Partijas „Jaunais laiks” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis, vaicāts par Latvijas mērķiem, apgalvoja, ka galvenais ir atdzīvināt valstī ekonomiku, ko viņš saistīja ar Eiropas Savienības (ES) fondu apguves uzlabošanu. Kad viņam izteica kritiku par to, ka mērķis apgūt ES fondus nav sabiedrībai saprotams mērķis, Dz.Zaķis nodefinēja, ka mūsu mērķis ir noturēt ekonomiku dzīvotspējīgā līmenī.
Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Elīna Egle savukārt norādīja uz septiņām prioritātēm, starp kurām ir cilvēku dzīvība, veselība, drošība un citas. Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis uzsvēra, ka nākamajā dienā pēc budžeta grozījumu pieņemšanas „beidzot ir skaidri jāpasaka, uz kurieni mēs ejam”. A.Jaunsleinis kritizēja to, ka mēs nespējam ne iedzīvotājiem, ne aizdevējiem pateikt, kāda būs mūsu tālākā rīcība. Viņš gan neko konkrētu neatklāja, kad vaicāja viņa paša redzējumu. Ž.Jaunzeme-Grende apgalvoja, ka šai krīzes situācijā jāsanāk kopā un beidzot pilnīgi visiem jāparaksta „consensus” līgums par to, uz kurieni mēs ejam nākamos piecus gadus.
Taču Tautas partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis nesaprata, pie kā tad viņa ar šo priekšlikumu ir vērsusies, jo „man liekas, ka neviens nav pretī”. Viņš piekrita, ka vajag vīziju un mērķi, un norādīja, ka viņi kopā ir strādājuši pie plāna, tikai problēma ir tā, ka tas „kaut kā... nepildās”. Ž.Jaunzeme-Grende kritizēja to, ka Latvijas valsts budžets pilnīgi nekādā veidā neatspoguļo Nacionālo attīstības plānu, un norādīja, ka vajag radīt vai nu plānu, kuram atbilst budžets, vai nu budžetu, kuram atbilst plāns. Taču M.Kučinskis šo ideju noraidīja ar apgalvojumu, ka „tad tas plāns izskatīsies briesmīgs”.
Finanšu ministrs Einars Repše neizrādīja lielu vēlmi kaut ko mainīt, apgalvodams, ka lidošana dažādās orbītās šai ziņā vienmēr ir bijusi un būs. Viņš kā ļoti „cerīgu” novērtēja priekšlikumu par stratēģiskās plānošanas grupu tieši budžeta izstrādē, nemaz nepievērsdamies jautājumam par jauna veida līguma parakstīšanu. E.Repše paziņoja, ka ar apbrīnu vēro, kā sociālie partneri šobrīd strādā, palīdzot valdībai, un, kad viņam ierosināja demisionēt un ļaut darbu darīt citiem, izteica viedokli, ka „tur būtu labi rezultāti”.