Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 22.01.2025.
 
Šonedēļ raidījumā „Kas notiek Latvijā?” debatēsim par to, kā, nonākot topošajā valdībā, rīkotos katra no Saeimā ievēlētajām partijām, kā tās risinātu šobrīd aktuālos valsts attīstības jautājumus, kurus savās prasībās partijām izvirzījis arī Valsts prezidents.
1-20 ; 21-40 ; 41-42 ;
guga    16:26  |  27.11.2007.

No valsts perspektīvās attīstības viedokļa vienīgā prioritāte ir izglītība. VAlstī, kur praktiski nav energoresursu, pievienotā vērtība jāražo ar smadzenēm. Līdz ar to izglītība jāuzskata nevis par patērējošo nozari, bet par ražojošo. Ar izglītības palīdzību var sakārtot arī visas tautsaimniecības nozares, bet tāda domāšanas pārkārtošana izskatās nav pa spēkam nevienai no partijām. PAr izglītību nedaudz ir tikai prezidenta uzstādijumos, nav JL priekšlikumos. Partiju diskusiju objekts nav izglītība. Tas norāda, ka orentācija ir uz īstermiņa pasākumiem, tātad pagaidu valdību. 

zobgale    21:17  |  27.11.2007.

Jāni... Lūdzu, uzmanīgi paskaties tagad uz šiem tava ražojuma vārdiem "ļaujot partijām izklāstīt un argumentēt, bet sabiedrībai - salīdzināt partiju piedāvājumu un vērtēt " - vai tu neko greizu, galīgi neloģisku te pats patiesi neredzi? ;)))))))) Visi brēcam - kāpēc Saeimā šie vispār neiebilst viens otram, kāpēc nevērtē, nesalīdzina=neanalizē viens otru, augstākos un zemākos savā partijā un blakus partijās... Vai teicu - ka šis nāk no tevis, no taviem amata kolēģiem, žurnālistiem, ka jūs paši līdz šim nemaz neesat un jau gariem gadiem neesat sapratuši, kas jums pašiem ir jādara - jāpiespiež viņus pašus vienam otru vērtēt, salīdzināt, analizēt! Jo viņi vēlēs - ne jau sabiedrība ievēlēs MK! Viņus piedabū, piespied, izprovocē :))) - es patiešām nezinu, kā tu to izdarīsi, bet... par to tev algu un gana labu maksā, tāpēc tu to izdarīsi, tu izdomāsi kā un piespiedīsi arī viņus vienam otru kritizēt, vērtēt vienam otra piedāvājumus, salīdzināt - analizēt tos! Ja tu pratīsi izmantot unikālo vārdiņu "kāpēc", piemēram: "Kāpēc jūs tā domājat... Kāpēc jūs tā sakāt... Kāpēc jums šķiet, ka tas ir tas, kas mums vajadzīgs. Kāpēc jūs apgalvojat, ka tam būs tādas sekas, kādas mums vajadzīgas... Kāpēc jūsu konkurentu partijas piedāvājums jums šķiet sliktāks par jūsējo..." Kāpēc ir analizēšanas vārdiņš - kāpēc tas labāks, bet šis raibāks, kāpēc tas vērtīgāks, bet šis galīgi garām! Vārdiņu kāpēc paņem par galveno palīgu un... :)))) un piedabū, lai viņi parāda paši savu spēju vērtēt, analizēt - uzjautā, lai katrs padomā un pasaka par konkurentu vai koalīcijas partijas piedāvājumu valdības deklarācijai alias "Zaltera prasības" gan to, kas ir vērtīgais, gan arī to, kas nav loģisks, bet ir muļķīgs, nederīgs... Uij... :DDD - šitāds diskusijas līmenis taču derētu tikai tādiem, kuri jau spēj, prot paši analizēt, es te nupat laikam pamatīgi aizsapņojos! :DDDD Vienkārši - sakur pirti viņiem. Visiem bez žēlastības, bez saudzēšanas. Nja, dumjus novadīt ir grūti... :), bet ne neiespējami! 

zobgale  p.s.  21:34  |  27.11.2007.

Vēl daži piemēri jautājumiem: kā jūs to panāksiet - tas par 'tiesiskuma' likumu izmaiņām, resp., tur tak ir jāpanāk vairākuma atbalsts.., un kādas sekas būs šim jūsu ierosinājumam, tam.., ja nevar pats "rosinātājs" atbildēt - uzreiz konkurentiem, lai tie atbild, kā viņi redz, kādas būs sekas tam vai šam, kādi pretargumenti... Bet, pats galvenais ekonomikas jautājumos - ir jāatceras par matērijas nezūdamības likumu, kurš ir arī ekonomikas pamatlikums: ja kāds sola "došu to, mazināšu to, mainīšu IKP struktūru tā un šitā", tad ir momentā jājautā - uz kā rēķina tas notiks, t.i., no kā tas, lai dotu, tiks citiem un kuriem citiem, un uz kāda pamata atņemts! Nekas nerodas no nekā! Apmēram šitā būvētu sižetu es... Tu to izdarīsi noteikti vēl gudrāk! Jo es jau tikai garāmejot, pavirši... ;) 

Aleksejs    05:59  |  28.11.2007.

Pēc būtības - gadijumā, ja: 1)jaunā valdība tiek veidota tikai no tiem pašiem "vēžiem",vai arī 2)izvirzītais ministru prezidents nerada "uzticību", 3) .................... tad vienīgais ieteikums valsts prezidentam - izmantot Satversmē paredzētās iespējas - nevis noteikt ministru prezidentu, bet gan ierosināt Saeimas ATLAIŠANU! Tas tiešām esošajām valdības partijām liks trūkties!!! 

skatītāja    07:46  |  28.11.2007.

Dombur, Tu esi malacis. Laba, precīza tēmas izvēle. Turies, visi skatīsimies! MALACIS! 

guga    10:24  |  28.11.2007.

Ar visādām žurnālistu viltībiņām, pieaicinot palīgā politologus un citus gudros, jāuzvedina katrs partijas pārstāvis uz atklātām sarunām, jo šobrīd viņi vēl ir vāji, jo nav vienojušies. KAd tiks parakstīts koalīcijas līgums, tad visi runās vienā mēlē. No piecīšu kompānijas vienošanās izrietošie darbi var būt tikai mēreni, mēs nedarīsim to, jūs nedarat to un tad jau sadzīvosim. JA visi vienosies, būs baigais kompromiss. Par būtiskiem un radikāliem jautājumiem nebūs spējīgi lemt. tāds tautai nebaudāms ķīselis vien tur būs. 

es pats  ilielam1012@inbox.lv  11:21  |  28.11.2007.

Viņi atkal kuls tukšus salmus. Kā vienmēr konkrētas atbildes nesagaidīsim! Es tikai nesaprotu, kā ļaudīm ar izglītību un pieredzi vēl lidz šim nav pielecis, ka, kamēr mūsu valstī izdevīgāk būs spekulēt ar īpašumiem un tirgoties ar lētiem ķīniešu s...iem nevis ražot un radīt reālu pievienoto vērtību, nekas nemainīsies. Jāsāk tachu beidzot runāt par īstajiem inflācijas pieauguma iemesliem! 

neitro    11:47  |  28.11.2007.

Manuprāt, prezidents varēja izrādīt iniciatīvu un nosaukt ministru prezidenta kandidātu, piemēram, Dombrovski, un pateikt - divu nedēļu laikā vienojieties, un punkts. Tad būtu vienlīdzīgāka izejas pozīcija. Tagad it kā demisionējusī valdībā, it kā nē, ir faktiski nostādīta labvēlīgākā situācijā. Un vispār tas viss ir tāds balagāns, kāds nav vēl pieredzēts. Vēlāk taču tika ziņots, ka, ja gadījumā Zatlers stingrāk uzstātu, TP jau bija gatava atsaukt premjeru. Tagad trīs nedēļas ir bezjēdzīgi izšķiests laiks, un 5.decembrī( ja vispār TP neizspēlēs kādu joku) būsim turpat , kur bijām - izejas punktā. Beigās tāpat nonāks pie Saeimas atlaišanas, tas tikai laika jautājums. 

neitro - vēl    11:57  |  28.11.2007.

Domāju, ka vissliktākais variants būtu, ja visas piecas labējās(?) partijas tagad veidotu valdību. Jāpiekrīt Vairai, ka tas būtu solis pretēji integrācijas virzienam. Gadījums ar Loskutovu taču parāda, ka tautībai nav nekādas nozīmes, kā amatpersona veic savus pienākumus. Varbūt mums vajadzētu arī tiesībsargu kādu nelatvieti? No pašreizējā laikam lielu aizstāvību nesagaidīsim. Kas ir dikti bēdīgi. 

viuks    13:07  |  28.11.2007.

Ja arī nākamajās valdības visi lēmumi saeimā tiks iebalsoti pēc partijas disciplīnas, tad jau uzreiz var teikt, ka jēgas nekādas no šīs valdības nebūs. Un arī no saeimas nē. Gribētu lai katras partijas pārtāvis paskaidrotu, knozīme viņa partijā būs "partijas disciplīnai"? 

viuks    13:09  |  28.11.2007.

Ja arī nākamajās valdības visi lēmumi saeimā tiks iebalsoti pēc partijas disciplīnas, tad jau uzreiz var teikt, ka jēgas nekādas no šīs valdības nebūs. Un arī no saeimas nē. Gribētu lai katras partijas pārtāvis paskaidrotu, knozīme viņa partijā būs "partijas disciplīnai"? 

viuks    13:09  |  28.11.2007.

Ja arī nākamajās valdības visi lēmumi saeimā tiks iebalsoti pēc partijas disciplīnas, tad jau uzreiz var teikt, ka jēgas nekādas no šīs valdības nebūs. Un arī no saeimas nē. Gribētu lai katras partijas pārtāvis paskaidrotu, knozīme viņa partijā būs "partijas disciplīnai"? 

viuks    13:09  |  28.11.2007.

Es iepostēju tikai vienreiz, ja kas. 

lasītāja    13:56  |  28.11.2007.

Ak kungs,es neko nesaprotu!Vai tad tiešām mums nepietiek ar Godmaņa darbībām "Godmaņa krāsnīņu "laikā? Ko viņš jaunu tagad mums piedāvās? Un vai Dombrovskis no Eiroparlamenta ir mājās? 

suits    14:00  |  28.11.2007.

Es prezidenta vietā arī vienīgo izvirzīto kandidātu V.Dombrovski 5.decembra vakarā izvirzītu. Viņam ir programma,ir vēlme, ir redzams, ka pozīcija tikai spēlē kaķi ar peli, jo grib izvirzīt A.Š. kā vienīgo gaismas nesēju (2x),kas atbilst visiem TP līdzšim nosauktiem kritērijiem. 5.decembrī aiziet Kalvītis un neviens vairāk arī nav izvirzīts, vai arī pašam prezidentam jāpārņem MK. TP taču nav nosaukusi nevienu vadlīniju, tikai kritizē un nepieņem JL priekšlikumus. 

suits    14:06  |  28.11.2007.

GUGAI Es gribētu vienreiz dzirdēt, kādu tad to izglītības sistēmu gudrīši grib redzēt. Mūsu bērni ir daudz gudrāki par vidējo Eiropieti. Pat franču IM brīnās cik mazi un jau lasa. Augstskolas pārpildītas ar maksas studentiem.Manuprāt trūkst vidējās speciālās skolas, daudz analfabētu, zems skolotāju prestižs, jo mazas tiesības. 

speeks    14:12  |  28.11.2007.

TP jau tikai viens kandidāts būs, ar 51% TP atbalstu, ar ilgu politisko pieredzi, pēc atgriešanās no pagrīdes.Mākoņtēvs. Jo vajag taču imunitāti. Klausoties viņa uzbrūkošajās, hipnotizējošās, pamācošajās un pārleicinošajās runās masas viņam sekos. 

Rifs    14:39  |  28.11.2007.

Es atkal šovakar uzmanīgi skatīšos šo raidījumu.Kopš ir nomainīta de facto komanda,tas raidījums uzdzen tikai miegu.Sižeti ir izstiepti un nesvarīgi.Šeit vismaz var nopētīt mūsu varenos un izdarīt kautkādus secinājumus pēc viņu izturēsanās dažādās situācijās.Faktiski ideāls nav neviens no šiem premjeru kandidātiem.Tomēr es atbalstu V.Dombrovski.Pārējie ir bīstami Latvijai,jo pārstāv no matu galiem līdz papēžiem korumpētas partijas.Tās pēc iespējas ātrāk būtu jādabū nost no tās siles,ja gribam kādreiz dzīvot normālā valstī.Arī visa tā viņu inflācijas apkarošanas programa faktiski ir koncentrēta uz mazturīgo iedzīvotāju aplaupīšanu.Kamēr valstī būs šāda nodokļu politika,tikmēr inflācija ir neizbēgama.Ir sabūvēts bezgalīgi daudz māju un dzīvokļu,bet vienkāršajiem cilvēkiem nav dzīvokļu.Toties inflācija tiek pacelta mākoņos.Un tādu piemēru ir bez gala.Tgad atkal TP saņēma varenus un dīvainus ziedojumus.Tie taču atkal būs "jāatstrādā".Un tā mēs braucam,no viena grāvja uz otru. 

zobgale    16:02  |  28.11.2007.

Pats Kalvītis pavisam nesen atzina "Jā, kaut kādus lēmumus varbūt vēl atliekam, bet... vispār koalīcijā, arī TP frakcijā, faktiski vispār nenotiek iekšējas diskusijas, analīze..." Bet šis jautājums ir būtisks - jo cilvēks, deputāts, kurš un kad pats saprot, par ko runa vispār iet, tad vairs nav "ar īkšķi" manipulējams. Visādā ziņā - ne vairs tik vienkārši ir manipulēt. Tad jautājums - kā, ar kādu mehānismu topošā koalīcija tagad ieviesīs šīs iekšējās diskusijas kā obligātas gan frakcijās, gan koalīcijā starp partneriem? Līdzīga situācija - pašvaldībai ir jāorganizē iedzīvotāju sabiedriskā apspriešana, ja grib kaut ko lemt būvniecības tēmā. Tad varbūt ir nepieciešams šiem koalīcijas līgumā analoģisks punkts :) - ka, pirms jautājuma lemšanas koalīcijas sēdē, vispirms katrai partijai ir jāpierāda, ka tā ir organizējusi frakcijā konkrētā jautājuma izspriešanu un ka spriešana ir noritējusi pēc būtības. Šī ir tikai mana ideja - tāpēc interesē, kādas tad ir idejas, kā grasās atrisināt koalīcija un ieviest šīs iekšējās diskusijas - analizēšanu. Jo atzīt problēmu, ko Kalvītis izdarīja, kā minēju, nesen, ir tikai puse ceļa! Risinājumu šai problēmai no viņiem pašiem arī vajag! :) 

Ivars    16:10  |  28.11.2007.

Tad lūk daži jautājumi: - Kā jūs vērtējat (pozitīvi/nagatīvi; pārāk plaši/normas robežās) pašreizējo dažāda veida netikumu (vardarbības, seksuālo izvirtību, narkotisko vielu (alkahola, tabakas, pārējo narkotiku) utt.) atspoguļojuma līmeni publiskajā telpā (kino, TV, grāmatas, avīzes utt.)? Ja negatīvi, tad vai kaut ko var/ ir iespējams darīt lietas labā, lai to samazinātu un ja jā ko tieši, kādas darbības jūsuprāt ir jāveic? - Kā jūs vērtējat (pozitīvi/nagatīvi; pārāk tendenciozi/subjektivitāte normas robežās) plašsaziņas līdzekļu ziņu dienestu (īpaši valsts) darbību objektīvā iedzīvotāju informēšanā par notikumiem pasaulē un Latvijā? Ja negatīvi, tad vai kaut ko var/ir iespējams darīt, lai nodrošinātu plašsaziņas līdzekļu objektivitāti, kādas darbības jūsuprāt jāveic, lai to nodrošinātu? - Vai jūsuprāt Latvijā ir jāattīsta ražošana? Ja jā, kādas darbības no valsts puses jāveic (ko jūs tieši piedāvājat), vai patreiz tas tiek darīts pietiekamā apjomā un ja nē, kas traucē/traucēja to darīt? Tāpat kā vērtējat pēdējo 17 gadu laikā notikušo ražotņu izputēšanu, pārpirkšanu no ārvalstnieku puses un pēcāku slēgšanu, bankrotu ārvalstu kompāniju dempinga dēļ un slēgšanu dēļ pārmērīgi neizdevīgām ES prasībām (piemēram cukurfabrikas)? - Kā vērtējat (ar pamatojumu) ideju ieviest patēriņa kredīta nodokli? Ja pozitīvi, vai esat gatavs veicināt tā realizēšanu dzīvē? - Kas jūsuprāt ir "sabiedrības uzticības zaudējums", vai to var "atjaunot" un kādā veidā (kādas darbības veicot)? (Šis jautājums adresēts arī raidījuma vadītājam) 



1-20 ; 21-40 ; 41-42 ;
Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: