Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 25.06.2024.
 

Vai Andris Šķēle atbalsta Alekseja Loskutova atbrīvošanu?

Korupcija, KNAB

18.10.2007. Jānis Domburs  A A A Komentāri: 17
Tautas partijas dibinātājs un ekspremjers Andris Šķēle, īpaši kontekstā ar „digitalizācijas lietu”, pēdējā laikā tiek saistīts arī ar iespējamiem motīviem mainīt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadību. Īpaši A.Šķēles loma tiesiskuma jautājumos Latvijā aktualizējusies pēc otrdien ASV vēstnieces runā izteiktajiem mājieniem par „neievēlēto amatpersonu – mākoņos vai pie jūras - dotajām norādēm”. Tāpēc arī A.Šķēle tika uzaicināts piedalīties vakar raidījumā „Kas notiek Latvijā?” par KNAB priekšnieka atbrīvošanu.
Vakar tiešraidē raidījuma ietvaros debašu kontekstam neatbilda šī fakta un aicināmā atbilžu izklāsts, taču, ņemot vērā to potenciālo aktualitāti, to realizēju šo pēcraidījuma publikāciju formātā.

A.Šķēle atteicās piedalīties raidījumā, saistot to gan ar to, ka jau tikko piedalījies Latvijas Radio ēterā raidījumā „Krustpunktā” un tas „vienai dienai būs par daudz”, gan komentējot, ka, „ja tik daudz runāšu par to, sāks likties, ka tiešām esmu ar to saistīts”. A.Šķēle telefonsarunā vakar apgalvoja, ka viņš ar valdības locekļiem par A.Loskutova atbrīvošanu neesot runājis, vienlaikus atzīstot, ka atsevišķi aspekti A.Loskutova atbrīvošanā viņam šķiet strīdīgi jeb šaubīgi.

Vēlāk vakarā, neilgi pirms raidījuma, Andris Šķēle, turpinot tēmu, vēl atsūtīja mobilā telefona īsziņu ar savu „viedokli citēšanai”: „Valdībai ir visas tiesības likumos noteiktā kārtībā mainīt iestāžu vadītājus. Šai gadījumā nav sabiedrībai pateiktas divas lietas. Kāpēc tas attiecībā uz Loskutova kungu nav lemts jau vasarā pēc Valsts kontroles ziņojuma? Kāpēc tagad ar attiecīgiem nepubliskojamo datu pārkārtojumiem nav pieejama pilna atskaite par KNAB nekārtībām? Šādos divos jautājumos neizskaidrota un neargumentēta valdības pozīcija rada nesaprotamas rīcības un spekulāciju auru.”


Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra
Korupcija, KNAB  

     Kas notiek ar KNAB priekšnieka atbrīvošanu no amata?

         Dalibnieki         


Autors: