Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 17.04.2021.
 

Ciparu TV – godprātīgs konkurss vai Kempmayer 2 shēma?

Digitālā televīzija video_f

10.12.2009. Lāsma Rozenfelde  A A A Komentāri: 1
9.decembra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” izskanēja argumenti tam, ka zemes ciparu TV ieviešanas procesā izmaksas telekompānijām ir kļuvušas nesamērīgi dārgas. Iespējams, šī dārdzība varētu būt saistīta ar to, ka šī ciparu TV netiek ieviesta ekonomiski izdevīgākajā veidā. Iesaistītie gan norādīja uz godprātību un, kad raidījuma vadītājs argumentēja saistību ar „Kempmayer” un digitalizācijas skandālu, par kuru arvien turpinās krimināllietas izskatīšana, teicās nesaprotam, kur var saredzēt shēmu.

TV 3 ģenerāldirektore Baiba Zūzena norādīja, ka joprojām nav radusi skaidrojumu „nesamērīgi dārgajām” apraides izmaksām. Viņa salīdzināja Latvijas un Igaunijas situāciju – kur pēdējā telekompāniju izmaksas, pārejot uz ciparu TV, gadā samazinājās no 1,5 miljoniem latu līdz 200 000 latu. „Lattelecom” biznesa atbalsta nodaļas vadītājs Toms Meisītis skaidroja, ka faktiski samaksa tiek prasīta par to, ka TV3 gadījumā apmēram divkārt pieaugs apraides pārklājums, taču B.Zūzena šo argumentu atspēkoja.

Tomēr Nils Freivalds, bijušais Satiksmes ministrijas valsts sekretārs, daudz kļūdu ministrijas rīkotajā konkursā nesaskatīja. Atšķirībā no Valsts kontroles pārmetumu biruma, viņš saredzēja tikai vienu lietu, kas bija paredzēta un šobrīd netiek īstenota, proti, subsidēti dekoderi mazturīgajiem iedzīvotājiem. Viņš arī apgalvoja, ka konkursu organizēja „pietiekami” godprātīgi, transparenti un tehnoloģiski neitrāli. N.Freivalds nepiekrita versijai, ka konkursā bija priekšrocības „Lattelecom”, izmantojot „Kempmayer” skandālā iepirktos raidītājus. Latvijas Valsts radio un televīzijas centra valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta piekrita, ka raidītāji ir tie paši, un pamatojumā uzsvēra laika faktoru.

Kad B.Zūzena kritizēja šī projekta „anormālo slepenību”, T.Meisītis atsaucās uz līgumu konfidencialitātes saistībām. Ne viņš, ne arī LNT ģenerāldirektors Andrejs Ēķis, kurš arī iesaistīts tiesas procesos, nesaprata, kas liek domāt, ka notiekošais ir „Kempmayer 2” shēma – lai gan raidījuma vadītājs argumentus tikko bija uzskaitījis.


Video: Baiba Zūzena, Toms Meisītis, Nils Freivalds, Jānis Bokta un Andrejs Ēķis par zemes ciparu TV dārdzību, konkursa godīgumu un „Kempmayer” skandāla turpinājumu. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 09.12.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: