Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 13.06.2024.
 
„Kas notiek Latvijā?” (KNL) rīcībā ir nonācis teksts konfidenciālam memorandam (aide-memoire), kas Latvijai iesniegts pēc Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) un Eiropas Komisijas (EK) ekspertu vizītes, kas notika marta beigās. Rekomendācijas par „neatliekamu rīcību, lai stiprinātu publisko finanšu menedžmenta sistēmu un sagatavotu budžeta grozījumus” uzskatāmi atklāj aizdevēju prasības un to īstenošanas termiņus, ļaujot secināt, ko Latvijas politiķi sabiedrībai neatklāj vai interpretē atšķirīgi.
vik    22:38  |  16.04.2009.

The budget should be clearly articulated against the government’s macrofiscal objectives. The general government deficit target (4.9 percent in 2009 and 2010 on a cash basis) should, thus, be adopted in the supplementary budget law in the context of the specified macroeconomic assumptions (♦♦).Galvenie vardi CASH BASIS ta tad no realiem ienemumiem nevis no aizniemumiem!!!!!!!A mums tik pasakas stasta ,tak4,9 tas no tas realas naudas ko mes sapelnisim sogad mums atlauj aiznemties nevis aiznemy un vel but parada4,9%. Kopsumma loti pozitivi uztveru rekomendacijas it seviski par finansu ministrijas pilnvaru palielinasanu,sobrid ta ir galvena ministrija kura var izdalit naudu pec valsts strategiskam prioritatem nevis ta ka tagad kulturas ministrs lemj par gaismas pils buves turpinasanu. 

luteranis    16:09  |  17.04.2009.

Brinums ka sis slepenais dokuments ir bez slepenibas grifiem:))) Un interesanti butu uz kada pamata vispar ko tadu var slepenot tas nav nekads valsts noslepuma objekts, ne komercnoslepums na kara draudi kapec tada vitala informacija tiek slepta no sabiedribas. Visjocigakais ka valutas fonds ka naudas devejs jaucas musu politika ne doma ka mes ka valsts naudu atdosim, jo naudas devejam vajadzetu domat, ka atdzivinat ekonomiku nevis izglitibas sistemu vai veselibu, jo uznemeji jau caur nodokliem atpelnis musu paradus ne skolotaji vai arsti.... kas viss liecina ka valutas fonds grib mus uzsedinat uz naudas atkaribas adatas un ir ieinteresets lai mes mocamies ne atri atdodam paradu un izbeidzam attiecibas. 

zaka    20:51  |  17.04.2009.

Vai bija vērts glābt vienu PAREX banku, lai pazaudētu valsti? 

zaka    21:03  |  17.04.2009.

No tā pentera ir daži secinājumi: 1) SVF un EK ir nopietnas bailes, ka Latvija pasludinās defoltu 2009. gadā. Tam būs dramatisks globāls tauriņa efekts, un to mēģinās aizkavēt visiem līdzekļiem. Tas, kas tur ir sarakstīts, ir liela fingera kratīšana, bet reālas represijas nebūs, un aizdos, cik prasīs, 2) 2010. gadā Latvijai praktiski nav jāatpērk nekādas valsts parādzīmes, un jācer, ka tad jau sāksies hiperinflācijas fāze pasaulē, kas mums būs ļoti izdevīga, jo noēdīs vecos parādus. Līdz ar to par 2010. gadu sevišķi nav ko uztraukties. Secinājums - SVF un EK ir bail no mūsu neprognozējamas rīcības daudz vairāk, nekā mums no viņiem. 

Fida    11:37  |  18.04.2009.

Ceturtkārt, budžeta grozījumi tiek saistīti ar „atbildības režīma” izveidi katram ministram un augstākā līmeņa vadītājiem – valsts sekretāriem un institūciju vadītājiem, kā arī iepriekšēju valdības piekrišanu politiskām sankcijām nozaru ministriem par pārkāpumiem budžeta lietās. *********************************** SEN BIJA JAU LAIKS !!!! 

zaka    19:40  |  18.04.2009.

Uzkrītošas ir vēl 2 lietas: 1) literatūras sarakstā ir pamatā avoti, kas domāti trešās pasaules valstīm, 2) vienādi tiek traktēts 2009. un 2010. gads. Tas ir pilnīgi nepareizi, jo 2010. gadā laimīgā kārtā Latvijai nav jāmaksā nekādi ārējie parādi, un iespējas ir daudz plašākas. 

Kasiic  k@k.lv  12:28  |  20.04.2009.

Man neliels priekšlikums, kāpēc tādas treknās ES valstis kā Vācija, Francija un citas var strādāt Linux vidē, un netērēt miljoonus Windows pasākumā par Ntajām programmām un pārējo, a mūsu bāleliņu prātiņi tam par īsu???? 

auniem  ne@inbox.lv  08:50  |  21.04.2009.

(KNL) rīcībā ir nonācis teksts konfidenciālam memorandam _______________ neviens patiesi konfidenciāls teksts KNL rokās bez nolūka nenonāk 

vasjad    09:10  |  10.05.2009.

KNL - KautNavLatvijas? K.p. nav izmeklēšanas par valsts novešanu līdz nepastāvēšanas robežai? Neviena tiesāta par to, kaut šadu noziedznieku tūkstošiem? K.p. par mešanu uz Saeimu ar brūģiem tiesāja, bet par valsts nostāšanu ceļos ar pastiepto roku - ne? Vai Saeima ir svarīgākā, nekā valsts? Tatad kopā ar SAB vajag izveidot LAB - Latvijasaizsbiroju? SVF, nedodiet šadai tagadējei LV NE KAPEIKAS, kamer šeit nesēdēs, ar konfiskaciju, simtiem valsts vīru, kuri ir vainīgie Latvijas iznicināšanā. Un kamēr nebūs veikta analīze un pieņemti likumu, kuri novērsis līdzīgas LV iznicināšanas iespējas nākotnē! Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra
 

     

         Dalibnieki         


Autors: