Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 23.05.2024.
 

Kalvīša aiziešana: solītais un darītais, kļūdas un spriedumi

Politiskās partijas video_f

03.04.2009. Jānis Domburs  A A A Komentāri: 0
Valsts prezidenta ultimāta termiņa un valdības ekonomisko lēmumu dēļ aizvadītājā nedēļā bez īpaši lielas rezonanses notika Aigara Kalvīša aiziešana no aktīvās politikas un Saeimas deputāta mandāta nolikšana. Tomēr ekspremjera un bijušā Tautas partijas priekšsēdētāja loma Latvijas pēdējo gadu vēsturē ir bijusi gana nozīmīga, lai to fiksētu plašāk.
„Kas notiek Latvijā?” publisko debašu vēsturē Aigars Kalvītis ir viens no biežākajiem dalībniekiem, lai gan premjera karjeras posmā, īpaši pēdējos gados, viņš vairākkārt atteicies piedalīties. Tomēr par vairākiem būtiskākajiem jautājumiem viņš ir paudis savu viedokli arī KNL tiešraidēs.
Šoreiz no KNL video arhīva apkopoti zīmīgākie debašu fragmenti ar Aigara Kalvīša izteikumiem, laikā kopš otrās viņa vadītās valdības tapšanas 2006.gada rudenī līdz viņa aiziešanai no Tautas partijas vadības pērn.
Jūsu vērtējumiem - ekspremjera „mantojums”: formulējums par nākamās četrgades koalīciju un tās uzdevumiem attiecībā uz inflāciju, argumenti par robežlīgumu ar Krieviju, pamatojums atbalstam Valda Zatlera kandidatūrai Valsts prezidenta amatā, komentāri par 2007.gada protestiem tūlīt pēc tiem un gadu vēlāk, vērtējums par ekonomisko krīzi, paša kļūdām un „treknajiem gadiem”. Kā arī Aigara Kalvīša versija to, kāpēc politiķi, patiesībā vai sabiedrības acīs, kļūst par neliešiem.

Video: Ekspremjera citāti publiskajās debatēs pēdējos gados


Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: