Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 25.06.2024.
 

Godmaņa „Lattelecom” plāns pretrunā Gudeles argumentiem

Privatizācija video_f

18.01.2008. Andris Saulītis  A A A Komentāri: 2
Ministru prezidents Ivars Godmanis, noraidot iespēju „Lattelecom” (LT) privatizēt uzņēmuma vadībai kopā ar ASV investīciju fondu „Blackstone” un izšķiroties par labu izsolei, nonācis pretrunā ar savas valdības ministres Inas Gudeles iepriekš teikto, kura norādījusi, ka izsole nav izdevīga valsts iedzīvotājiem un nozīmē nopietnu risku uzņēmumam.
Vakar valdības vadītājs Ivars Godmanis norādīja, ka N. Melngaiļa un „Blackstone” piedāvātais privatizācijas variants, izvērtējot ekonomiskos un juridiskos apstākļus, vairs nav atzīts par labāko. Par izdevīgāku viņš uzskata izsoli ar pretendentu atlasi, kuriem valdība būs arī jāiepazīstina ar LT attīstības redzējumu. Par to, cik lielus ieņēmumus valdība plāno no izsoles, I. Godmanis neatklāja, taču norādīja, ka, LT valsts daļas pārdodot izsolē, iespējams iegūt maksimālus ieņēmumus budžetā. Tomēr raidījumā „Kas notiek Latvijā?” e-lietu ministre I. Gudele izteicās, ka „jebkurš investors, kas pērk šo uzņēmumu, šo naudu gribēs atpelnīt. Un tas ir tas, kas valdībai noteikti jāņem vērā, ka tā atpelnīšana būs uz Latvijas iedzīvotāju rēķina – tas viss tiks pielikts pie tarifa un valdība to ļoti labi saprot”. I. Gudele tolaik arī šaubījās arī, vai izsole būs labvēlīga uzņēmuma attīstībai. „Otrs plāns „B”, kuru valdība joprojām nav izslēgusi, proti, atklāta izsole, prasa pārāk ilgu laiku, kas dod ļoti nopietnu risku – samazināt uzņēmuma vērtību,” kategoriska bija I. Gudele.

Minētajā raidījumā vērtējot iespējamos privatizācijas variantus, "Baltkom TV" īpašnieks Pēteris Šmidre gan norādīja, ka izsoles rezultātā „Lattelecom” būtu „kaut kāda tīkla gals kaut kādam lielam tīklam”, jo tāds privatizācijas modelis ir izdevīgs lielajiem telekomunikāciju operatoriem, pretstatā N. Melngaiļa un „Blackstone” piedāvājumam. „Šis [N. Melngaiļa un „Blackstone”] variants dod iespēju principā izaugt nopietnam Latvijas vietējam uzņēmumam un izveidot tādu nopietnu nacionālo biznesu ar iespējām, kas arī ietu tālāk,” raidījumā par valdības nu jau noraidīto LT privatizācijas variantu izteicās P. Šmidre.


Video: Īpašu uzdevumu ministre elektroniskās pārvaldes lietās Ina Gudele par "Lattelecom" privatizāciju izsolē. (Fragments no "Kas notiek Latvijā?", 31.10.2007.)

Saprašanās memoranda starp Latvijas Republiku, "Telia Sonera" un Nilu Melngaili teksts, kurā aprakstīts noraidītais privatizācijas modelis


Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: