Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 26.01.2021.
 

Vai "Reģu" vadītāja sabiedrībai meloja?

Labklājība, sociālā politika video_f

13.02.2008. Andris Saulītis  A A A Komentāri: 2
Šonedēļ Kurzemes tiesas apgabala prokuratūra sociālās aprūpes centra "Reģi" bijušajai direktorei Irēnai Hartmanei uzrādīja apsūdzību par amatpersonas pienākumu nepildīšanu un ugunsdrošības noteikumu pārkāpšanu. Atbilstoši sākotnējai apsūdzībai ugunsgrēks izcēlies nama bēniņos. Aptuveni pirms gada raidījumā „Kas notiek Latvijā?” I. Hartmane gan uzstāja, ka ugunsgrēks izcēlies nama otrajā stāvā, kā arī pie vainas nav bijusi pārslodze elektrotīklos, kas izraisītu īssavienojumu.
Apsūdzībā norādīts, ka bēniņos nelikumīgi izbūvētajās istabiņās uzstādīto elektrosildītāju kopējā jauda tika pārslogota, tādēļ regulāri nostrādāja drošinātāji. Lai tas nenotiktu, iestādes vadītāja pieļāvusi, ka esošie drošinātāji tiek nomainīti ar jaudīgākiem, kas novedis pie elektrības vadu sakaršanas, kas, kā norādīts ekspertīzes slēdzienā, 2007.gada 23.februārī izraisīja īssavienojumu un tā rezultātā - ugunsgrēku, kurā gāja bojā 26 pansionāta klienti, "Kas notiek Latvijā?" informēja Ģenerālprokuratūra.

Savukārt raidījumā „Kas notiek Latvijā?”2007. gada 28. februārī I. Hartmane drošinātāju maiņu nepieminēja. Vēl vairāk – viņa norādīja, ka sildītāji nevarēja radīt elektrotīkla pārslodzi. „Runā, ka ir ļoti daudz elektrosildītāju, nu nebija daudz elektrosildītāju – četri elektrosildītāji uz visu lielo māju,” stāstīja nu jau bijušā centra direktore, uzsverot, ka degšana sākusies otrajā stāvā, tātad pretēji apsūdzības tekstā teiktajam.

Šobrīd I. Hartmane apsūdzēta pēc Krimināllikuma 319.panta 2.daļas - par valsts amatpersonas bezdarbību, ja tas izraisījis smagas sekas. Minētais likuma pants paredz sodu - brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu līdz 100 minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz pieciem gadiem vai bez tā.


Video: Bijusī sociālās aprūpes nama "Reģi" vadītāja I. Hartmane klāsta par situāciju namā pirms ugunsgrēka, bet toreizējais iekšlietu ministrs Ivars Godmanis norāda, kas ir bijusi fundamentāla kļūda nama ekspluatācijā. (fragments no "Kas notiek Latvijā?", 28.02.2006.)

Ģenerālprokuratūras paziņojums par kriminālvajāšanas uzsākšanu pret I. Hartmani


Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: