Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze (Zaļo un Zemnieku savienība) konstatēja, ka no abām pusēm ir jaušams ļoti spēcīgs lobijs, un izteica viedokli, ka loģiski būtu pagarināt pagaidu normas darbību uz diviem gadiem un nākamajai Saeimai izdiskutēt un izvēlēties optimālāko risinājumu. Tautas partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis gan bija citās domās – ka jāatrod kompromiss un sociālajai komisijai stāsts būtu jāpabeidz „vasarā, tuvākā mēneša laikā”. „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Grīnblats sacīja, ka komisija uzdos apakškomisijai „rūpīgā darbā” vasarā izstrādāt jaunu variantu.
„Pilsoniskās savienības” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietniece Ilma Čepāne savukārt norādīja uz tiesiskās paļāvības principa potenciālu pārkāpšanu un izteica prognozi, ka izmaiņu gadījumā neapmierinātie dosies uz Satversmes tiesu. „Jaunā laika” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietniece Solvita Āboltiņa līdzīgi G.Daudzem konstatēja, ka tik spēcīgs lobijs un tik spēcīgas intereses „sen nav manītas Saeimā”. Viņas redzējumā, ja komisija var atrast risinājumu vasarā, tad tas jāpieņem vasarā. Arī G.Daudze piebilda, ka tas ir „tikai apsveicami”, ja var atrast kompromisu īsākā laikā, bet uzsvēra, ka „tam būtu jābūt tiešām kompromisam, kas apmierina abas šīs te puses”.
„Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Juris Sokolovskis savukārt iebilda, ka šajā gadījumā apmierināta būs vai nu viena, vai otra puse, nevis abas. Viņš pauda pozīciju, ka lēmuma pieņemšanu nevar atlikt vēl uz diviem gadiem un galīgais lēmums jāpieņem vasarā, atļaujot aptiekām piederēt ne tikai farmaceitam. Viņš arī uzsvēra, ka nav tādas statistikas, kas apliecinātu milzīgu atšķirību starp aptiekām ar dažādiem īpašniekiem. „LPP/LC” Saeimas frakcijas deputāte Karina Pētersone piekrita tam, ka kompromisu tomēr jāmēģina atrast šīs Saeimas laikā, jo „pakārt” situāciju gaisā uz diviem gadiem – „tā būtu zināmā mērā kapitulācija”.