Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 25.06.2024.
 

Kādi ir partiju priekšlikumi un idejas?

Ivara Godmaņa valdība

27.11.2007. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 42
Šonedēļ raidījumā „Kas notiek Latvijā?” debatēsim par to, kā, nonākot topošajā valdībā, rīkotos katra no Saeimā ievēlētajām partijām, kā tās risinātu šobrīd aktuālos valsts attīstības jautājumus, kurus savās prasībās partijām izvirzījis arī Valsts prezidents.

Ir pagājušas jau trīs nedēļas, kopš tika paziņots par Aigara Kalvīša vadītās valdības demisiju, un tikai nedēļa atlikusi līdz demisijas dienai, kopš kuras Valsts prezidentam būs konstitucionāls pamats izvirzīt jaunu premjera amata kandidātu. Notiek prezidenta konsultācijas ar Saeimā pārstāvētajām partijām (apvienībām) un partiju savstarpējas sarunas par iespējamiem valdības darba plāniem un sastāvu.

Pagājušajā nedēļā Prezidents ir izteicis aicinājumu Saeimā pārstāvētajām partijām rīkot debates par valdības izveidi un tās uzdevumiem. Vienlaikus gan masu mediju vadītājiem, gan partijām Prezidents ir izvirzījis konkrētus jautājumus, argumentējot to ar nepieciešamību „gan valdībai, gan jaunajam valdības vadītājam dot uzdevumus un noteikt kritērijus, kuri būtu skaidri izmērāmi un sabiedrībai saprotami”.

„Kas notiek Latvijā?” lūdza skaidrojumu, ciktāl šis prezidenta aicinājums saistāms tikai ar potenciālām debatēm Saeimā, un saņēma Valsts prezidenta atbildi, ka Valdis Zatlers aicina jau šobrīd izvērst publiskas debates dažādās formās, pirmkārt jau masu medijos, tai skaitā publisko debašu raidījumā „Kas notiek Latvijā?”, un sagaida, ka partijas, paralēli konsultācijām ar Valsts prezidentu un savstarpēji, arī publiski sabiedrības vērtējumam sniegs savas atbildes gan uz prezidenta izvirzītajiem, gan citiem sabiedrībā aktuālajiem jautājumiem, un redzējumu par jaunas valdības darba uzdevumiem.

Ņemot vērā to, „Kas notiek Latvijā?” temats 28.novembra debatēm ir – kas notiek ar partiju plāniem valdības izveidē. Debatēs piedalīties tiek aicināti septiņu Saeimā pārstāvēto partiju (apvienību) pārstāvji – līderi vai, ja tādi ir, partiju premjera amata kandidāti. Debatēs (kam varētu būt zināma līdzība ar priekšvēlēšanu „Milžu cīņām”) tiks uzstādīti jautājumi par ekonomiku, tieslietām, politisko procesu, varas un sabiedrības attiecībām un citām sabiedrībā aktuālām tēmām, gan konkrēti par Valsts prezidenta uzstādītajiem jautājumiem, gan citiem, ļaujot partijām izklāstīt un argumentēt, bet sabiedrībai - salīdzināt partiju piedāvājumu un vērtēt iespējamos sadarbības modeļus jaunas valdības izveidei.

Raidījumā piedalīsies: Oskars Spurdziņš (Tautas partija), Valdis Dombrovskis ("Jaunais Laiks"), Mārtiņš Roze (Zaļo un zemnieku savienība), Nils Ušakovs ("Saskaņas centrs"), Ivars Godmanis ("LPP/LC"), Gaidis Bērziņš ("Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK), Jakovs Pliners ("Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā").

Pirms debatēm, jau tradicionāli, skatītāji tiek aicināti sūtīt arī savus jautājumus politiķiem. E – pasts jautājumiem un viedokļiem – knl@knl.lv

Raidījuma sākums 28.novembrī plkst. 21.20 LTV 1.kanālā.Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: