu" labad. Nedomāju, ka robežlīguma leģimitātes pierādīšana bija Satversmes tiesas pašmērķis, bet drīzāk tas bija "mērķis" uz kuru bija jānonāk, jo Saeima un MK jau bija nodedzinājuši visus atkāpšanās tiltus. Ar "mērķi" es saprotu informācijas telpā pieminēto "...A.Kalvīša valdības steigu pabeigt Latvijas-Krievijas robežlīguma ratifikācijas procesu un apmainīties ar līguma ratifikācijas rakstiem...". Ņemot vērā augstāk pieminēto un izskatot ST tiesneses Kristīnes Krūmiņas atsevišķās domas, varu tikai secināt, ka Satversmes tiesas spriedums attiecībā uz Robežlīgumu ar Krieviju pēc formas un satura citādāks nemaz arī nevarēja būt! Ar cieņu, Zigurds Tomiņš Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: