Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 21.01.2025.
 

Kādas pārmaiņas izraisīs politiķu pārgrupēšanās?

Politiskās partijas

05.02.2008. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 53
Februāris Latvijā sākās ar šķietami pārsteidzošu, lai gan kuluāros jau agrāk prognozētu ziņu par to, ka gan „Jauno laiku”, gan „TB/LNNL” gandrīz vienlaicīgi pamet labi pazīstami politiķi, kuru vārdi komentārus neprasa. Turklāt „Jaunā laika” aizgājēju pulkam pievienojušies arī vairāki pašvaldību vadītāji. Triju dienu laikā sekoja arī otra nozīmīga ziņa par jaunas partijas veidošanu, ko uzņēmušies S.Kalniete un Ģ.Kristovskis. Līdz ar to bez A.Štokenberga un A.Pabrika, kas kā bijušie tautpartijieši nu jau kādu laiku gatavojas jaunas partijas dibināšanai, Latvijas politiskas laukumā pa labi no centra sevi pieteicis vēl viens spēlētājs.

Vai līdz ar jaunu partiju tapšanas pieteikumiem sāksies daudz sīvāka konkurence labējo partiju flangā? Kas no šīs spēku pārgrupēšanās visvairāk iegūs un kas zaudēs? Ko aizgājušie politiķi saka par palicējiem un ko palicēji par saviem bijušajiem kolēģiem? Vai aiziešanas pamatā ir politisko uzskatu atšķirības, vai personiskas nesaprašanās un ambīcijas? Cik pamatoti ir stāsti par grupējumiem partiju iekšienēs un to cīņām par varu? Cik neierobežotai jābūt demokrātijai partijās, lai tās nepārvērstos par neauglīgu cīņas lauku pašu biedru vidū un vienlaikus nekļūtu par viena vadoņa pasākumu ar vadāmu un manipulējamu masu? Kādu lomu lēmumos par politiskās piederības maiņu spēlē konkrēti un nozīmīgi valsts dzīves jautājumi, uzstādījumi un pozīcijas?

Kā vēlētājam neapjukt plašajā partiju izvēlē un kā atrast tieši tos politiskos spēkus, kam nākotnē var uzticēties? Kādēļ ik pa laikam notiek šķelšanās partijās, kas to veicina un vai tā ir vien Latvijai raksturīga iezīme? Kādēļ nenotiek gluži pretējais – partiju apvienošanās un uzskatu konsolidācijas process līdzīgu uzskatu partijās? Vai politisko pārbīžu rezultātā Latvijas politiskā vide kļūs stabilāka un prognozējamāka? Ko Latvijas vēlētājam sola jauno partiju veidotāji un kā jau esošās partijas saredz savu lomu arvien blīvākā konkurentu ierindā?

Raidījumā piedalīsies partijas „Jaunais laiks” domes priekšsēdētājs Einars Repše, Saeimas deputāte Solvita Āboltiņa un Līgatnes mērs Ainārs Šteins, kurš nolēmis palikt partijā „Jaunais laiks”. No partijas aizgājušos pārstāvēs Saeimas deputāte Sandra Kalniete, Rīgas Domes deputāts Aivars Aksenoks un Saldus mērs Didzis Konuševskis. Apvienību „TB/LNNK” pārstāvēs tās priekšsēdētājs Roberts Zīle, kā arī partiju pametušais Ģirts Valdis Kristovskis. Kā bijušie Tautas partijas biedri, bet šobrīd organizācijas „Sabiedrība citai politikai un tiesiskai valstij” dibinātāji raidījumā piedalīsies Aigars Štokenbergs un Artis Pabriks. Tautas partija no iespējas diskutēt tiešajā ēterā atteicās, skaidrojot, ka tās viedoklis par A.Štokenbergu un A.Pabriku jau ir izskanējis un vairāk par to nav ko piebilst.



Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: