Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 17.11.2024.
 
2009.gads Latvijā sācies, turpinoties kaislībām ap naudas lietām, nodokļiem un starptautisko aizdevumu. Tai pat laikā aktualizējušies arī politiski temati saistībā ar vēlēšanām – sākoties vēlēšanu gadam, Valsts prezidents aicina pārskatīt vēlēšanu sistēmu, opozīcija ar protestu Doma laukumā atkal aicina uz ārkārtas vēlēšanām, valdība otrdien lēma par partiju finansēšanas sistēmas maiņu, bet Saeimā vēl arvien nav izlemts par priekšvēlēšanu reklāmām. Lielā mērā tieši varas ievēlēšanas principi ir un būs cēlonis tām sekām, kas realizējas valsts pārvaldes darbā ekonomikā un citās nozarēs. Tāpēc šonedēļ „Kas notiek Latvijā” debašu temats, vēlēšanu gadu sākot, ir varas ievēlēšanas principi un spēles noteikumi.
1-20 ; 21-40 ; 41-52 ;
Lauma  laumalv@inbox.lv  18:10  |  07.01.2009.

Man tāds jautājums - kāpēc deputāti, kurus vēlētāji ievēl Saeimā kā likumdevējus, ignorējot vēlētāju gribu, pāriet uz Ministru Kabinetu? Vai tādā gadījumā nebūtu pareizāk atsevišķi vēlēt likumdevējus un izpildītājus? 

hulio    18:21  |  07.01.2009.

Pareizi, nav ko krievus (SC) aicināt. Nav viņu daļa kas notiek Latvijā. 

liene    19:16  |  07.01.2009.

Vai varētu lūdzu lūgt kādu īsu ievadu vai kāda no tur sēdošo speciālistu izskaidrojumu teorijas līmenī par to, kāda vēlēšanu sistēma pastāv Latvijā šodien, tās plusi un mīnusi, un kādas vēl vēlēšanu sistēmas pastāv un to stiprās un vājās puses. Tad būs vieglāk sagrupēt diskusijas argumentus unsaprast par ko iet runa.PALDIES 

Vilis  dab@inbox.lv  19:43  |  07.01.2009.

Mans redzējums ( un ne tikai mans) par vēlēšanu sistēmu. Ja es neatbalstu nevienu partiju, nav par ko balsot, jo citu sarakstu jau nav.Un kā partijas ar pārsimts biedriem vispār var piedalīties vēlēšanās? Pēc tam bazunēt ka lūk mūs daudzi atbalsta, bet nejau atbalsta ja gribi vēlēt citas iespējas nav.Ja partijā nav vismaz kādi 50 tukst. reģistrētu biedru tā nav partija bet domubiedru klubiņš. Vispār vēlētos raidījumā redzēt datus par biedru skaitu partijās īstos ne tā dēvētos atbalstītājus pūļus.Un tad sanāks ka visu mūsu dzīves nosaka kādi 0,001% . 

Martins    19:48  |  07.01.2009.

Man interesē viens jautājums. Pēdējā laikā bieži tiek pieminēta politiskā atbildība. Bet pēdējā laikā valdošā elite par saviem darbiem un nedarbiem nekādā veidā neatbild. Tad sanāk, ka valdošās elites deklarētie principi dzīvē nerealizējas. Es nerunāju konkrēti par valdību, bet gan par jebkuru vadību kopumā visā valstī. Savāra ziepes, prese par to parunā un aizmirst un viss norit vecās sliedēs. Neviens nav vainīgs, neviens nav notiesāts un neviens savu amatu nezaudē. Tā vien liekas, ka viss ir kārtībā un saņem lielas prēmijas par to. 

to Martins    19:54  |  07.01.2009.

"Savāra ziepes, prese par to parunā un aizmirst un viss norit vecās sliedēs. Neviens nav vainīgs, neviens nav notiesāts un neviens savu amatu nezaudē." - tā jau ir politiskā atbildība, tieši tā, ne finansiālā, ne kriminālā, ne personiskā, bet politiskā atbildība. Paldies par tik skaistu definīciju. :-)))))) 

Viesturs    20:07  |  07.01.2009.

Lai padarītu saeimu un arī valdību rīcības spējīgāku, saeimā jāiekļūst tikai 3 visspēcīgākājām (pēc vēlēšanu rezultātiem ) partijām, no kurām viena ir pozīcijā un sastāda valdību,bet abas pārējās opozīcijā un kontrolē pozīcijas solījumu izpildi.Tas liks valdībai strādāt un beigsies skraidīšana starp partijām.Kā arī būs ekonomija valsts budžetā. 

smags gadījums    20:18  |  07.01.2009.

Ļ.cien. Dombur, varbūt šovakar iespējams uzzināt politisko varas partiju un politiķu atbildību par valsts novešanu līdz bankrotam, iedzīv. ienākumu strauju lejupslīdi-- padarot lielāko daļu iedzīv. par trūcīgiem. Un vai premjers zina ka valstī bez maznodrošinātajiem iedzīv. eksistē termins kā trūcīgie,( ienāk. uz 1ģim. loc. ir puse no minim. mēn.algas--90 Ls) kuri manuprāt būs lielākā daļa iedzīv. un ģimeņu. Mani interesē lai kāda būtu vēlēš. sistēma,galvenais lai būtu arī politiskā atbildība. Nekādi nevaru atcerēties ka kādspar patreizējo ekon. sit. būtu uzņēmies polit. atbildību. 

balss    20:20  |  07.01.2009.

No visiem uzaicinatajiem acimredzami vissakarigakas domas varetu dzirdet acimredzot no Matisas kundzes, jo no lokomotivem vai buldozeriem jau jegas nebus, ja butu iespeja ar registrejot zvanus pieskirt runasanas laiku, tad labrat zvanitu par vinu - varbut vina varetu veidot darba grupu velesanu sistemas sakartosanai, jo esosie saeimas locekli nav spejigi uz darbibu tautas laba, atskaititoties saviem veletajiem - nav sis atgriezeniskas saites 4 gadu garuma, tikai reizi 4 gados. Ja skatas uz sim t.s. partijam, kas vairak atgadina interesu grupinas ar uzskaite esosiem dalibniekiem, tad pec eiropas merogiem, pat lielakas frakcijas pasreizeja Saima ir veidotas no grupinam, kas labi ja atbilst sikpartijai un ja tagad finansesana notiks pec patreizejo velesanas balsu rezultatiem, nevis referenduma par saeimas atlaisanu rezultatiem nekas labaks nebus. 

namejsis  namejsis@inbox.lv  21:06  |  07.01.2009.

Domāju, ka nevajag vēlēšanu sitēmu mainīt. Mums satversme ir tāda, ka citai valstij rietumeiropā būtu ko no mums pamācīties. Bet lai jau paliek... Raidijuma odziņa b us E.Zalāns ar savu smaidu un mūžīgais dzinējs/Lietuvas konkurenta Fly gremdētājs Šlesera kungs. Viņi ir gudri politiķi un ceru ka sorosiešiem mutes aizbāzīs. :)) 

Janis    21:20  |  07.01.2009.

Janka, Tu esi attālinājies no raidījuma nosaukuma Kas notiek Latvijā... Vai tev kāds pateica, ka mājās ejot ķieģels var uz galvas uzkrist? vai ari saprati, ka taisnību tev tiešajā ēterā neviens neteiks par to kas notiek Latvijā? Ja tā - tad raidījumu iesaku slēgt! vēl dažas šitādas sviestainas tēmas un trešdienas vakari vairs nebūs laiks, kad es vienīgo reizi nedēļā ieslēdzu TV, TV lietderība vispār pazudīs, būs jāmet laukā. 

muna    21:34  |  07.01.2009.

Tiešām ticēju "De facto", kauns teikt, bet arī "KNL", tagad - nevienam. Kaut jūs visi vienreiz izputētu, vai nu padzīvotu gadu tā, kā dzīvo pensionāri. Vienīgais, ko nožēloju, ka vairs nevaru aizbraukt no Latvijas gadu nastas dēļ, ka vairāk nevienam uz zemeslodes nēesmu vajadzīga, ar saviem 44 gadiem darba stāža. Pieprasu atlaist saeimu! Pieprasu mainīt ekonomisko situāciju valstī! Tak izbeidziet vienreiz zagt! 

Kārlis  intukainens@inbox.lv  21:46  |  07.01.2009.

Gribētos pajautāt cien.politiķiem, kad viņi beigs šo "politisko prostitūciju"? Cik man zināms, tad Kristovska kungu ievēlēja no TB/LNNK partijas un Pabrika kungu - TP? Ja nepatika vairs šo partiju darbošanās, tad jānoliek deputāta mandāts un jāiet prom no Saiemas, bet ne dibināt kaut kādas sabiedrības, vēlētāji tak Jūs, kungi, šais sabiedriskās organizācijās un savienībās neievēlēja!!!! Beidziet to "starppartiju staigāšanu"!!!!!! To visu var attiecināt arī uz Štokenbergu un Kalnieti. 

skepse    22:24  |  07.01.2009.

Kristovska kungs apvaino visus vēlētājus, sakot, ka viņu galvas tiek sagrozītas (man šķiet, viņš teica - nopirktas) par naudu, proti, reklāmām. Tātad arī Kristovska kunga vieta vairākās Saeimās un valdībās, tagad Eiroparlamentā ir iegūta, par lielu naudu sagrozot velētāju galvas? 

asociācija    22:30  |  07.01.2009.

Zalāns par saviem reģioniem runādams nu tik ļoti atgādina ukaiņu Janukoviču... 

muna    22:48  |  07.01.2009.

Kristovska kgs! Vai tad bijt tik naivs, ka neko nezinajāt par sava partijas līdera "batjkas" izdarībām? Vai tad bijāt kurls, ka nedzirdējāt savu kolēģu Tabūna, Dobeļa "uzstāšānos" saeimas sēdēs padsmit gadu garumā? Šito stulbumu no ES deputāta puses... Nu ko lai saka? TB/LNNK, ar to ir izteikts viss. 

lase    23:03  |  07.01.2009.

Tauta jautā koalīcijai: kāpēc jūs tā rīkojaties vai domājat ka mēs esam muļķi? Koalīcija atbild tautai: bet jūs taču mūs ievēlējāt!!! 

xZ    23:03  |  07.01.2009.

Piekrītu namejam.Šlesera kungam vajag vairāk ļaut izteikties, jo tā viņš vēl spožāk parāda savu "izpratni"par demokrātiju. lai gan gan jau tiem 34,vai cik tur tūkstošiem,kas salika par viņu plusiņus,bija citi motīvi par viņu balsot.Ministrs,kas būtu atbildīgs tikai sava vēlēšanu apgabala priekšā bija viens no topiem.:))))) 

Saule    23:36  |  07.01.2009.

Problēma jau ir tieši tā, ka, izvēloties kādu, mūsuprāt normālāku politiķi mēs atbalstam veselu partiju (arī izsvītrojot pilnīgi visus sarakstā esošos, mēs nobalsojam "par" attiecīgo partiju nevis pret), pie tam, ievēlētie deputāti kļūst par nozombētiem pogu spiedējiem, bet visu nosaka maza saujiņa apšaubāmas reputācijas cilvēku. Kas ievēlēja esošo koalīciju? - neviens. Kā var koalīcijā nokļūt partijas, kuras knapi tika pāri % barjerai, bet ar lielāku vēlētāju atbalstu tiek sauktas par "opozīciju", kuru viedokli vispār nav vērts ņemt vērā? Katrā ziņā es nenosodu tos deputātus, kas izstājas no kādas partijas, jo, neviena partija vēl līdz šim nav īstenojusi savu pirmsvēlēsanu programmu, opozīcijas partijas to nevar, pozīcijas - acīmredzot negrib vai nepietiek prāta. Vēlos piebilst - Dombura k-gs, pirmie divi šīvakara jautājumi viens otru neizslēdza - šis sasaukums savas iespējas ir izsmēlis, bet esošā vēlēsanas sistēma neko labāku nesola, tādēļ nevajag brīnīties, ka gandrīz puse tautas vairs uz vēlēsanām neiet. Tā ir bezizeja. 

Saule    23:45  |  07.01.2009.

Vēlreiz tiem, kas uzbrūk "staigājušajiem" deputātiem: Vai velētāji ievēlēja šadu koalīciju, vai vēlētāji paredzēja to, ka ne TB, ne TP nepildīs savas programmas? Varbūt ir vērts tomēr mainīt partiju un censties kaut ko darīt lietas labā? Galvenais jau ka šlesers, zalāns, kalvītis, slakteris, šķēle, bērziņš, jaundžeikars, veldre, leiškalns, demakova u.t.t. partijas nemaina, vai ne? :)Kaut gad šlesers un godmanis taču arī mainīja partiju, lai nebūtu valstij jāatmaksā negodīgie vēlēsanu kampaņas līdzekļi, ne tā? 



1-20 ; 21-40 ; 41-52 ;
Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: