Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 25.06.2024.
 

Loskutovs pret Godmani: kā tiek izvēlēts KNAB priekšnieks?

Korupcija, KNAB video_f

05.02.2009. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 0

4.februāra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” premjers Ivars Godmanis un bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs Aleksejs Loskutovs, kurš tagad ir kļuvis par partijas „Sabiedrība citai politikai” Valsts pārvaldes darba grupas vadītāju, diskutēja par jaunā KNAB priekšnieka izvēli. I.Godmanis uzsvēra, ka šoreiz visa procedūra bija „absolūti brīva”, apgalvoja, ka zina – neviens no valdības locekļiem nevienu no diviem palikušajiem kandidātiem nekad nav uzrunājis. Viņš ļoti augstu novērtēja Jutas Strīķes spējas korupcijas apkarošanas jomā, taču pauda vēlmi, lai „viņa paliek tur, kur ir”.

Taču A.Loskutovs atrada virkni lietu, ko KNAB vadītāja izvēles procesā var pārmest – gan novilcinātu instrukcijas pieņemšanu, kuras juridisko spēku viņš apšaubīja, gan pārāk brīvus instrukcijas kritērijus, gan kandidātu apspriešanu aiz slēgtām durvīm, gan Nacionālās drošības padomes lomu kandidāta izvēlē. Bijušais KNAB vadītājs pauda viedokli, ka pēc objektīvajiem kritērijiem, kas ir noteikti instrukcijā, J.Strīķe ir labākā kandidāte. Savukārt premjers pieļāva, ka nevienu no diviem izvēlētajiem kandidātiem varētu arī neieteikt Saeimai.


Video: Ivars Godmanis, Aleksejs Loskutovs, Artis Kampars un Sandra Kalniete par KNAB vadītāja izvēli. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 04.02.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: