Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 22.05.2024.
 

Kurš ko drīkst runāt un darīt?

Valsts attīstība

05.09.2007. Jānis Domburs  A A A Komentāri: 0
Šovakar raidījuma „Kas notiek Latvijā?” temats tiešraides debatēm LTV 1. kanālā ir ētikas un morāles principi un atbildība saistībā ar pēdējā laika aktualitātēm politikā, tieslietās un citās nozarēs, tostarp medijos un medicīnā.

Versijas ap iespējamo Saeimas priekšsēdētāja Induļa Emša demisiju pēdējās nedēļas saistās ar ētisko pamatojumu politiķa politiskajai atbildībai. Ētiskie kritēriji kā pamats juristu atbilstībai amatiem tiek pieminēti arī tieslietu sfērā pēc grāmatas „Tiesāšanās kā ķēķis” iznākšanas un iespējamās advokāta Andra Grūtupa telefonsarunu noklausīšanās pārbaudes uzsākšanas prokuratūrā. Valda Zatlera ievēlēšanas process Valsts Prezidenta amatā un ar to saistītā epopeja ap pacientu pateicībām ietver jautājumus gan par ārstu, gan politiķa ētiku. Visos augšminētajos gadījumos pastāvīgi ir arī jautājumi par mediju ētiku, atspoguļojot un komentējot šos jautājumus.

Līdz ar to šīvakara debašu objekts ir gan konkrētie aktuālie notikumi, gan, kontekstā ar tiem, ētikas un morāles jautājumu loma Latvijā šobrīd vispār. Gan attiecībā uz to, kurš ko drīkst runāt un darīt, gan to, kurš ko un pēc kādiem principiem var vērtēt.

Jāatzīmē, ka raidījumā atteicās piedalīties divas pēdējās nedēļās ētikas kontekstā daudz apspriestas amatpersonas - Saeimas priekšsēdētājs Indulis Emsis un Rīgas apgabaltiesas tiesnesis Voldemārs Šubrovskis. Pirmais - tiesiskās neskaidrības, otrais - veselības problēmu dēļ. 

Raidījumā piedalīsies: Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs, Zaļo un zemnieku savienības Saeimas deputāts Jānis Strazdiņš, Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas Disciplinārlietu komisijas priekšsēdētājs Lauris Liepa, Latvijas Universitātes profesore filozofe Skaidrīte Lasmane, žurnālists Kārlis Streips, Latvijas Asociācijas sabiedrisko attiecību profesionāļiem valdes priekšsēdētāja vietniece Lolita Stašāne un kinorežisors Jānis Streičs.

Raidījuma sākums plkst.21.20 LTV 1.kanālā, e-pasts skatītāju viedokļiem un jautājumiem kasnotiek@ltv.lvKomentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: