Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 26.11.2020.
 

Kāpēc ir nelaime valstī?

Valsts attīstība video_f

08.01.2009. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 16

7.janvāra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?”, aizstāvot pašreizējo vēlēšanu sistēmu, satiksmes ministrs un partijas „LPP/LC” līdzpriekšsēdētājs Ainārs Šlesers gan apgalvoja, ka nav pret sistēmas izmaiņām, bet negrib piekrist tam, ka sistēma ir traģiska „un tāpēc mums ir nelaime valstī”. Vairākkārt novirzījies no raidījuma vadītāja uzdotā jautājuma, kāpēc ir nelaime valstī, A.Šlesers atzina, ka pēdējā laikā daudz nelaimes rodas tāpēc, ka opozīcija ir ļoti neapmierināta ar to, ka tā nav pie varas.

Reģionālas attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns, kas ir Tautas partijas valdes loceklis un A.Šlesera koalīcijas biedrs, nelaimi valstī saskatīja citur. E.Zalāns norādīja, ka mēs šobrīd baudām sekas tam, ka esam uzbūvējuši „ļoti, ļoti centralizētu valsti”, un solīja pēc sešiem mēnešiem dot piedāvājumu likumam par apriņķu izveidi, lai daudzas valsts funkcijas nodotu no centrālā līmeņa tuvāk reģioniem.

Vienīgi opozīcijas pārstāvis Artis Pabriks, kas ir Saeimas deputāts un „Sabiedrība citai politikai” līdzpriekšsēdētājs, kā problēmu norādīja zemo Latvijas sabiedrības uzticību valdībai un parlamentam. Viņš pauda viedokli, ka pamata nelaime valstī ir zemā politiskā kultūra, jo ievēlēts politiķis „diemžēl nevar uzlekt augstāk par vienu vietu”.

Video: Ainārs Šlesers, Edgars Zalāns un Artis Pabriks par to, kāpēc mūsu valstī ir nelaime. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 07.01.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: