Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 22.05.2024.
 

Vai cīņā pret inflāciju palīdzēs algu „iesaldēšana”?

Ekonomika, bizness

19.09.2007. Jānis Domburs  A A A Komentāri: 1
Šovakar raidījuma „Kas notiek Latvijā?” temats diskusijai tiešraidē LTV studijā ir Ministru prezidenta pēdējās dienās aktualizētās versijas par algu „iesaldēšanu” kā vienu no visvairāk pieminētajiem risinājumiem inflācijas ierobežošanai, atalgojuma straujais pieaugums Latvijā kopumā un konkrētu nozaru problemātika atalgojuma kontekstā.

Jautājumu loks ietver atalgojuma pieauguma tempus gan valsts gan privātajā sektorā, to cēloņus un sekas efektivitātes un konkurētspējas kontekstā, ilggadīgi par nepietiekamu samaksu protestējošo nozaru pretenzijas, valsts budžeta līdzekļu izmantošanas efektivitāti, arī nelegālās samaksas mazināšanu un, līdz ar to, iespējamās algu „iesaldēšanas” apjomus un pamatotību.

Raidījumā piedalīsies: kā premjera un Tautas partijas pārstāvis – reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Aigars Štokenbergs, TB/LNNK izvirzītais ekonomikas ministra kandidāts Einārs Cilinskis, valsts kontroliere Ingūna Sudraba, Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks budžeta jautājumos Jānis Šints un valsts sektora darba samaksas politikas nodaļas vadītāja Inga Ošiņa, Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Elīna Egle, Brīvo arodbiedrību savienības vadītājs Pēteris Krīgers, Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris, valsts ieņēmumu dienesta galvenās nodokļu pārvaldes direktores vietniece Ināra Pētersone, Centrālās statistikas pārvaldes Sociālās statistikas departamenta direktore Maranda Behmane un darba tirgus pētījumu kompānijas „Fontes” valdes priekšsēdētāja Inese Kamarūte.

Raidījuma sākums plkst. 21.20 LTV 1.kanālā, e-pasts skatītāju jautājumiem knl@knl.lv.Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: