Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 21.01.2025.
 
Gadu kopš Latvijas vienošanās ar Starptautisko Valūtas fondu un Eiropas Komisiju par 7,5 miljardu eiro aizdevumu, šī tēma publiskajā telpā ik pa brīdim izraisa it kā nolemtību - sak, tas jau atkal tas pats, tur jau vairs neko nevar mainīt. Tā nu nav, katra vienošanās ar aizdevējiem ir atšķirīga un variabla, arī tā, par ko virmo kaislības šobrīd. „Kas notiek Latvijā?” vakar uzrādīja dažas versijas, kas būtu arī turpmākas padziļinātas analīzes un virzības vērtas.
Ieva  romuls@apollo.lv  12:04  |  17.12.2009.

Man žēl, ka neviens neuzprasīja Ošlejam, kāpēc tad runas par to, ka devalvācija slikti ietekmēs pensionārus, nav populisms. Turklāt ir arī citas sfēras, piemēram, veselības aprūpe, kur importē praktiski visu, un cilvēki nevar gaidīt, kad attīstīs ražošanu, īpaši tāpēc, ka daudzas zāles, piemēram, vēl arvien ir monopolistu produkts. Man šī "ekonomista" vāvuļošana drīžak izklausījās, kā banku interešu sargāšana: lai nebūtu lielu zaudējumu, bet, kas notiks ar valsti, kurai būs jādomā, ko iesākt ar ļautiņiem, kam komunālie maksājumi jau tagad ir galvenais tēriņu avots un turklāt jāsargā kredītņēmēji...Jebkurā gadījumā nav skaidrs, kāpēc, ja laikā, kad kredītus pakaļ meta, neražoja, bet tagad, lūk, ražoš. Īpaši, ja tie, kas ražo, vaid, cik te mazs tirgus, un cik maz iespēju ražot lēti. 

juris bogdanovs    19:25  |  17.12.2009.

Jo vairāk skatos un klausos politiķus, jo bezcerīgāk viss izskatās. Labi ka esmu devies prom no Dieva pamestās politikas. 

Arturjans  arturjans@inbox.lv  21:28  |  18.12.2009.

Manuprāt nevajag Šlesera idejas nogāzt uzreiz tikai tādēļ ka tās ir Šlesera. Repše saka, ka grib labāk redzēt Latviju kā valsti, kura ražo kādu eksporta spējīgu kvalitatīvu dārgu produktu, protams to vajag un tas ir labi, bet jautajums kad? Tad kad visi būs jau vai nu aizbraukuši no šīs valsts, vai nomiruši un bankrotējuši? Nezkādēļ visi vēlas redzēt vienu konkrētu lietu kura atnesīs daudz naudas un varēs aizlāpīt deficītu budžetā. Un kamēr tādu neredz, neko daudz nedara. Varbūt tādas lietas nemaz nav. Ir jādara viss iespējamais kas var atdzīvināt ekonomiku un ja Šleseram ir idejas kā dabūt investorus no Krievijas tad tas ir jādara, ja Repšem ir ideja kā uzražot jaunu produktu, to vajag darīt un ja vel kādam ir kāda ideja to arī vajag attīstīt. Kā jau raidījumā bija teikts ne tikai investori ienākuši Latvijā nopirks nekustamo īpašumu, viņi pirks mēbeles, ēdienu, drēbes, iespējams izveidos savu uzņēmējdarbību šeit pavisam jaunu, utt, tie ir sīkumi, bet tie sīkumi summējas aritmētiskā progresijā, uzņēmumiem iet labāk, viņi vairāk var atļauties, var pieņemt kādu darbinieku, izmaksāt kādas prēmijas, cilvēki var nosegt kādu no septiņiem patēriņa kredītiem, viņiem paliek pāri vairāk naudas kuru tērē, un tā tālāk ekanomika sāk iekustēties. Latvija nav Šlesera vai Repšes privātais bizness, lai redzētu valsti tādu kādu Repše vēlas un tikai tādēļ ka viņš vēlas tādu redzēt viņš vienu lietu dara, citu nē? Un ja viņš rīt vēlēsies redzēt pavisam savādāku, tad tam metīs mieru un darīs ko citu? Ir jāatīsta visas nozares paralēli, sabiedrība pati paņems to kas pieejams. Ar Repšes tempiem iespējams jauna ražotne vel nebūs 5 gadus. Un kāda garantija ka tieši šī prece būs eksportspējīga, varbūt lielais plans izgāzīsies, jo Japānā kāds uzņēmējs būs daudz ātrāk to pašu tajā brīdī uzražojis un lētāk. Spriežot pēc tās frāzes ko Repše teica - tas ir paveicams, Es domāju viņš ir tālu no reālās pasaules, viņš to nesaprot, jo viņam ir alga un nemaz ne tik maza, tādēļ viņš gudri runā. Viņš nespēj saprast cilvēku problēmas. Cilvēki reāli apsver tādas lietas kādas nekad nav domājuši, normāli progresīvi jauni cilvēki apsver lietas kas noved līdz noziedzībai, kriminālām darbībām, pašnāvībām. 



Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: